(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://vmr.gov.ua/Executives/ContentLibrary/fddd005b-3a6e-46cf-bbd5-2513e6d94f47/2/шутак%20ігор%20анатолійович.jpg
Шутак Ігор Анатолійович
Директор департаменту, Департамент комунальних ресурсів

Вирішує питання:
У сфері управління  комунальним майном щодо:
- обліку об’єктів  нерухомого майна територіальної громади міста;
- відчуження об’єктів нерухомого майна, які належать до комунальної власності територіальної громади міста;
- передачі  в оренду об’єктів нерухомого майна комунальної власності.
У сфері земельних відносин щодо:
- відчуження земельних ділянок,  які належать до земель територіальної громади міста, шляхом продажу;
- оформлення та обліку  договорів оренди (сервітутів) земельних ділянок комунальної власності.

Особистий прийом громадян:
1-й вівторок з 9-00 до 10-00​
Кімната особистого прийому №2​

Звернення:
31 липня 2016

​Ми, мешканці гуртожитку, що по вулиці Баженова 36, звертаємось до Вас шоб знайти відповідь на наступне питання:

09.06.2016 року працівниками ПАТ Вінницягаз було знято на перевірку загальнобудинковий газовиий лічильник РЛ Хм.№ 1060232. Після чого ці ж працівники  надали квитанцію в якій вказано, що лічильник не працюючий і не підлягає ремонту.  І почали запевняти, що необхідно купити новий, за наші кошти. Навіть суму обговорювали, і дуже настирно почали залякувати захмарними штрафами в разі не встановлення їх лічильника.

Ми, мешканці, звертались в ПАТ Вінницягаз, де нас в усній формі запевнили що лічильник був демонтовано, тому що у нас був лічильник серії РЛ, а вони на сьогодні не відповідають нормам, і на цій підставі був зроблений так званий "висновок", що його не можна використовувати. Коли ми попросили надати хоч якісь документи, на якій підставі ми повині купувати самі лічильник, нас послали в " Бокуд", тому, що цей ЖЕК обслуговує наш будинок. Після походу в ЖЕК в нас з*явилось питань ще більше.  Наш будинок знаходиться на балансі в міста і в нас, як виявилляється, немає ніякого газового розмежування.

Найбільше нас цікавить кому належить загальнобудинковий лічильник ( РЛ Хм.№ 1060232) , який був встановлений ще у 1998 році? ( на той час будинок не був на місцевому балансі, і не було права на приватизацію)

Як вийти з створеної ситуації, якщо більшість проживаючих нашого будинку - це пенсіонери та малозабезпеченні сім*ї з малолітніми дітьми які і так з останбого платять захмарні тарифи за, мяко кажучи не дуже гарні умови проживання?

Просимо Вас надати відповідь.

Дякуємо.

Відповідь:
30 серпня 2016

Ваше звернення стосовно загальнобудинкового вузла обліку природного газу на будинок №36 по вул. Баженова розглянуто департаментом енергетики, транспорту та зв'язку.

Згідно архівної інформації ПАТ «Вінницягаз» загальнобудинковий лічильник газу РЛ Єб № 1060232 за вищевказаною адресою на балансі підприємства не знаходиться та у його власність не передавався. Зазначений засіб обліку було придбано та надано для встановлення мешканцями будинку ПАТ «Вінницягаз» 06.07.2011 року для заміни встановленого раніше лічильника РЛ Є6 № 0381482, який у встановленому законом порядку було визнано непридатним до подальшої експлуатації. Тобто, працівниками ПАТ «Вінницягаз» виконувалось встановлення лічильника та прийняття його для комерційного обліку природного газу без набуття права власності на цей лічильник та, відповідно, обов'язків, передбачених нормативними документами для власників вузлів обліку природного газу.

Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» було прийнято 16.06.2011 року (далі –Закон). Відповідно до його положень законодавцем передбачено встановлення лічильників газу за рахунок газорозподільних підприємств для певних категорій побутових споживачів, у певні періоди та відповідно до встановлених графіків. Так, станом на дату прийняття Закону в зазначеному будинку був встановлений лічильник газу, за яким здійснювалися розрахунки за спожитий природний газ, тобто комерційний облік природного газу вже було забезпечено. Таким чином, даний Закон стосується лише тих споживачів, у яких був відсутній комерційний облік природного газу (лічильник ніколи не було встановлено) станом на дату прийняття Закону.

На підставі вищевикладеного повідомляємо, що буд. №36 по вул. Баженова згідно з вимогами чинних нормативних документів у сфері розподілу природного газу не може бути включено до переліку будинків, у яких відповідно до Плану розвитку газорозподільної системи ПАТ «Вінницягаз», передбачено встановлення загальнобудинкового вузла обліку природного газу.

Вкладення