Новини міста: Площу Тараса Шевченка відкриють у День Державного Прапора України
Керування дозволамиКерування дозволами

Площу Тараса Шевченка відкриють у День Державного Прапора України

8900.jpg23 серпня, символічно у День Державного Прапора України, у Вінниці відбудеться відкриття оновленої площі Тараса Шевченка, де зараз кипить робота. Вже встановлені ліхтарі, облаштовано підпірні стінки, відновлено парапети, завершуються роботи по укладанню бруківки. Робітники працюють над конструкцією «Галереї художників». Незабаром тут встановлять лавочки, зроблять оригінальну та сучасну підсвітку фасадів будівель. А також тут буде ландшафтний дизайн у поєднанні з гранітними брилами та обмежувальні стовпчики з боку проїжджої частини, щоб не заїжджали автомобілі. Сьогодні в.о. міського голови Сергій Моргунов особисто провів «ревізію» виконання робіт на площі.

Роботи з реконструкції площі Тараса Шевченка у Вінниці тривають вже третій місяць. На початку березня до 200-го ювілею від Дня народження Великого Кобзаря за кошти, які були зібрані всією вінницькою громадою, тут встановили пам’ятник Тарасу Шевченко http://www.vmr.gov.ua/Lists/CityNews/ShowNews.aspx?ID=1047.

Наразі робітники підрядної організації ТОВ «Мур», що проводять будівельні роботи, закінчують укладати бруківку. «На площі планується викласти 2250 м2 бруківки, з яких вже зроблено 1700 м2. Вже відновлено парапети, повністю облаштовано всі комунікації, прокладено електрокабелі для ліхтарів зовнішнього освітлення. Крім того, тут буде досить оригінальна та сучасна підсвітка фасадів будівель, розташованих поруч, а також – нижнє освітлення бруківки. Крім того, я дав доручення встановити обмежувальні стовпчики зі сторони проїжджої частини. Це не буде паркан чи відгородження за допомогою ланцюгів, а невеличкі стовпчики, розміщені на певній відстані один від одного. Це дозволятиме безперешкодно пересуватися у цій зоні велосипедистам та пішоходам, але автомобілі тут проїхати не зможуть. Таку практику часто можна побачити в Європі. Подивимось, як це спрацює на цій площі, і, можливо, будемо далі поширювати таку практику по  місту. Загалом по реконструкції площі Тараса Шевченка вже проведено значну роботу, і все йде по плану. 23 серпня, як і було обіцяно міською владою, площу Шевченка буде відкрито», – каже Сергій Моргунов.

Також зараз ведуться роботи з озеленення площі, працівники КП «Вінницязеленбуд» заповнюють зелені зони шаром ґрунту. «Після цього тут облаштують ландшафтний дизайн, який буде органічно поєднуватись у композиції з гранітними брилами. Загалом площа озеленення складатиме 500 м2. З боку Художнього музею на підпірній стінці встановимо суцільну лавку. Крім того, на площі буде ще п’ять лавочок, виконаних у класичному стилі, як і ліхтарі. Такими будуть й урни та обмежувальні стовпчики. Вся площа буде виконана у єдиному архітектурному та дизайнерському стилі», – розповів головний архітектор міста Олександр Рекута. Вже змонтовано металеву конструкцію для «Галереї художників», сьогодні робітники її фарбують, а потім і засклять. На площі також буде безкоштовна wi-fi зона.

«Перед тим, як ми почали реконструкцію цієї площі, було чимало критики. Зокрема, що ця територія замала. Проте сьогодні кожен вінничан може переконатися, що у порівнянні з березнем площа повністю змінилася, і вона досить широко відкрилася. А після повної реконструкції це місце стане окрасою Вінниці, де зможуть відпочивати  як вінничани, так і гості міста. Також тут проводитимуться різні культурно-масові заходи», – зазначив Сергій Моргунов.

Про те, що очікує вінничан 23 серпня, коли відбудеться урочисте відкриття площі Тараса Шевченка, міські урядники не розповідають – тримають інтригу. Єдине, що відомо вже сьогодні, - це те, що у цьому процесі бере активну творчу та організаційну участь Благодійний Фонд «Велика Родина», який допоміг втілити у життя проект по встановленню пам’ятника Великому Кобзарю у Вінниці.

А наступного дня, у День Незалежності, на вінничан та гостей міста чекає 3-й Фестиваль сучасного українського мистецтва «Подільська Пектораль», який вже за традицією проходитиме на Майдані Незалежності.