(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/Executives/ContentLibrary/66d35b93-9f88-4018-9196-02e974d4106f/1/P9333037954.jpg
Шафранська Людмила Анатоліївна
Начальник служби, Служба у справах дітей

Вирішує питання сфери захисту прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх дітей.


Особистий прийом громадян:
2-га та 4-та п'ятниця з 12-00 до 13-00
Кімната особистого прийому №2​

Звернення:
08 лютого 2018

Соловйова Анна Вікторівна

м.Вінниця, вул К.Коріатовичів 168\89

тел 0930041558

anna666@i.ua

 

 

  Я мама дитини-інваліда (тяжке генетичне захворювання) Соловйова Еріка Віталійовича, 16.06.2017 року народження.  Права моєї дитини та мої грубо порушені міською лікарнею №2. Головний лікар Кривовяз Т.М. та заступник головного лікаря з ЕТН Коцюра Н.І. відмовились видати меню довідку № 080-1/о "Довідка про потребу дитини-інваліда у домашньому догляді".  

Чим порушили Закон України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства" (без цієї довідки отримання доплати на догляд за дитиною-інвалідом не можливо).

Я не розумію, чому моїй дитині та мені не видають  цю довідку, можливо дані лікарі чекають фінансову винагороду а можливо не професійно виконують свою роботу.

Прошу відновити справедливість та законні права, щодо дитини-інваліда. Також цілком можливо, що дані лікарі не видавали таку довідку  і іншим інвалідам, тому мають компенсувати фінансові втрати і інших сімей.

 

Вважаю роботу даних лікарів не професійною та халатною.

Додаю витяг з Закону України та відповідь відмову в наданні довідки від вінницької міської лікарні №2.

 

Витяг -3. Форма № 080-1/о надається для дитини (дитини-інваліда), яка потребує домашнього догляду, одному з батьків, усиновителю, опікуну, піклувальнику дитини-інваліда, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати та фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, у разі якщо дитина-інвалід потребує домашнього догляду, на підставі рішення лікарсько-консультативної комісії для звернення до органів праці та соціального захисту населення за отриманням надбавки на догляд за дитиною-інвалідом відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» та жінці, батькові, бабці, дідові чи іншим родичам, які фактично доглядають за дитиною, для надання відпустки без збереження заробітної плати.

 

 

Соловйова А.В. 08.02.2018


Відповідь:
27 лютого 2018

Виконавчі органи міської ради на Ваше звернення на ім'я міського голови від 08.02.2018 року повідомляють наступне.

Відповідно до інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 080-1/о «Довідка про потребу дитини (дитини-інваліда) у домашньому догляді», затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 11.06.2012 року  №430, Форма № 080-1/о заповнюється медичним персоналом закладу охорони здоров'я, відповідальним за видачу довідок, за умови надання згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» за формою «Інформована добровільна згода пацієнта на обробку персональних даних», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України від 14 лютого 2012 року №110, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за №661/20974.

Форма №080-1/о надається для дитини (дитини-інваліда), яка потребує домашнього догляду, одному з батьків, усиновителю, опікуну, піклувальнику дитини-інваліда, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати та фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, у разі якщо дитина-інвалід потребує домашнього догляду, на підставі рішення лікарсько-консультативної комісії для звернення до органів праці та соціального захисту населення за отриманням надбавки на догляд за дитиною-інвалідом відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» та жінці, батькові, бабці, дідові чи іншим родичам, які фактично доглядають за дитиною, для надання відпустки без збереження заробітної плати. 

Форма №080-1/о надається закладами охорони здоров'я незалежно від форм власності та підпорядкування на підставі рішення лікарсько-консультативної комісії.

Згідно наказу МОЗ України від 11.06.12р. №430, записів в первинній медичній документації у висновку обласного ЛКК від 21.12.2017 року №48, враховуючи діагноз, стан та вік дитини на даний час не зазначена потреба в додатковому догляді.

Тому, в діях працівників ЦПМСД №2, на даний час, порушень Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» не вбачається. Підстав для видачі довідки  Форма №080-1/о  не має.

В подальшому в разі погіршення стану здоров'я дитини Вам слід звернутися на консультацію до вузьких фахівців з подальшим зверненням до ЛКК.

Вкладення