(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/директора%20департаментів/_w/Буняк%20Володимир%20Володимирович%20начальник%20управління_JPG.jpg
Буняк Володимир Володимирович
Директор департаменту, Департамент освіти міської ради

Вирішує питання дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.​

Особистий прийом громадян:
1-а та 3-а середа з 09-00 до 11-00
2-а та 4-а середа з 16-00 до 18-00
Кімната особистого прийому №2

Звернення:
05 жовтня 2016

​Доброго дня, шановний Володимир Володимирович! Скажіть, будь ласка, як реагувати батькам на протизаконну вимогу вихователів приносити довідку від лікаря, у випадку, коли дитина пропустила 3 і більше дні садочку. Згідно Наказу Міністерства охорони здоров'я України № 234 від 24.03.2016 Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, розділу ХІІ пункту 2. Діти з ознаками інфекційного захворювання до дошкільного навчального закладу не приймаються. Після перенесеного інфекційного захворювання приймання дітей до дошкільного навчального закладу дозволяється за наявності медичної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. У довідці лікарем-педіатром або лікарем загальної практики - сімейним лікарем вказуються рекомендації щодо індивідуальних особливостей режиму дитини-реконвалесцента на перші 10 - 14 днів.

Діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин приймаються без медичних довідок за умови відсутності явних ознак захворювання. 

Вимога довідки - це пряме порушення мого законного права,  встановленого державою. В садочках є медпрацівники, якщо у вихователя виникають сумніви стосовно здоров'я дитини, можна і потрібно викликати для огляду медпрацівника. За два дні вихідних, після яких не вимагають довідку, дитина дуже легко може "підхопити" якесь захворювання, яке проявиться пізніше, а за час відвідування садочку інфікувати інших. Ще більше обурення викликає, коли в групі є діти, які з дня в день ходять в садок реально хворі: з нежиттю, кашлем тощо. У таких батьків довідку не вимагають, це абсурд. Ще вихователі кажуть, що місцевими органами управління прийняті свої розпорядження, відповідно яких довідку потрібно приносити через кожні три пропущені дні. Це теж абсурд, розпорядження прийняті на рівні місцевого самоврядування не можуть суперечити законодавству загальнодержавному. Можна навести ще ряд переконливих аргументів, які доводять, що не має особливої, логічно обгрунтованої потреби вимагати довідку через три дні, на жаль, це не гарантує безпеку здоров'ю дітей.  Прошу надіслати відповідь на мою електронну адресу.

Шановні батьки, закликаю Вас бути освіченими, відповідальними, вивчати і знати свої обов'язки та права, коректно, але наполегливо їх захищати!

Шановні вихователі, педагоги, директори навчальних закладів! Дуже прикро, що часто Ви не підтримуєте нововведення, а навпаки сприяєте бюрократії, цим самим, отруюючи життя собі і батькам.  Спілкування між батьками і Вами, на жаль, частенько зводиться до непорозуміння, або ще гірше - до банальної лайки.

Не мала на меті когось образити. З повагою ставлюсь до роботи вихователів, педагогів. Сподіваюсь на позитивні зміни у нашій державі та місті!

Відповідь:
18 жовтня 2016

​Департаментом освіти Вінницької міської Ваше звернення щодо вимоги довідки дошкільним навчальним закладом у разі тимчасової відсутності дитини опрацьовано. Повідомляємо,  що дійсно п.2 розділу XII  Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом МОЗ України 24.03.2016 року №234 передбачено, що діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі приймаються без медичних довідок за умови відсутності явних ознак захворювання.

Для забезпечення виконання даного документа керівникам дошкільних навчальних закладів наголошено на дотримання вимог вищезазначеного документу, а також здійснення огляду медичними працівниками закладу дітей після їх тимчасової відсутності.

Разом з тим повідомляємо, що за дитиною зберігається місце в дошкільному навчальному закладі у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків, або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період -75 днів (Положення про дошкільний навчальний заклад, затверджене постановою Кабінету міністрів 12.03.2003 року №305 зі змінами).  

Вкладення