(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
Мартинюк Максим Петрович
Директор департаменту, Департамент  архітектури, містобудування та кадастру

Вирішує питання  розвитку і планування територій, проектування, будівництва і реконструкції об’єктів житлово-цивільного, виробничого призначення, спорудження інших об’єктів, реставрації архітектурних комплексів і ансамблів та створення дизайну архітектурного середовища, надання якісних адміністративних послуг фізичним та юридичним особам в сферах: архітектури, містобудування, охорони культурної спадщини, земельних відносин​.

Особистий прийом громадян:
1-а п’ятниця з 10-00 до 13-00
3-я п’ятниця з 14-00 до 16-00​
Кімната особистого прийому №2​

Звернення:
14 лютого 2014

​Шановний Максим Петрович, скажіть будь-ласка чи планується у Вінниці побудова висотних будинків в 20-ть поверхів і вище, а то в містах набагато менших ( Южне, Бровари, Черкаси по-моєму Чернігів чи Суми), такі є, а в нас немає, і стає трохи обідно. Думаю пара 20- ти поверхових свічок прикрасила б наше з Вами прекрасне місто ( може під готель з діловим центром ). Дуже надіюсь на Вашу відповідь.

Відповідь:
13 березня 2014

​       Ваше звернення на адресу директора Департаменту архітектури, містобудування та кадастру на сайт міської ради опрацьовано.
       Інформуємо, що світовий та вітчизняний досвід показує, що висотне будівництво має ряд переваг та недоліків. Наразі обмеження висоти обґрунтовується низкою визначальних факторів економічного, технічного, соціального та екологічного характеру, зокрема таких:
 - збільшення собівартості будівництва верхньої частини висотної будівлі;
 - низький коефіцієнт корисної площі (відносно загальної) у висотних спорудах через необхідність використання значного простору для влаштування вертикальних конструкцій, розвинених ліфтових вузлів, сходових кліток, технічних поверхів і т. ін.;
 - необхідність підвищення вимог до безпеки експлуатації висотної будівлі, в першу чергу пожежної безпеки;
 - значне ускладнення та обмеження в функціонуванні інженерних систем, обладнання та інфраструктури;
 - негативний вплив висоти на фізичний і психологічний стан людей.
       Стосовно забудови нашого міста інформую, що Стратегією розвитку Вінниця 2020 (далі - Стратегія) передбачено збільшення обсягів планування будівель середньої поверховості, особливо у центральній частині міста та районах нової забудови, оскільки ці типи будинків є найбільш ефективними в плані можливостей варіативності квартир та забезпечення високої соціальної якості житла.
       Водночас інформую, що Стратегія не виключає можливості будівництва висотних будівель, як вертикальних акцентів в архітектурній композиції. Якщо знайдеться відповідний інвестор міська влада сприятиме реалізації таких намірів.

Вкладення