(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/Shved.jpg
Бочевар Роман Павлович
Директор департаменту, Департамент правової політики та якості

​Вирішує питання юридичного супроводження та забезпечення єдиної правової політики та якості при виконанні Вінницькою міською радою та її виконавчими органами своїх завдань на підставі, в межах повноважень і способами, передбаченими Конституцією і законами України.

Особистий прийом громадян:
1, 2, 3, 4 четвер з 9-00 до 10-00
Кімната особистого прийому №2

Звернення:
24 грудня 2016

Міському голові

міста Вінниця

Моргунову Сергію Анатолійовичу

Громадянина України

Мешканця міста Вінниця

Кукушкіна Сергія Миколайовича​

 

 

ЗАЯВА

 

Шановний пане міський голова, дозвольте звернутися до вас з наступним проханням:

 

Вже чотири місяці поспіль борюся з неблагонадійними сусідами, які мешкають через стіну зі мною в квартирі №64. Люди нагло палять цигарки в своїй квартирі, не виходячи на балкон або на вулицю. В своїй квартирі я задихаюся від запаху їдкого сигаретного диму, який надходить через розетні отвори, що знаходяться на панельній стіні, яка роз'єднує мою квартиру і квартиру цих сусідів. Дві розетки знаходяться в залі, яка межує з їх залою; а дві в спальні, що межує з їх спальнею. Дим поступає почергово, а іноді і одночасно з усіх чотирьох розеток у моє помешкання. Пропахлий весь одяг в шафі та меблі. Маючи алергічну реакцію на сигаретний дим, я прокидаюся о другій ночі від того, що задихаюся.

 

Неодноразові звертання та прохання до моїх сусідів в доброзичливій сусідській формі припинити це неподобство не допомогли. Також і не допомагає вже четвертий виклик поліцейського патрулю з цього приводу.

 

Сьогодні, 24 грудня 2016 року, близько 13:15 години, відчувши різкий запах в квартирі і не маючи вже ніяких моральних сил знову викликати поліцію, просто погупав в стіну сусідам. Звідти прибіг чоловік років 35-40 (з зовнішністю дуже схожою на те, що має кримінальне минуле), який назвався Сергієм і сказав, що в своїй квартирі як курив так і куритиме де і коли захоче. Також погрожував мені фізичною розправою, якщо я знову звернуся до поліції.

 

Нажаль, ніякої допомоги від працівників поліції, окрім прийняття заяв від мене, я теж не отримав. Вони пояснили, що якщо б у під'їзді курили - то вони можуть виписати штраф. А в своїй особистій квартирі люди мають право курити де захочуть, навіть якщо це заважає їх сусідам. Пояснили, що прекрасно мене розуміють з людського боку, але нажаль по закону нічого вдіяти не можуть.

 

І ось тут мені стало цікаво: а що ж це в нас за такі цікаві вибіркові закони, що якщо людина спалює сміття на своїй прибудинковій території - за це штраф. Якщо зрізує дерево на своєму ж подвір'ї - теж штраф! Бо людина загрожує навколишньому середовищу!

 

А ось якщо людина зашкоджує навколишнім сусідам своїм курінням - то це нормально!?

 

Друге питання, яке виникає автоматично: це називається шлях країни до Євроінтеграції? Це місто, яке має програму "Європейського міста", і ніяк не може вирішити ось такі дрібні речі?

 

Я знаю, що не тільки я один маю проблему такого характеру. Багато людей, жителів багатоповерхових будинків, потерпають від "стилю життя" своїх таких неблагонадійних сусідів. А вся причина в тому, що не має законодавства, яке б обмежувало діяльність деяких осіб в рамках дозволеності.

 

В країні, де щорічно випускаються з вищих навчальних закладів десятки, а то й сотні юристів, ніяк не можуть зробити закон, який би контролював діяльність ось таких мешканців соціуму, які є потенційною загрозою життєдіяльності інших людей.

 

Дуже прошу звернути вашу увагу на цю заяву та вчинити всіх можливих заходів!

 

З повагою та побажаннями всього найкращого на майбутнє,

 

Кукушкін Сергій Миколайович

м.Вінниця

24. 12. 2016

Відповідь:
17 січня 2017

За дорученням міського голови Ваше повторне звернення від 26.12.2016р. стосовно вжиття заходів впливу до осіб, які палять у своїй квартирі №64 в будинку №89 по вул. Хмельницьке шосе та з приводу їхньої протиправної поведінки, розглянуто виконавчими органами міської ради, про що повідомляю наступне.

У відповідності до Кодексу України про адміністративні правопорушення куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом тягне за собою адміністративне стягнення у вигляді попередження або накладення штрафу.

Разом з тим, повідомляємо, що протоколи про адміністративне правопорушення, передбачене ст.175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ.

Проте, Кодексом України про адміністративні правопорушення не передбачено відповідальності осіб, які палять в своєму власному помешканні.

Вирішення даного питання можливо лише у випадку внесення змін до існуючого законодавства.

  Окрім того, що стосується протиправної поведінки, на Вашу думку, Вашого сусіда  то відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вирішення порушеного у зверненні питання не відноситься до компетенції міської ради, оскільки вжиття заходів щодо підтримання громадського порядку чинним законодавством  віднесено до компетенції правоохоронних органів.

Враховуючи вищевикладене, виконавчими органами міської ради повторно направлено лист до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області для перевірки фактів викладених у Вашому зверненні та для вжиття заходів, відповідно до вимог чинного законодавства

 

Вкладення