(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/директора%20департаментів/_w/Буняк%20Володимир%20Володимирович%20начальник%20управління_JPG.jpg
Буняк Володимир Володимирович
Директор департаменту, Департамент освіти міської ради

Вирішує питання дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.​

Особистий прийом громадян:
1-а та 3-а середа з 09-00 до 11-00
2-а та 4-а середа з 16-00 до 18-00
Кімната особистого прийому №2

Звернення:
15 вересня 2016

Прошу Вас відреагувати на порушення  наказу Міносвіти про зменення  навантаження на учнів перших класів у школі №25 м.Вінниці, а саме:1) Вчителі перших класів задають домашні завдання   (під виглядом закінчення завдань, які незакінчили в класі).

2) З кожного учня збирають по 40 грн. в місяць на потреби школи.

3) З дітей, які відвідують групи продоженого дня збирають по 20 грн. в місяць для вчителя про-     довженого дня.

                    Дякую за відповідь.          О.О. Геро


Відповідь:
27 вересня 2016

​Департаментом освіти Вінницької міської ради детально розглянуто Ваше звернення стосовно комунального закладу «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради».

За фактами, викладеними у зверненні, взято пояснення керівника закладу Нечипорук О.М.

За підсумками державної атестаційної експертизи 2015/2016 н.р. комунального закладу «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради» підтверджено, що в закладі дотримуються вимог Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, затверджених Постановою Головного державного санітарного лікаря України 14.08.2001 р. № 63, в цілому та в частині відсутності домашніх завдань в першому класі, обліку  витрат часу, визначення доцільності, характеру, змісту та обсягу домашніх завдань відповідно до індивідуальні особливостей учнів 2-4-х класів та педагогічних вимог школи з поглибленим вивченням іноземних мов.

Згідно з поясненням Нечипорук О. В. здійснюється постійний адміністративний контроль щодо виконання вимог листа Міністерства освіти і науки України від 17.08.2016р. №1/9-437 -  методичних рекомендацій МОН України щодо викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах, відповідно яких домашні завдання в перших класах школи  не задаються. Вся необхідна робота проводиться в класі. З даного питання адміністрацією закладу була проведена перевірка, в ході якої з’ясовано, що більшість учнів встигають виконати всі завдання під час уроку. Але існує частинка дітей, які в силу особливостей характеру чи темпераменту не встигають виконати завдання в повному обсязі за визначений межами уроку час. Таким дітям пропонується закінчити роботу вдома за власним бажанням, добровільно, без  примусу з боку вчителів. На черговій нараді при директорові вчителям додатково наголошено про неухильне дотримання чинних нормативних вимог.

Також з’ясовано,  що за рішенням Ради школи (протокол № 11 від 29.08.2016 року) було визначено орієнтовну суму добровільних батьківських внесків на потреби школи – 40 грн. на місяць. На виконання рішення Ради школи проведені батьківські збори, де головами батьківських комітетів оголошено вказану суму. Батьки проголосували за дану пропозицію, що зафіксовано  в протоколах батьківських зборів 1-х класів від 12.09.2016р. Дана сума вноситься добровільно і може варіюватись в залежності від достатку сім’ї.  Окрім того, наголошуємо, що відповідно до чинного законодавства благодійні внески надаються закладу виключно на добровільній основі, тому рішення про надання благодійної допомоги навчальному закладу в цілому та класу зокрема  і  розмір благодійного внеску є особистою справою кожного з батьків.

Госпрозрахункові групи продовженого дня в навчальних закладах міста відкриваються за бажанням батьків учнів при наявності ліцензії на здійснення додаткових освітніх послуг, або в рамках роботи комунального позашкільного закладу «Школа успіху».

Відповідно до ліцензії про надання додаткових освітніх послуг за рівнем позашкільної освіти (серія АЕ № 271351) комунальний заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 Вінницької міської ради» має право надавати платні послуги за напрямками  освітньої діяльності «Група продовженого дня», «Гуманітарний напрямок» (англійська, німецька, французька, польська мови). Термін дії ліцензії до 04.12.2019 року.  Вартість перебування в госпрозрахункових групах продовженого дня залежить від кількості дітей та часу їх перебування на групі. Діти відвідують госпрозрахункові групи продовженого дня тільки за бажанням батьків. Одночасно з госпрозрахунковими ГПД в закладі працюють дві бюджетні групи продовженого дня. Пріоритет при зарахуванні до бюджетної групи мають діти – сироти, позбавлені батьківської опіки, діти з малозабезпечених сімей, діти матерів-одиначок, напівсироти, діти батьків-учасників АТО.  

Вкладення