(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%9C%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0.jpg
Мисловська Аліса Олександрівна
Директор департаменту, Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю

Вирішує питання забезпечення інформованості членів територіальної громади і зовнішніх аудиторій через ЗМІ й інші канали масових комунікацій про цілі та результати роботи Вінницької міської ради.​

Особистий прийом громадян:
1-й вівторок з 16-00 до 17-00
Кімната особистого прийому №2​

Пряма телефонна лінія:  
1-й понеділок з 16-00 до 17-00
0432 59-53-10
Звернення:
07 серпня 2021

Добрый день.Обращаюсь к Вам с просьбой. Заблокировать или ограничить доступ к сайтам для взрослых. Проблема в том, что власти никак не контролиуют доступ к таким ресурсам и мы бы хотели, чтобы вы повлияли на местных провайдеров. Понятное дело, что порно смотрят все, оно возможно кому-то и необходимо для удовлетворения физиологических потребностей, но давайте смотреть трезво, в том виде как оно есть - полностью доступно в интернете, без каких либо регистраций или ограничений, подтверждения возраста и т.п. Оно реально вредит, потому что наше подрастающее поколение имеет неограниченный доступ к такому материалу, что в свою очередь влияет на их жизнь. Понятное дело что можно использовать программы для родительского контроля (Net Nanny, CyberPatrol и другие) я и сама их использую, но 99% родителей не знают о существовании таких программ. Поэтому выходом, как я считаю, может стать ограничение доступа к порнографии. Спасибо!

Відповідь:
26 серпня 2021

​Виконавчими органами Вінницької міської ради опрацьовано Ваше звернення від 07.08.2021 щодо питання обмеження доступу до сайтів, що містять порнографічні матеріали. За результатами опрацювання повідомляємо наступне.

Відповідно до норм ч. 2 ст. 19, ч.1, 3 ст. 140 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 24 Господарського кодексу України, органи місцевого самоврядування несуть відповідальність за наслідки діяльності суб'єктів господарювання, що належать до комунального сектора економіки, на підставах, у межах і порядку визначених законом.

Функції управління, обмеження та контролю трафіком місцевих провайдерів не входять до сфери компетенції виконавчих органів міської ради. Згідно із Постановою Кабінету Міністрів України від 08 серпня 2005 року №720, провайдери не мають права контролювати зміст інформації, що передається або приймається споживачем (абонентом). В той же час, статтею 428 встановлено, що відповідальність і ризики за використання інформаційних ресурсів Інтернет несе споживач (абонент).

Водночас, інформуємо, що за ввезення в Україну творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру з метою збуту чи розповсюдження або їх виготовлення, зберігання, перевезення чи інше переміщення з тією самою метою, або їх збут чи розповсюдження, а також примушування до участі в їх створенні, ті самі дії, вчинені щодо кіно- та відеопродукції, комп'ютерних програм порнографічного характеру, а також збут неповнолітнім чи розповсюдження серед них творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру, передбачена кримінальна відповідальність.

Пунктом 3 статті 23 Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що поліція вживає заходів з метою виявлення кримінальних, адміністративних правопорушень, та припиняє виявлені кримінальні та адміністративні правопорушення.

Відтак, у випаду виявлення Вами суспільно небезпечного діяння, порушення особистих прав та інтересів, Ви можете звернутись до правоохоронних органів з метою їх захисту.

Вкладення