(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://vmr.gov.ua/PictureLibrary1/директора%20департаментів/_w/Грабович%20Людмила%20Олексіївна_jpg.jpg
Грабович Людмила Олексіївна
Директор департаменту, Департамент охорони здоров’я

Вирішує питання сфери охорони здоров’я, надання населенню якісної медичної допомоги і медичних послуг через мережу комунальних лікувально-профілактичних підприємств, установ і закладів.


​Особистий прийом громадян:
1-й та 3-й четвер з 16-00 до 18-00​
Кімната особистого прийому №2

Звернення:
18 листопада 2015

​Здравствуйте. Хотела к вам обратиться за помощью. Извините ананимно так как младший ребенок еще не в садике. Многие родители недовольны тем как кормят детей в садике. Уже месяц дети то рыгали то понос.Рыба с костями,вонючая капуста и никакой выпечки. Хотя в других садиках кормят намного лучше и ща эти деньги. Постоянные ремонты. То деньги на столы то на тюли то ремонт крыши то актового зала или туалета.Еще и ща выставу собирали по 20 грн как за приезжую,а на самом деле участвовали воспитатели. Если можно пожалуйста помогите.садик 38

Відповідь:
02 грудня 2015

​Департаментом освіти Вінницької міської Ваше звернення щодо порушень в організації харчування в дошкільному навчальному закладі №38 розглянуто.

Повідомляємо, що представниками Департаменту освіти в дошкільному навчальному закладі було здійснено перевірку щодо харчування дітей.

Організація харчування дітей в навчальних закладах міста здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004р. №1592 «Про затвердження норм харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах», Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 1 червня 2005р. №242/329, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах (зі змінами), затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров'я України від 26.02.2013 р.№202/165 та інших нормативних документів, які регулюють питання харчування дітей в закладах освіти.

В дошкільному навчальному закладі організовано трьохразове харчування. Складено та затверджено, в установленому порядку, примірне двотижневе меню відповідно до сезону. Продукти в заклад приймаються лише за наявності супровідних документів, що підтверджують їх походження, безпечність і якість, відповідають вимогам державних стандартів. Відомості про якість продуктів, які швидко псуються  реєструються в Журналі бракеражу сирої продукції.

Щодня відповідно до наявності продуктів харчування з урахуванням примірного двотижневого меню складається меню-розкладка та відповідно до вимог ведеться Журнал бракеражу готової продукції, в якому зазначено страви, їх вихід та надано дозвіл на  видачу дітям. З серпня 2015 року риба дітям готувалась у вигляді тюфтєль, шніцелів, котлет і лише один раз – тушкована риба з овочами. Свіжа капуста видавалась дітям тушкованою.

Також повідомляємо, що Бюджетним кодексом України передбачено видатки міського бюджету, які повинні бути збалансовані із його дохідною частиною. В межах асигнувань, які доведені у 2015 році міським бюджетом на утримання закладів, що надають дошкільну освіту, забезпечено оплату праці працівників ДНЗ, витрати на енергоносії та харчування дітей (40 % встановленої вартості харчування однієї дитини в день), оплату послуг зв'язку, касові послуги, витрати на відкриття нових груп в ДНЗ.

Відповідно до п.3.ст.38 Закону України «Про дошкільну освіту» одним з джерел фінансування закладу є добровільні пожертвування й цільові внески фізичних та юридичних осіб. В дошкільних навчальних закладах міста створено батьківські комітети закладу та батьківські комітети в групах, які визначають необхідність та доцільність надання допомоги у зміцненні матеріально-технічної бази. У разі, якщо така допомога здійснюється, відповідно до  рішення  Колегії  управління освіти, батьківський комітет закладу (групи) двічі на рік звітує перед батьками про використання батьківських внесків.

Однак, рішення батьківського комітету про надання допомоги закладу не є обов'язковим, всі  внески – добровільні.

Сподіваємося на порозуміння та дякуємо за підтримку.

Вкладення