(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/%D0%9B%D1%96%D1%81%D0%BE%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%20%D0%9E.%D0%9E.jpg
Лісовська Олена Олександрівна
Директор департаменту, Департамент правової політики та якості

​Вирішує питання юридичного супроводження та забезпечення єдиної правової політики та якості при виконанні Вінницькою міською радою та її виконавчими органами своїх завдань на підставі, в межах повноважень і способами, передбаченими Конституцією і законами України.

Особистий прийом громадян:
1, 2, 3, 4 четвер з 9-00 до 10-00
Кімната особистого прийому №2

Звернення:
31 березня 2016

Шановна Олена Олександрівна, звертаюся до вас із питанням про обслуговування місцевим жеком будинку. У мешканців будинку, що знаходиться по пров. К.Маркска 23 виявилось питання? Питання про ремонт покрівлі даху та заміні труб холодного, гарячого водопостачання та водовідведенню. Із цим питанням ми звернулись до ЖЕКУ. Їхній представник відповівнам, що на ремонт тільки покрівлі по їхнім розрахункам нам потрібно здати по 600 шістсот гривень. Ми хотілиб дізнатися за це мусять платити мешканці будинку чи це має виконувати жек у якого це входить в обовязки послуг які включено у квартплату. Які взято із обовязків українських жеків.

Двічі на рік (навесні і восени) співробітники ЖЕКу повинні проводити сезонні огляди житлових будинків. У разі необхідності, ЖЕК проводить ремонт: покрівлі; фасадів; трубопроводів на горищах і в підвальних приміщеннях; систем водопостачання та центрального опалення, їх регулювання і гідравлічні випробування; вхідних дверей в під'їзд, її утеплення. Всі ці, а також деякі інші роботи повинні проводитися негайно, як тільки проблеми виявлені. Крім того, силами і засобами ЖЕКу здійснюється заміна труб загального стояка, електрощитка на сходовому майданчику і лампочок в під'їзді. Лампочки повинні працювати на кожному поверсі в кожному під'їзді, а також при вході на вулиці.Ліхтарі вздовж доріг також повинні бути справні, їх розміщують приблизно через кожні 40-50 метрів. Правда, відповідальність за їх експлуатацію і ремонт ЖЕКи не несуть. Цим повинні займатися в міськенерго. Однак слід пам'ятати, що саме працівники ЖЕКу (а не мешканці) повинні повідомити про непрацюючому ліхтарі у дворі у відповідну службу.

Відповідь:
29 квітня 2016

Розглянувши Ваше звернення від 01.04.2016р. щодо ремонтних робіт по будинку №24 по провулку К.Маркса у м.Вінниці, департамент правової політики та якості міської ради повідомляє наступне.

Відповідно до статті 24 Житлового Кодексу України житлово-експлуатаційні організації забезпечують схоронність житлового фонду і належне його використання, високий рівень обслуговування громадян, а також контролюють додержання громадянами правил користування жилими приміщеннями, утримання жилого будинку і придомової території.

Звертаю Вашу увагу, що рішенням виконавчого комітету Вінницької міської ради від 26.04.2012р. №995 встановлено тарифи (граничні) на послуги з утримання будинків та споруд і прибудинкових територій по житловому фонду м.Вінниці (переглянути вказане рішення можна за посиланням http://www.vmr.gov.ua).

Так, згідно додатку №10 до вказаного рішення граничний тариф по будинку №23 по провулку К.Маркса у м.Вінниці складає 2,2грн.

Перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, плата за надання яких включається до тарифу (граничного) по будинку, в якому Ви проживаєте, також наведений в додатку №10 до вказаного рішення. З поміж іншого, до вказаного переліку послуг відноситься і послуга поточного ремонту конструктивних елементів будинку, внутрішньо-будинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення та зливової каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, розташованих на прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків).

Поточний ремонт – це комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей та попередження передчасного зносу конструкцій і інженерного обладнання будинку, в той час, коли проведення капітального ремонту передбачає заміну, відновлювання та модернізацію конструкцій і обладнання будівель, у зв'язку з їх фізичною зношеністю та руйнуванням, поліпшення експлуатаційних показників.

Разом з тим, інформуємо, що згідно рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради від 28.05.2009р. №1107 «Про шляхи забезпечення вчасного капітального ремонту житлового фонду» (зі змінами) визначені шляхи забезпечення вчасного капітального ремонту житлового фонду м.Вінниці, відповідно до яких капітальний ремонт проводиться в першу чергу по будинках, де створено та функціонує ОСББ, по інших – за умови добровільної участі мешканців в фінансуванні капітального ремонту або придбання мешканцями відповідних матеріалів.

Враховуючи зазначене, з метою з'ясування питання, до якого виду робіт – поточного чи капітального, віднесено ремонт покрівлі по Вашому будинку, та для ознайомлення з розрахунком вказаних робіт, рекомендуємо звернутись до житлово-експлуатаційної організації, що обслуговує будинок, в якому Ви проживаєте та отримати вичерпну інформацію.

Вкладення