(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://vmr.gov.ua/PictureLibrary1/директора%20департаментів/_w/Грабович%20Людмила%20Олексіївна_jpg.jpg
Грабович Людмила Олексіївна
Директор департаменту, Департамент охорони здоров’я

Вирішує питання сфери охорони здоров’я, надання населенню якісної медичної допомоги і медичних послуг через мережу комунальних лікувально-профілактичних підприємств, установ і закладів.


​Особистий прийом громадян:
1-й та 3-й четвер з 16-00 до 18-00​
Кімната особистого прийому №2

Звернення:
04 грудня 2015

Добрый день!

Обращаюсь к Вам от имени моей тёти.

В связи с проблемами со здоровьем ей в нашей городской поликлинике №1 были назначены процедуры ударно-волновой терапии в этой же поликлинике. За каждую процедуру она платила по 100 грн. Ей сказали, что это обязательная плата за неё. За каждый взнос ей давали корешок. Оказалось это благотворительные взносы. Но преподносились они как обязательная плата за услугу, да ещё и говорили, что в частной клинике ей это обошлось бы гораздо дороже.

В связи с этим возникают вопросы - как могут требовать благотворительный взнос в чётко установленном размере? Ни у кого не возникает вопросов, почему в книжке благотворительных взносов постоянно одинаковые суммы. Вот прям все чётко жертвуют по сто гривен? Это ведь как минимум странно! Но на это закрывают глаза.

Я верю, что эти деньги приходуются и пускаются на благо больницы (по крайней мере очень на это надеюсь), но получается с пенсионера их требуют, вводят в заблуждение. Она могла пожертвовать 5 грн, могла 100 грн за все семь процедур. Но заплатила 700 грн. Для пенсионерки это огромные деньги! Тем более за услуги, которые в нашей стране по закону совершенно бесплатны!

Подскажите - требование с неё этих сумм за процедуры было законным? И имеет ли она право как-то вернуть себе хоть часть средств? Что ей делать в данной ситуации?

Это ведь огромные деньги, которые требуют в основном с самой незащищённой части населения - пенсионеров.

Спасибо!​

Відповідь:
16 грудня 2015

​Департамент охорони здоров'я міської ради уважно розглянув Ваше звернення щодо питання внесення благодійних коштів за фізіотерапевтичну процедуру в ЦПМСД №3 та повідомляє наступне.

Фінансування закладів охорони здоров'я, відповідно до чинного законодавства, здійснюється за рахунок бюджетних коштів, фондів медичного страхування, благодійних фондів та будь-яких інших джерел, не заборонених законодавством. Благодійна допомога може надаватись закладам благодійниками у грошовій формі для потреб їх фінансування за напрямами видатків, визначеними благодійниками, а також як товари, роботи, послуги. Інформація про використання благодійних внесків доноситься до відому населення шляхом публікування звітів на стендах закладу.

Разом з тим, благодійна допомога може надаватись благодійниками виключно на добровільній основі. Однак, в ході розгляду Вашого звернення з'ясовано, що при внесенні Вашою тіткою благодійної допомоги медичними працівниками ЦПМСД №3 допущено неналежне виконання своїх функціональних обов'язків в частині визначення суми благодійного внеску.

При особистій зустрічі з Вами адміністрації ЦПМСД №3 питання щодо повернення коштів вирішено позитивно.

Медичні працівники ЦПМСД №3, задіяні в даній ситуації, суворо попереджені про недопущення в подальшому подібних випадків. В разі повторного порушення відповідних норм їх буде притягнено до дисциплінарної відповідальності.

Департамент вдячний Вам за небайдужість до роботи медичних закладів міста та приносить вибачення за завдані незручності медичними працівниками ЦПМСД №3.

Вкладення