(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://vmr.gov.ua/PictureLibrary1/директора%20департаментів/_w/мисловська%20аліса%20олександрівна_jpg.jpg
Мисловська Аліса Олександрівна
Директор департаменту, Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю

Вирішує питання забезпечення інформованості членів територіальної громади і зовнішніх аудиторій через ЗМІ й інші канали масових комунікацій про цілі та результати роботи Вінницької міської ради.​


Особистий прийом громадян:
1-й вівторок з 17-00 до 18-00
Кімната особистого прийому №2​

Звернення:
22 січня 2016

​Алиса, здравствуйте. Подскажите, правда ли то, что новый приют  для животных который планируется открыть, будет заниматься отловом бездомных животных, а потом через 45 дней этих животных будут умертвлять? Я понимаю старых и сильно больных, но остальных зачем. Помоему стерелизация нормальный гуманный способ. Люди помогают животным, в любом дворе есть дворовые собаки, коты. Так что же через пару лет их просто не будет. Какими сволочами нужно быть, что бы такое предложить, не то что бы за такое проголосовать . Я знаю вы работали журналистом, если это правда относительно таких планов, мне кажется нужно подключаться телевидению. Это называется европейское общество, которое убивают животных без надобности, лишь бы раздерибанить деньги. У них ума не хватает вместо крематория ,сделать муниципальную клинику, где бы провозилась стерелизация . А с такой зимой как сейчас , например собак итак не много выживет . Давайте вместе попробуем что нибудь с этим .  С ув. Виктория островская

Відповідь:
04 лютого 2016

​За дорученням міського голови, Ваше звернення, щодо проблеми безпритульних тварин в м. Вінниця, розглянуто департаментом.

Проблема великої кількості безпритульних тварин до цього часу має місце та не вирішена на сьогоднішній день в м. Вінниця, що приводить до погіршення санітарно-епідеміологічного та епізоотичного стану міста, сприяє розповсюдженню сказу та інших хвороб, створює інші проблеми для мешканців міста.

Хочу зазначити, що підрахувати кількість безпритульних тварин в місті можливо лише за допомогою моніторингу різних даних. Довожу до Вашого відома, що у 2015р. кількість скарг, з приводу агресивно налаштованих тварин, які надійшли до відділу оперативного реагування "Цілодобова варта", у порівнянні з 2014р. зросла на 8%.

За даними Вінницького обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України, в нашому місті за 2015 р зареєстровано в 3,5 разів більше покусів безпритульними тваринами ніж у 2014р., та зареєстровано 4 вогнища сказу.

Враховуючи вищезазначене, стає зрозуміло, що дії спрямованні на регулювання чисельності притулком благодійного фонду «Планета» та інших приватних притулків, не достатньо ефективні, та не можуть вирішити дану проблему без спільної співпраці місцевої влади та громадськості, оскільки відповідальність за неї лежить на суспільстві у цілому.

Найбільш ефективним шляхом регулювання чисельності безпритульних тварин є реалізація комплексу заходів запобігання неконтрольованому розмноженню тварин, здійснювана місцевою владою за участю громадських організацій, та волонтерів. Таких як: масова стерилізація, роз'яснювальна робота та адміністративне покарання за розведення тварин, що не мають племінної вартості, та за жорстоке поводження, обов'язкова реєстрація або ліцензування тварин, будівництво муніципального притулку, активна робота громадських організацій, тощо.

Для реалізації вищезазначених заходів, навесні 2016р. планується початок будівництва сучасного муніципального притулку для тварин, європейського типу на 130 вольєрів.  Для цих цілей вже виділена земельна ділянка в межах міста, розроблена проектно-кошторисна документація.

Функціонування притулку буде здійснюватись на підставі Наказу Державного комітету  ветеринарної медицини України від 15.10.2010р N 439 «Про затвердження Положення про притулок для тварин» та відповідно вимог законодавства з питань поводження з тваринами.

 Таким чином, тваринам, що перебуватимуть у притулку, буде надаватись ветеринарна допомога. Притулок обов'язково матиме облаштовані приміщення (відділення): приймальне відділення, карантинне відділення, ізолятор, відділення для утримання тварин. Також, хочу зауважити, що влаштування крематорію в притулку не передбачається. 

Безпритульні тварини, які будуть направлені в притулок, повинні обов'язково пройти комплекс ветеринарних лікувально-профілактичних заходів, а після проходження карантинного періоду переводяться до відділень утримання тварин для подальшого пошуку нових власників. Тварини які підлягають поверненню на місце вилову направляються на кастрацію, чи стерилізацію.

Хочу зазначити, що згідно Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" та Європейської конвенції про захист домашніх тварин, євтаназія не заборонена, та може застосовуватись у разі виявлення у тварин особливо небезпечних інфекційних хвороб, тяжких травм та каліцтв не сумісних з життям, невиліковних хвороб або наявності інших підстав для її проведення.

Також, усипляння тварин, це один із методів світової практики регулювання чисельності безпритульних тварин. Евтаназія здорових тварин повністю заборонена тільки в 3-х країнах — Німеччині, Греції, Італії, де завдяки незначній кількості безпритульних тварин, стало можливим прийняття закону про їх довічне утримання в притулках. У США, Канаді, країнах Західної Європи, Скандинавії та Прибалтики застосовується вилов тварин з подальшим розміщенням у притулках з метою повернення власникам, якщо тварини загублені, або пошуку нових власників. Всіх невитребуваних тварин гуманно присипляють після певного терміну утримання, який складає від 5 до 14 діб.

Ми розуміємо, що безпритульні собаки становлять серйозну проблему, але виступаємо виключно за гуманне її вирішення.

Вкладення