(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/Executives/ContentLibrary/ca06f6bc-a393-4753-895b-425a3d7c0243/4/kopchuk.jpg
Копчук Ірина Володимирівна
Директор департаменту, Департамент адміністративних послуг

Вирішує питання організації видачі суб'єктам господарювання документів дозвільного характеру та забезпечення взаємодії місцевих дозвільних органів, організації взаємодії виконавчих органів Вінницької міської ради, місцевих органів державної виконавчої влади, комунальних та державних підприємств у сфері надання адміністративних послуг, забезпечення повної і ефективної реалізації повноважень в галузі торгівельного обслуговування, громадського харчування та побутового обслуговування​.


Особистий прийом громадян:
2-а, 4-а п'ятниця: з 10-00 до 11-00
Кімната особистого прийому №2

Звернення:
08 лютого 2018

​Дуже дякую Вам за відповідь на мої звернення від 14 листопада та  13 грудня 2017 р

Документ, щодо нарахувань за послугу з постачання природного газу  на який Ви посилаєтесь  №2246-99-п, втратив чинність, поточна редакція — Втрата чинності від 16.07.2016, підстава 442-2016-п .

Натомість я процитую для Вас Закон України «Про Житлово-комунальні послуги».  Стаття 7.

Індивідуальний споживач зобов'язаний:

5) оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами;

11) інформувати управителя, виконавців комунальних послуг про зміну власника житла (іншого об'єкта нерухомого майна) та про фактичну кількість осіб, які постійно проживають у житлі споживача, у випадках та порядку, передбачених договором;

12) надавати виконавцю комунальних послуг або іншій особі, що здійснює розподіл обсягів спожитих послуг, показання наявних приладів - розподілювачів теплової енергії та/або вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги в квартирі (приміщенні) багатоквартирного будинку, в порядку та строки, визначені договором.

В моєму зверненні були вказана невідповідність фактичної  кількості проживаючих осіб в квартирі 73. Також Ви не надали мені відповідь стосовно сміття. За сміття мешканцям вищеназваної квартири нараховується 0 грн. Чому?

Чому я, не постійно проживаю в моєму помешканні, але є зареєстрованою там, оплачую всі послуги надані мені, а на моїх сусідів, що постійно користуються комунальними послугами не нараховуються  платежі. Адже ми знаходимось в рівних конституційних умовах, тому прошу відповісти чому для моїх сусідів в складі 3 осіб такі нарахування? Чому в їх помешканні проживає офіційно 0 мешканців? Це є законно?  Якщо так, прошу навести мені статтю закону, за яким вони цим правом користуються. Я знову наголошую - якщо реєстрація тісно пов*язана з нарахуванням комунальних платежів, то будьте ласкаві зареєструвати їх примусово. Якщо ні, прошу зобов*язати ЖЄК чи управляючі компанії робити нарахування на фактичну кількість осіб  З повагою.

 

Відповідь:
27 лютого 2018

Ваше звернення щодо нарахувань за житлово-комунальні послуги для мешканців сусідньої кв. 73 житлового будинку № 42 по вул. 600-річчя опрацьовано департаментом міського господарства Вінницької міської ради.

По суті звернення повідомляємо наступне.

Передача інформації про реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб переходить з реєстрів територіальних громад до єдиного державного демографічного реєстру та здійснюється після введення в експлуатацію відповідних програмних засобів, до яких мають доступ органи реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг). Слід зазначити, що реєстрація місця проживання/перебування або зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється в день подання особою або її представником документів за заявою особи може бути здійснена одночасно із зняттям з попереднього місця проживання.

Як те зазначено у статті 7 ЗУ «Про звернення громадян», у разі, якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідним роз'ясненням.

Заява, щодо реєстрації місця проживання може бути розглянута відповідним органом виключно за особистим зверненням громадянина, який має намір зареєструвати своє місце проживання, або його представника.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 19 Конституції України, Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», Правилами реєстрації місця проживання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207 МКП "ЖЕК №7"позбавлене права, щодо примусової реєстрації осіб.

За інформуванням обслуговуючої будинок організації МКП "ЖЕК № 7" щодо нарахування комунальних платежів на фактичну кількість осіб проживаючих у квартирі № 73 у будинку №42 по вул. 600-річчя, МКП "ЖЕК № 7" доводить до відома, що кількість осіб, які проживають у помешканні встановлюється за даними з ЖЕКу щодо осіб, які зареєстровані в такому помешканні, а не за припущеннями працівників ЖЕКу чи сусідів.

Тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій розраховані відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р. № 869. Відповідно до пункту 5 – Порадку при розрахунку нормативних витрат на утримання будинку калькуляційною одиницею є 1 квадратний метр загальної площі квартир будинку, що перебувають у власності або наймі фізичної чи юридичної особи. Тому, нарахування за всі роботи, які виконуються на будинку, розподіляються між всіма власниками житлових і нежитлових приміщень пропорційно до загальної займаної площі.

Враховуючи вищевикладене, роз'яснюємо, що кількість зареєстрованих у помешканні осіб не впливає на суму нарахувань з утримання будинку та прибудинкової території.

В тому числі відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. за № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» послуги з централізованого постачання теплової енергії нараховується пропорційно до загальної займаної площі помешкання.

Нарахування за послуги з централізованого гарячого водопостачання, холодного водопостачання та водовідведення відбувається за показами індивідуальних приладів обліку спожитих ресурсів.

Щодо нарахувань за послугу з постачання природного газу інформуємо, що у разі відсутності лічильників газу плата за послуги з газопостачання розраховується відповідно до встановлених законодавством норм споживання  згідно з пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р.  N 409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування" (Офіційний вісник України, 2014 р., N 73, ст. 2064; 2016 р., N 35, ст. 1367) зі змінами.

Кількість осіб у квартирі, іншому ізольованому житловому приміщенні для проведення розрахунку та розподілення спожитих обсягів газу визначається відповідно до кількості зареєстрованих осіб. Інформація про зміну їх кількості подається побутовими споживачами оператору газорозподільної системи до 25 числа місяця, що передує розрахунковому. Відповідальність за своєчасність та достовірність поданої інформації несе побутовий споживач, що її подає. У разі подання такої інформації із запізненням – вона враховується в наступному розрахунковому періоді без перерахунку минулих періодів.

За відсутності зареєстрованих у квартирі, іншому ізольованому житловому приміщенні осіб та відомостей щодо офіційного припинення газопостачання на квартиру (будинок) облік спожитого газу здійснюється з розрахунку на одну особу.

Також зазначимо, що механізм здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб в Україні, а також форми необхідних для цього документів, встановлено Правилами реєстрації місця проживання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 р. за №207. Реєстрація місця проживання фізичних осіб відбувається за заявним принципом за наявності відповідного пакету документів. Заява, щодо реєстрації місця проживання може бути розглянута відповідним органом виключно за особистим зверненням громадянина, який має намір зареєструвати своє місце проживання, або його представника. Примусова реєстрація місця проживання фізичних осіб чинним законодавством України не передбачена, про що Вам вже раніше повідомлялось.

Вкладення