(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/%D0%A4%D1%96%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%87%D1%83%D0%BA.jpg
Філанчук Максим Валерійович
Директор департаменту , Департамент культури

Вирішує питання сфери культури, збереження та популяризації національного і культурного надбання.

Особистий прийом громадян:​
2-й, 4-й понеділок з 14-00 до 15-00​
Кімната особистого прийому №2​

Звернення:
13 березня 2017

Тема листа: Журналістський запит щодо петиції про визнання вуличних котів частиною екосистеми міста Вінниці.

 

Шановний Максиме Валерійовичу!

 

    На сьогоднішній день декілька друкованих ЗМІ Європейського Союзу зацікавлені у опублікуванні результатів розгляду петиції щодо визнання вуличних котів частиною екосистеми міста Вінниці. Такий інтерес викликаний тим, що гуманне ставлення до тварин вважається однією з важливих культурних цінностей Заходу, а Україна, на жаль, в останні роки привертала увагу західних ЗМІ переважно в негативному сенсі. У той же час, за моїми даними, серед громадян Вінниці це питання є актуальним і з інших причин, зокрема через релігійний принцип доброти, через любов відомих усім людей до домашніх тварин тощо.

         У зв'язку з вищевикладеним прошу Вас попередньо оцінити результати розгляду петиції. Також цікавою є Ваша особиста думка з приводу піднятої теми.

 

З повагою і вдячністю за письмову відповідь,

Михайло Марченко

журналіст-фрілансер

(050) 712-3982​

Відповідь:
30 березня 2017

За дорученням міського голови Сергія Моргунова, Ваше звернення, щодо петиції про визнання вуличних котів частиною екосистеми м. Вінниці, розглянуто департаментом.

За результатами розгляду повідомляю наступне.

Доля безпритульних тварин турбує всі верстви населення. Це питання є надзвичайно важливим та потребує адекватного вирішення. В даному питанні, департамент першочергово керується статтею 3 Конституції України «Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю». Ми розуміємо, що безпритульні тварини становлять серйозну проблему, але виступаємо виключно за гуманне її вирішення із залученням громадських організацій та всіх верств населення. Також, прагнення України стати повноправним членом Європи неможливе без сприйняття і втілення в життя європейських цінностей. Гуманне поводження з тваринами є однією з них.

Аналіз ситуації у сфері поводження з безпритульними тваринами та досвід європейських країн дає нам можливість зробити висновок, що система регулювання чисельності безпритульних тварин способом їхнього винищення протизаконна, негуманна, фінансово витратна і неефективна.

Найбільш ефективним шляхом регулювання чисельності безпритульних тварин є реалізація комплексу заходів запобігання неконтрольованому розмноженню тварин, здійснювана місцевою владою за участю громадських організацій, та волонтерів. Таких як: масова стерилізація, роз'яснювальна робота та адміністративне покарання за розведення тварин, що не мають племінної вартості, та за жорстоке поводження, обов'язкова реєстрація або ліцензування тварин, будівництво притулків, активна робота громадських організацій, тощо.

Для реалізації вищезазначених заходів, рішенням міської ради від 24.06.2016 р. № 310 затверджена «Програма регулювання чисельності тварин гуманними методами в м. Вінниці на 2016 – 2020 рр.». (далі – Програма).

Відповідно даної Програми, перебування безпритульних котів можливо під опікою та відповідальністю фізичних осіб, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, громадських і благодійних організацій. Одним з обов'язків опікунів безпритульних тварин, є забезпечення догляду за тваринами, що знаходяться під їх опікою, з урахуванням їх біологічних, видових та індивідуальних потреб і особливостей.

Стосовно безпритульних котів, то вони підлягають тимчасовій ізоляції тільки в разі, якщо на це є відповідне рішення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ветеринарної медицини, а також ті, що завдали тілесних ушкоджень людині або іншій домашній тварині. Тобто, безпричинного вилову на території міста не відбувається.

Крім того, відповідно ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження», умови утримання тварин повинні відповідати їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям. Місце утримання тварин повинно бути оснащене таким чином, щоб забезпечити необхідні простір, температурно-вологісний режим, природне освітлення, вентиляцію та можливість контакту тварин із природним для них середовищем. Фізичні та юридичні особи, які утримують домашніх тварин, зобов'язані дотримуватися вимог нормативно-правових актів, зазначених у статті 2 цього Закону, санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил, а також не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб та не створювати загрози безпеці людей, а також інших тварин.

Щодо перебування безпритульних котів у приміщеннях підвалів та горищ житлових будинків, повідомляю, що відповідно «Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій», затверджених Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства № 76 від 17.05.2005р., у підвалах і технічних підвалах повинен забезпечуватися захист приміщень від проникнення гризунів, кішок, собак.

Тому, для отримання експертного висновку та встановлення відповідності вимогам санітарного законодавства, щодо перебування безпритульних котів у приміщеннях підвалів та горищ житлових будинків, пропоную Вам звернутися до Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства.

Також варто зазначити, що в рамках програми «Бюджет громадських ініціатив», для реалізації проекту «Не будь байдужим – стерилізуй тварину, припини ріст безпритульності», департаментом комунального господарства та благоустрою Вінницької міськради, проведено тендер на закупівлю послуг зі стерилізації безпритульних кішок у місті. На виконання послуг з міського бюджету виділено 199 тис. грн. Реалізація проекту відбуватиметься до кінця 2017р.

Дякуємо за небайдужість до існуючих проблем міста та гуманне ставлення до безпритульних тварин.

 

Вкладення