(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://vmr.gov.ua/Executives/ContentLibrary/66d35b93-9f88-4018-9196-02e974d4106f/1/P9333037954.jpg
Шафранська Людмила Анатоліївна
Начальник служби, Служба у справах дітей

Вирішує питання сфери захисту прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх дітей.

Особистий прийом громадян:
2-га та 4-та п'ятниця з 12-00 до 13-00
Кімната особистого прийому №2​

Звернення:
11 квітня 2016

Шановна Людмила Анатоліївна! Звертаюсь до Вас з проханням захистити права наших дітей, мешканців будинку 22, що розташований по вулиці Блока. Справа в тому, що на першому поверсі дев'ятиповерхового будинку розташоване кафе "Бейрут", діяльність якого шкодить здоров'ю наших дітей. Витяжки закладу та великий промисловий кондиціонер розташовані на рівні другого поверху, спрямовані в невеличкий дворик, де гуляють діти та у вікна мешканців (згідно закону витяжки мають бути на даху будинку). Якщо лишень завернути в двір, то відразу чути солодкуваті відходи східної кухні.

Мешканцями будинку було написано і надіслано до мерії м.Вінниці колективну скаргу № 45р-15 від 01.10.15 за порушення тиші на протязі дня та в нічний час, за порушення санітарних норм щодо встановлення кондиціонерів та витяжок та інші порушення. Нажаль ніяких змін немає. Наша квартира розташована по периметру кафе і ми регулярно змушені викликати поліцію, щоб припинили шум в кафе далеко за 23.00. Вчителька мого неповнолітнього сина зробила зауваження, що він засинає на заняттях, а як йому відпочити, коли дитяча кімната знаходиться над кафе, і ми регулярно змушені викликати поліцію? На всі мої заяви є «відписки» дільничого про профілактичну бесіду з власником кафе та його запевняннями, що тиша не порушувалась, ювілеї не святкуються і лаунж режим не перевищується (власний сайт http://citycard.travel/vinnitsa-ru/catalog/eda/kafe/laundzh_kafe_beirut/ де вказаний робочий час кафе 9.00-2.00! можливість відсвяткувати банкети, дні народження, ювілеї). Поліція приїздила на виклики, кафе працювало за північ, складені заяви з роз'ясненнями, а відповідь власника суперечить фактам, то хто з нас говорить неправду?

Також в літній час на прибудинковій території функціонує літній майданчик кафе (на сайті «20 хвилин» є його реклама http://vn.20minut.ua/Reviews/krashi-litni-terasi-vinnici-10451692.html «Кращі літні тераси Вінниці»). Нагадуємо неповнолітні діти, що проживають в будинку споглядають за розпиванням спиртних напоїв, куріння кальяну і цигарок відвідувачами, ігри в карти, крики до ночі, просто зі своїх вікон.

Від імені всіх батьків, що проживають по вулиці Блока в будинку № 22, просимо захистити права і здоров'я наших дітей та примусити кафе «Бейрут» працювати згідно чинного законодавства, не порушуючи вимоги ст.182 КУпАП "Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях", ст.24 "Закону України Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення".​


Відповідь:
27 квітня 2016

За доручення міського голови Ваше звернення щодо роботи кафе «Бейрут» розглянуто виконавчими органами міської ради, в межах компетенції яких інформуємо про наступне.

В зв'язку з тим, що власником кафе не погоджено режим роботи закладу з органами виконавчої влади та в зв'язку з отриманням неодноразових попереджень про дотримання тиші та громадського порядку після 22-00 год., департаментом адміністративних послуг міської ради підготовлені матеріали на розгляд Ради підприємців при міському голові для прийняття відповідного рішення щодо подальших умов роботи закладу ресторанного господарства «Бейрут».

Стосовно порушення господарюючим суб'єктом вимог, встановлених для здійснення звукоізоляції, облаштування систем вентиляції, допустимих викидів випаровувань, а також шкідливого впливу шуму, інформуємо, що дані питання не відноситься до компетенції органів місцевого самоврядування, а є предметом державного санітарно-епідеміологічного нагляду.

Контроль за дотриманням юридичними та фізичними особами санітарного законодавства з метою попередження, виявлення, зменшення або усунення шкідливого впливу небезпечних факторів на здоров'я людей та застосування заходів правового характеру щодо порушників, віднесено до компетенції органів державної санітарно-епідеміологічної служби, як то передбачено приписами ст. 39 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

Щодо відсутності належного реагування представників патрульної служби та дільничного інспектора, які були неодноразово повідомлені про факти  порушень  громадського  порядку  і  правил  тиші  у  вечірній час адміністрацією закладу та його відвідувачами, інформуємо про наступне.

Контроль за діяльністю представників правоохоронних органів входить до повноважень Національної поліції. Виконавчий комітет Вінницької міської ради позбавлений права безпосередньо втручатись у спірну ситуацію, що виникла між мешканцями будинку та представниками поліції.

З метою оскарження неправомірних дій та надання правової оцінки діям представників поліції, рекомендуємо Вам звернутись до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області (21050, м. Вінниця, вул. Театральна, 10, тел. 59-33-22), або до суду.

В зв'язку з тим, що на даний час літній майданчик  не функціонує, перевірити правомірність його розташування та зафіксувати порушення не є можливим. Вразі, якщо робота літнього майданчику буде розпочата, інформація буде передана КП «Муніципальна поліція», як органу уповноваженому на здійснення контролю за благоустроєм території міста по факту самовільного облаштування даного майданчику на прибудинковій території з метою виявлення та документування   порушення правил благоустрою та вжиття відповідних заходів.


Вкладення