(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/Executives/ContentLibrary/12ac7e4e-109c-47fa-9b39-f99f82222600/3/IMG_6203.jpg
Рекута Олександр Сергійович
Директор департаменту архітектури, містобудування, головний архітектор міста, Вінницька міська рада

Вирішує питання просторового розвитку і планування територій, проектування, будівництва і реконструкції об’єктів житлово-цивільного, виробничого призначення, спорудження інших об’єктів, видачі будівельних паспортів та містобудівних умов і обмежень, а також паспортів прив’язки тимчасових споруд. Реставрації архітектурних комплексів і ансамблів та створення дизайну архітектурного середовища, розміщення об’єктів зовнішньої реклами та вивісок. Надання якісних адміністративних послуг фізичним та юридичним особам в сферах: архітектури, містобудування ведення містобудівного кадастру, охорони культурної спадщини, рекламної діяльності.

Особистий прийом громадян:
2-а, 4-а середа з 14-00 до 17-00
Кімната особистого прийому №1

Пряма телефонна лінія:  
3-й вівторок з 16-00 до 17-00
0432 67-23-65
Звернення:
15 серпня 2018

​Добрий день, Олександр Сергійович. 

Хотів би почути коментар від вас як від спеціаліста з архітектурних питань, там містобудування вцілому із приводу одного будівництва:  тераса клубу чи ресторану RICH який розміщується в сквері Козицького, біля башти, одразу навпроти пам'ятнику архітектору Артинову. 

Так от питання дуже просте:  Вам як спеціалісту збудоване подобається?

Відповідь:
21 серпня 2018
​На опрацювання Вашого електронного звернення на сайт Вінницької міської ради щодо тераси клубу RICH у сквері Козицького від 15.08.2018 р. повідомляємо наступне.

Імовірно, Ви маєте на увазі будівництво критого літнього майданчика біля будівлі ресторанного комплексу по вул. Грушевського, 30.

Дане будівництво виконується за відсутності погоджень та дозволів, передбачених чинним законодавством.

Будівля за адресою вул. Грушевського, 30 у м. Вінниці є пам’яткою архітектури місцевого значення «Особняк лікаря Вілінського» (охоронний номер 21-М, взятий на облік рішенням виконавчого комітету обласної ради народних депутатів   від  14.02.1991 р. № 43). Розпорядженням голови облдержадміністрації № 248 від 25.07.1997 р. затверджено охоронну зону, яка охоплює територію особняка і територію сусідньої пам’ятки по вул. Грушевського, 38 з прибудовами.

Вищевказаний критий майданчик суттєво заважає візуальному сприйняттю даної пам’ятки та не відповідає проектній пропозиції впорядкування літніх майданчиків по вул. Грушевського, яку було розроблено департаментом архітектури та містобудування та МКП «Вінницький муніципальний центр містобудування і архітектури» на виконання доручення міського голови.

Згідно зі ст. 14 Закону України «Про архітектурну діяльність»  проектне рішення об’єктів, розташованих в історичній частині  міста,  історичних  ареалах,  на  магістралях  та  площах загальноміського значення погоджує головний  архітектор  міста.

Відповідно до ст. 32 Закону України «Про охорону культурної спадщини» на  охоронюваних  археологічних  територіях,  у межах зон охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць, занесених до Списку   історичних   населених   місць   України, яким є місто Вінниця,  забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні,  шляхові,  земляні роботи без  дозволу  відповідного органу  охорони  культурної  спадщини (у даному випадку – управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації).

Департаментом архітектури та містобудування міської ради в ході моніторингу містобудівної ситуації було виявлено факт самовільного будівництва та направлено лист замовникові будівництва від 07.08.2018 р. № 05-00-010-36184 з наступними вимогами:

- припинити будівельні роботи в охоронній зоні памятки;
- розробити з урахуванням проектної пропозиції впорядкування літніх майданчиків по  вул. Грушевського (її можна отримати в департаменті архітектури та містобудування) та погодити належним чином проектну документацію на критий літній майданчик по вул. Грушевського, біля буд. № 30;
- отримати письмовий дозвіл управління культури і мистецтв Вінницької ОДА.

Вкладення