(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/ivanovii.jpg
Іванов Ігор Іванович
Начальник відділу, Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

​Вирішує питання підвищення рівня самоорганізації населення багатоквартирних житлових будинків та забезпечення розвитку ОСББ, підвищення рівня обізнаності населення щодо створення та засад діяльності ОСББ, формування місцевих програм щодо створення та розвитку ОСББ, забезпечення сприяння ініціативним групам власників квартир та нежитлових приміщень у вирішенні питань, пов'язаних із створенням ОСББ, забезпечення взаємодії Вінницької міської ради з  ОСББ, ініціативними групами по створенню ОСББ, участь у роботі установчих зборів по створенню ОСББ шляхом забезпечення належного представника від Вінницької міської ради, підготовка проектів розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру.

Особистий прийом громадян:
2-й четвер з 10-00 до 11-00
Кімната особистого прийому №2

Особисті прийоми громадян проводяться за попереднім записом по телефону 59-51-06 щоп'ятниці на наступний тиждень з 8-00 до
17-00,  з 13-00 до 14-00 - обідня перерва

Пряма телефонна лінія:
2-й четвер з 09-00 до 10-00
2-а п'ятниця з 09-00 до 10-00
0432  59-51-81

Звернення:
26 серпня 2021

​Шановний Ігоре Івановичу,  прочитала звернення до вашого органу та відповіді на них, зовсім розчарована  і не хотілося вже писати своє звернення, бо ви все рівно нікому нічого не допомогли, але ризикну.  Майже впевнена, що і на моє звернення не буде позитива. Але опишу ситуацію, адже хто стукає, тому і відкривається. У нас новобудова  по пр. Коцюбинського, 43 Б. Наш єдиний будинок, де автомобілі паркуються "біля порогу", тобто, прямо біля ганку 5 під'їзду (в інших секціях цього немає). У нашому, не великому житловому комплексі, зовсім немає газонів, дерев, вся територія застелена плиткою тротуарною і дуже великий простір є для паркування автомобілів, ще й в додачу рядом побудовано надземний паркінг. Але автолюбителям зручно встати з ліжка і прямо в машину, а до простих жителів їм немає діла, їм так зручно. То що робити? Неодноразаво велась розмова з головою ОСББ Левченком Є.П. (новий самовидвиженець), щоб установити пару паркувальних пів куль навпроти ганку, але результату О. Як відомо, що паркування біля під'їзду повинно бути тимчасове, тобто на час загрузки-вигрузки товару чи висадки-посадки людей. Але наші автолюбителі та голова ОСББ цього не розуміють. То скажіть, будь ласка, які міри можна до них приймати? Дорога у нас, хоч і біля будинку, але вона муніципальна, як нам розповідає забудовник. І я би хотіла запросити вашого представника убідитись, що біля нашого будинку просто якась автобаза, спецтехніка чи таксі не в змозі під'їхати до ганку. Знаю, що в Києві ведуться переговори щодо введення платного паркування біля житлового будинку. Думаю, це буде правильно, але що робити нам тепер? Наприклад, якщо людина йде з сумками додому, то між машинами пройти немає змоги, може поцарапати машину ненароком, а це вже кримінал. Дуже надіюся на ваше розуміння і не просто відписатися від мене, а давайте разом будемо вирішувати цю проблему.  Дякую.


Відповідь:
09 вересня 2021

​Відділом по розвитку об'єднань співвласників багатоквартирних будинків міської ради розглянуто Ваше звернення щодо питання паркування автотранспорту на прибудинковій території багатоквартирного будинку № 43Б по проспекту Коцюбинського у місті Вінниця, про що повідомляю наступне.

Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначаються та регулюються Законом України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» (https://cutt.ly/dd6b17M). Особи винні у недотриманні вимог цього Закону; порушенні прав власників (користувачів), їх об'єднань і асоціацій; порушенні статуту об'єднання та протидії його виконанню; створенні, організації діяльності або ліквідації об'єднання з порушенням законодавства, державних стандартів і норм; незаконному привласненні майна, що перебуває у спільній власності; недотриманні умов договорів, укладених відповідно до цього Закону, – несуть цивільну, кримінальну, адміністративну відповідальність відповідно до закону. Законами України може бути встановлена відповідальність і за інші види правопорушень (ст. 29 ЗУ «Про ОСББ»).

Крім того, особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, правові, організаційні та економічні відносини, пов'язані з реалізацією прав та виконанням обов'язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління визначаються та регулюються Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (https://cutt.ly/id6b4XH).

Відповідно до статті 23 Господарського кодексу України органам та посадовим особам місцевого самоврядування заборонено втручатися у господарську діяльність суб'єктів господарювання, зокрема – об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Водночас, згідно зі статтею 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

Оскільки 17.02.2020 року за адресою: 21001, м. Вінниця, проспект Коцюбинського, 43–Б зареєстровано ОСББ «Туркіш Сіті Вінниця 2» (головою правління якого є Левченко Євген Петрович), у виконавчих органів Вінницької міської ради відсутня правова можливість впливу на суб'єктів господарювання, в тому числі щодо влаштування ними автомобільних стоянок; здійснення оцінки діяльності голови правління Вашого ОСББ й притягнення його або ж окремих співвласників об'єднання до відповідальності.

