(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
Френкель Ірина Володимирівна
Директор департаменту, Департамент культури

Вирішує питання сфери культури, збереження та популяризації національного і культурного надбання.

Особистий прийом громадян:​
2-й, 4-й понеділок з 14-00 до 15-00​
Кімната особистого прийому №2​

Звернення:
20 серпня 2014

​​​​​Доброго дня!
Звертаюсь до Вас у зв'язку з тим, що вже вкотре спостерігаю в місті проблеми з неправильним використанням та написанням слів української мови. Найяскравішим прикладом є слово "будь ласка". На інформаційних табличках на вулицях міста (такі як, наприклад, на газонах біля міської ради або на знаках біля велодоріжок), а також в написах в громадскому транспорті допущені помилки. Слово "будь ласка" часто пишуть через дефіс або не виділяють комами. Іншим прикладом є табло біля зупинок громадського транспорту на вимогу, на яких пишеться "по вимозі" (по вул. Тарногродського, дві зупинки), що є помилкою з точки зору граматики української мови.
На превеликий жаль, я не один раз ставав свідком того, як жителі на гості міста звертали увагу на такі помилки і були негативно вражені.
На мою думку, усі знаки, інформаційні таблички та написи, що ведуться від імені міста, не можуть містити помилок, тим більше таких елементарних.
Я, звісно, сам не є фахівцем у цій сфері, проте я впевнений, що в міській раді (наприклад, на базі прес-відділу) можна знайти фахівця, який може перевіряти відповідні інформаційні знаки на наявність помилок.
Буду вдячний за відповідь. Якщо ж моє звернення не зовсім влучне саме для Вас, буду вдячний, якщо звернення буде перенаправлене до компетентної особи або ж я буду повідомлений про те, до кого мені варто звернутись.
З повагою,
мешканець міста Вінниці
Мельник Володимир.

Відповідь:
05 листопада 2014
     За дорученням виконуючого обов’язки міського голови С. Моргунова департаментом енергетики, транспорту та зв’язку опрацьовано Ваше звернення щодо невідповідності правопису інформаційних написів на технічних засобах регулювання дорожнього руху вимогам граматики української мови.
     Інформуємо про те, що зазначені у Вашому зверненні відповідні написи інформаційного характеру дійсно виконані з порушенням запроваджених основ правопису.
     Так, за інформацією департаменту освіти Вінницької міської ради, відповідно до норм української мови словосполучення «будь ласка» пишеться окремо та, незалежно від позиції у реченні, відокремлюється комами.
     Стосовно іншого прикладу «по вимозі», то це російськомовний відповідник «по требованию». В українській мові правильним є написання
«на вимогу».
     Враховуючи цьогорічну напруженість міського бюджету, відповідні написи інформаційного характеру на технічних засобах організації дорожнього руху, будуть приведені у відповідність до вимог граматики української мови по мірі фінансування планового ремонту, заміні або ж їх оновлення.​

Вкладення