(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://vmr.gov.ua/MunicipalEnreprise/ContentLibrary/a70b4b62-1fa2-46af-9242-a3a699429ac1/12/МКП%20ЖЕК-7%20фото.JPG
Лаврік Олег Володимирович
в.о. директора департаменту, Департамент житлового господарства

Вирішує питання експлуатації та ремонту житла, виконання робіт і надання послуг за замовленням населення, санітарної очистки та прибирання будинків, прибудинкової території, міжквартальних проїздів, пішохідних проходів, зон загальноміського користування, які межують з житловим фондом, озеленення та створення місць відпочинку громадян, та інших послуг у житловому господарстві, питання щодо поліпшення житлових умов громадян.​

Особистий прийом громадян:
1-а та 3-я середа з 11-00 до 13-00;
2-а та 4-а середа з 14-00 до 16-00.
Кімната особистого прийому №2

Звернення:
30 січня 2016

Шановний Олег Володимирович! В мене скоріш питання, аніж скарга. Ми проживаємо у двоповерховому будинку на другому поверсі. Вже декілька разів сусіди знизу (квартиранти) стверджують, що в них вже другий раз за 10 днів забивається злив, через що піднімається вода в унітазі, у цьому звинувачують нас.
Нам погрожують перекрити водопостачання, так як в їх квартирі знаходиться вентиль.
Питання: Чи мають вони на це право? Куди нам звертатись, якщо вони перекриють воду? В мене двоє дітей - сину 4 роки і дочці 4 місяці. Апріорі ніхто не може нічого забороненого в унітаз змивати, так як харчування в нашій сім'ї спіцифічне і не має відходів, які б можна було б туди змивати.
Чи законним являється факт наявності вентиля для перекривання водопостачання у жильця будинку, і що нам робити, якщо сусіди перекриють воду?

Відповідь:
26 лютого 2016

​Департамент житлового господарства повідомляє, що Ваше звернення з приводу надання Вам роз'яснень щодо питань, які пов'язані з наданням послуг з централізованого холодного водопостачання у будинку № 8 по      пров. Литовському, розглянуто.

На Ваше звернення надаємо наступні роз'яснення.

Надання населенню послуг з централізованого водопостачання та водовідведення регламентується Законами України у сфері питного водопостачання, постановами Кабінету Міністрів України та іншими нормативно-правовими актами.

Одним з основних Законів України, який визначає правові засади, спрямовані на гарантійне забезпечення населення якісною питною водою є Закон України «Про питну воду та питне водопостачання»     .

Відповідно до ст.6 Закону державна політика у сфері питного водопостачання базується на принципі гарантованого першочергового   забезпечення   питною    водою населення      для     забезпечення     питних,     фізіологічних, санітарно-гігієнічних та побутових потреб.

Статтею 16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що комунальні послуги надаються споживачу безперебійно, за винятком часу перерв на:

  1. проведення ремонтних і профілактичних робіт виконавцем/виробником за графіком, погодженим з виконавчими органами місцевих рад або місцевими державними адміністраціями згідно з діючими будівельними нормами і правилами, правилами технічної експлуатації і користування, положеннями про проведення поточного і капітального ремонтів та іншими нормативними документами;
  2. міжопалювальний період для систем опалення, рішення про початок та закінчення якого приймається виконавчими органами відповідних місцевих рад або місцевими державними адміністраціями виходячи з кліматичних умов, згідно з діючими будівельними нормами і правилами, правилами технічної експлуатації та іншими нормативними документами;
  3. ліквідацію наслідків, пов'язаних з дією непереборної сили.

    Аналогічна норма міститься у п. 3 правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої і водовідведення, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. N 630.

    Тобто припинення надання послуг мешканцям з централізованого водопостачання дозволяється лише з причин, які визначені у вимогах наведених вище нормативно-правових документів.

    Відповідно до п.2 ст. статті 10 Закону України «Про приватизацію» власники квартир багатоквартирних будинків та житлових приміщень у гуртожитку є співвласниками допоміжних приміщень у будинку чи гуртожитку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов'язані брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку чи гуртожитках. 

    Тобто, вертикальні трубопроводи, про які йдеться мова у Вашому зверненні, належать Вам та іншим мешканцям будинку № 8 по пров. Литовському на праві спільної власності.

    Відповідно до п. 5 ст. 319 Цивільного Кодексу України власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян.

    Враховуючи викладене вище самовільне припинення мешканцями послуг з централізованого водопостачання є протиправним.

В разі виявлення факту засмічення трубопроводів внутрішньобудинкової мережі каналізації прошу звертатись до житлово-експлуатаційного підприємства для виконання робіт по її прочистці (м. Вінниця, вул. Миколи Оводова, 1 (вул. Козицького); тел.: 55-03-50; 55-18-41).

Вкладення