(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://vmr.gov.ua/PictureLibrary1/директора%20департаментів/_w/мисловська%20аліса%20олександрівна_jpg.jpg
Мисловська Аліса Олександрівна
Директор департаменту, Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю

Вирішує питання забезпечення інформованості членів територіальної громади і зовнішніх аудиторій через ЗМІ й інші канали масових комунікацій про цілі та результати роботи Вінницької міської ради.​


Особистий прийом громадян:
1-й вівторок з 17-00 до 18-00
Кімната особистого прийому №2​

Звернення:
18 червня 2015

Прошу звернути Вашу увагу на дуже швидке і масове розповсюдження БОРЩІВНИКА СОСНОВСЬКОГО ( рослина висотою 3 м, довжина листків  часто сягає  до 3,5 м) на території Вінницьких Хуторів та прилеглої території в районі вул. Немирівське шосе м.Вінниці.  Борщівник, містить фотоактивні сполуки, надзвичайно небезпечні для шкіри людини  Навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків 1-3 ступенів,схожих на термічні, що розвиваються під впливом сонячного ультрафіолету.Загострюються прояви інших шкірних захворювань. Найбільша кількість постраждалих фіксується саме у літні місяці, адже саме в період спеки найбільш ймовірним є контакт шкірних покривів людини із отруйною рослиною, до якої необхідно вживати невідкладних заходів для виправлення ситуації. 

На сьогоднішній день з боку сільської ради та уповноважених органів не приймаються ні які дії, спрямовані на знищення небезпечного шкідника.Хоча вже були неодноразові звернення громадян про розповсюдження та ураження цією шкідливою рослиню. 

Згідно із статтею 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Земельного Кодексу України знищення борщівника Сосновського є компетенцією міських, селищних, сільських голів. Вони повинні домогтися від власників земельних ділянок, на яких розповсюджується шкідлива рослина, її знищення. Землевласники і землекористувачі, які не вживають заходів із боротьби з бур'янами, у т. ч. із борщівником, несуть адміністративну відповідальність за статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Винищувальні заходи, починаючи з весни, повинні проводити всі землевласники і землекористувачі, а також «Райавтодор» у придорожніх смугах та «Укрзалізниця» уздовж залізничних колій. Тільки взявшись всією громадою, поєднуючи різні методи знищення протягом кількох років, можна позбутися цього окупанта. 

Жителі Вінницьких Хуторів, сподіваються на розуміння та допомогу у вирішенні даної проблеми, що може охопити значну територію при бездіяльності органів місцевого самоврядування. ​

Відповідь:
03 липня 2015

​департаментом комунального господарства та благоустрою розглянуто Ваше звернення щодо знищення борщівника Сосновського на території с. Вінницькі Хутори та вздовж дорожнього покриття Немирівського шосе.
Повідомляю, що на теперішній час діяльність щодо благоустрою вищезазначених ділянок перебуває в компетенції Вінницько - Хутірської сільської ради Вінницького району, Вінницького райавтодору, який є філіалом Вінницького облавтодору та Південно – Західної залізниці.
Згідно з Угодою про передачу субвенцій, укладеною між Вінницькою міською радою та Вінницько - Хутірською сільською радою Вінницького району, у 2015 році, у вигляді субвенції на соціально-економічний розвиток та реалізацію програм в рамках виконання власних повноважень, з міського бюджету міста Вінниці бюджету Вінницько - Хутірської сільської ради передбачена субвенція в сумі 350,0 тис. грн.
Також повідомляю, що регулювання даного питання знаходиться в компетенції Державної інспекції з карантину рослин у Вінницькій області, яка знаходиться за адресою м. Вінниця, вул. Келецька, 53.

Вкладення