Натомість, відповідно до статті 14 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» співвласники ОСББ мають право вимагати від статутних органів захисту своїх прав та дотримання співвласниками правил добросусідства, знайомитися з протоколами загальних зборів, робити з них виписки, одержувати в установленому порядку інформацію про діяльність об'єднання тощо. Спори щодо здійснення прав співвласників вирішуються за згодою сторін або в судовому порядку.

З  актами, складеними у довільній формі та з підписами сусідів, а також фото/відео доказами свідомих і систематичних порушень громадянами правил паркування транспортних засобів на прибудинковій території багатоквартирного будинку № 43–Б по проспекту Коцюбинського у місті Вінниця Вам необхідно звернутись до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області шляхом подачі звернення зручним для Вас способом зв'язку (одним із чотирьох запропонованих за посиланням: https://vn.npu.gov.ua/podati-zvernennya.html); телефон безкоштовної гарячої лінії: 0–800–50–02–02. Відшкодування моральної шкоди і матеріальних збитків здійснюється шляхом подачі до суду позовної заяви та копії адміністративного протоколу, який потрібно отримати у дільничного.

Співвласники Вашого багатоквартирного будинку мають можливість комплексно вирішити питання благоустрою прибудинкової території багатоквартирного будинку № 43–Б по проспекту Коцюбинського шляхом:

  1. оформлення права власності на земельну ділянку (прибудинкову територію) ОСББ;

  2. розробки плану індивідуального благоустрою земельної ділянки по проспекту Коцюбинського, 43–Б у м. Вінниця (відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради від 15.09.2016 р. № 2178 «Про затвердження Порядку організації комплексного та індивідуального благоустрою суспільних просторів м. Вінниця»);

  3. погодження готового проєкту із Департаментами архітектури та містобудування; міського господарства; енергетики, транспорту та зв'язку Вінницької міської ради.

Для отримання земельної ділянки (прибудинкової території Вашого ОСББ) у постійне користування Вам необхідно подати до «Прозорого офісу» Вінницької міської ради (вул. Соборна, 59) заяву і пакет документів, перерахованих нижче:

1) копія Свідоцтва про державну реєстрацію (витяг, виписка) (засвідчена належним чином);

2) копія довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (засвідчена належним чином);

3) копія статуту;

4) проект розподілу території кварталу або мікрорайону з відображенням місця знаходження земельної ділянки з визначенням меж та площі земельної ділянки прибудинкової території розроблені проектними організаціями, що мають відповідну ліцензію на виконання даного виду робіт (нормативною основою документа є державні будівельні норми України ДСТУ-Н Б Б.2.2-9:2013, ДБН 360-92**) погоджений ДАтаМ;

5) копія плану благоустрою на земельну ділянку, погодженого ДАтаМ та ДМГ ВМР (або копія довідки про повне виконання благоустрою);

6) фотографії існуючого стану земельної ділянки на електронних носіях;

7) копії документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою (за наявності);

8) копії рішень уповноважених органів про передачу (надання) земельної ділянки в користування (за наявності);

9) рішення (протокол) Загальних зборів  про необхідність оформлення права власності або користування земельною ділянкою;

10) копія акту приймання-передачі житлового комплексу на баланс;

11) копії правовстановлюючих документів на об'єкт (об'єкти) нерухомого майна (будівлі, споруди). 

Телефон для довідок: (0432) 53–12–07 (Департамент земельних ресурсів ВМР).

Звертаю Вашу увагу й на те, що здійснення капітального ремонту прибудинкової території (із облаштуванням, при бажанні, додаткової кількості паркомісць) можливе на умовах співфінансування, коли дольова участь мешканців становитиме 30%, а частка з бюджету Вінницької міської територіальної громади складатиме 70%. Механізм проведення ремонту багатоквартирних житлових будинків та об'єктів благоустрою прибудинкових територій на умовах співфінансування висвітлений у Додатку до Програми розвитку та утримання житлово-комунального господарства Вінницької міської територіальної громади на 2019–2024 рр.: https://cutt.ly/tkt2Afr. Телефони для довідок: (0432) 59–51–24, 59–52–23 (відділ капітального ремонту та розвитку житлового господарства Департаменту житлового господарства Вінницької міської ради).

Враховуючи вищезазначене, з метою вирішення порушених Вами питань за згодою сторін рекомендую звернутись до статутних органів об'єднання (загальних зборів співвласників, правління, ревізійної комісії) або ж ініціювати проведення позачергових загальних зборів ОСББ «Туркіш Сіті Вінниця 2» (за потреби, скориставшись рекомендаціями Фонду енергоефективності щодо особливостей проведення загальних зборів ОСББ у період карантину. Практичні аспекти ініціювання загальних зборів, повідомлення співвласників про загальні збори ОСББ, підготовки до загальних зборів, проведення загальних зборів та організації голосування, повідомлення співвласників про прийняті загальними зборами рішення в умовах карантину докладно висвітлені за посиланням: https://cutt.ly/pyk91DY), під час яких, порушити нагальні питання, окрім тих, вирішення яких належить до компетенції правоохоронних органів.

Вкладення