(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/%D0%A4%D1%96%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%87%D1%83%D0%BA.jpg
Філанчук Максим Валерійович
В. о. директора департаменту , Департамент культури

Вирішує питання сфери культури, збереження та популяризації національного і культурного надбання.

Особистий прийом громадян:​
2-й, 4-й понеділок з 14-00 до 15-00​
Кімната особистого прийому №2​

Звернення:
19 серпня 2016

​Добрий день напишіть будь-ласка чому у працівників музею така маленька заробітня платня,я сама працюю у музеї.І чому з цеї маленької зарплати відраховують аж 18% +1,5% військовий збір???

Відповідь:
19 вересня 2016

​Департамент культури Вінницької міської ради, на Ваше звернення в межах компетенції повідомляє.

Заробітна плата працівників літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського складається з посадового окладу, надбавки за вислугу років, відповідно до категорії посад та інших доплат та надбавок в межах затвердженого фонду оплати праці на бюджетний період. Посадові оклади працівників закладів та установ культури, зокрема музею, встановлюються відповідно до наказу Міністерства культури і туризму України від    18.10.2005 р. № 745 «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки». Таблиця 3 наказу «Схема тарифних розрядів посад керівних працівників музеїв, закладів музейного типу, виставок, панорам» містить перелік посад та відповідні тарифні розряди, які встановлюються по групам оплати праці. Надбавка за вислугу років музейним працівникам встановлюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.01.2005 р. №82 «Про реалізацію окремих положень частини другої статті 28 Закону України «Про музеї та музейну справу» згідно з чітким переліком посад, яким встановлюється надбавка.

Питання оподаткування заробітної плати регулюється Податковим кодексом України. Відповідно до пункту 167.1. Податкового кодексу України у 2016 році застосовується базова ставка 18% податку з доходів фізичних осіб до усієї бази оподаткування, незалежно від її розміру. Законом № 1621 підрозділ 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями  (далі –  ПКУ) доповнено пунктом 161, яким встановлено військовий збір. Ставка військового збору становить 1,5 % бази оподаткування. Тобто військовим збором оподатковується весь розмір нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.

Враховуючи вище викладене вважаємо, що питання законодавчо встановлених ставок оподаткування заробітної плати працівників не входить до компетенції департаменту культури. За більш детальними роз'ясненнями з даного питання радимо звертатись до законодавчих органів влади.

Вкладення