(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%92%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%B2.jpg
Варламов Михайло Васильович
Директор департаменту, Департамент енергетики, транспорту та зв'язку

Вирішує питання надання мешканцям міста стабільних та якісних послуг електро-, тепло-, газо-, водопостачання, послуг міського пасажирського транспорту та зв’язку.​

Особистий прийом громадян:
1-й та 3-й четвер з 12-00 до 13-00​
Кімната особистого прийому №2​ 

Пряма телефонна лінія:  
останній четвер місяця з 09-00 до 10-00
0432 59-50-44
Звернення:
16 липня 2021

​Доброго дня.  Спираючись на Вашу відповідь від 22,06,2021 на моє звернення, -"Водночас повідомляємо, що при оплаті вартості проїзду в комунальному транспорті Муніципальною карткою вінничанина існує можливість здійснити пересадку в інший вид муніципального транспорту без додаткової оплати потягом 30 хвилин." - після разрахунку картою вінничанина в маршрутному таксі №2А "Я.Гальчевського-Площа Перемоги" пасажири напротязі 30 хв мають змогу здійснити пересадку в інший громадський транспорт без додаткового зняття оплати! Але офіційної інформації про таку можливість (безкоштовна пересадка з маршрутного таксі в інший вид муніципального транспорту і навпаки)не опубліковано ні на одному з доступних мені джерел. Роз"ясніть, будь ласка, цю ситуацію. Очікую на відповідь

Відповідь:
30 липня 2021

Ваше звернення щодо роботи автоматизованої системи обліку оплати проїзду у міському громадському транспорті розглянуто департаментом енергетики, транспорту та зв'язку міської ради.

За результатами розгляду повідомляємо наступне.

17 січня 2017 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті» № 1812-VIII, яким внесено зміни до ряду законів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду.

Відповідно до зазначеного закону Вінницькою міською радою прийнято рішення від 27.06.2018 року № 1254 «Про впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду (далі – АСООП) в міському електричному та автомобільному транспорті загального користування у м. Вінниці» та  для реалізації даного проекту створено комунальне підприємство «Вінницякартсервіс».

Впровадження проекту АСООП спрямоване на покращення якості надання послуг пасажирських перевезень громадським транспортом, спрощення процедури оплати проїзду, введення безготівкових платежів у транспорті та забезпечення обліку пільгових категорій населення, що дозволить впровадити розрахунки з перевізниками за обсягом транспортної роботи визначеної у кілометрах та забезпечить можливість формування тарифів на основі обґрунтованих даних щодо пасажиропотоків, якісно формувати маршрутну мережу та випуск транспорту відповідно до потреб громадян.

Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України «Про міський електричний транспорт», абзацу 17 статті 35, абзацу 5 статті 39, абзацу 6 статті 41 та абзацу 2 статті 42 Закону України «Про автомобільний транспорт»,   пунктів 24 та 26 Правил надання населенню послуг з перевезень міським електротранспортом, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від  23 грудня 2004 року № 1735, пунктів 41 та 158 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 року № 176, зазначено, що право на користування громадським транспортом надає разовий квиток, закомпостований абонементний талон, проїзний квиток тривалого користування, картка, посвідчення або довідка, що дає право на пільговий проїзд згідно із законодавством, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – зареєстрований електронний квиток.

Пунктом 8 статті 4 Закону України «Про міський електричний транспорт», пунктом 31 Правил надання населенню послуг з перевезень міським електротранспортом, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2004 року № 1735, абзацом 17 статті 35 Закону України «Про автомобільний транспорт» та абзацом 2 пунктом 1 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 року № 176, визначено, що правила користування міським електричним та автомобільним транспортом затверджуються відповідним органом місцевого самоврядування і визначають порядок проїзду і його оплати, права та обов'язки пасажирів, а також взаємовідносини перевізників і пасажирів під час надання транспортних послуг, враховуючи особливості транспортної інфраструктури та наявність автоматизованої системи обліку оплати проїзду.

Правила користування міським автомобільним та електричним транспортом загального користування у місті Вінниці та населених пунктах, що входять до Вінницької міської територіальної громади (далі – Правила), затверджені рішенням Вінницької міської ради від 28.02.2020 р. № 2175 (зі змінами).

Відповідно до пункту 3.6 Правил, у разі здійснення проїзду з пересадкою, пасажир проводить реєстрацію поїздки у кожному наступному транспорті загального користування (крім маршрутного таксі) без списання додаткових поїздок в межах 30 хв. (для пільгових категорій населення 60 хв.). Вартість проїзду визначається відповідно до вартості проїзду у першому виді транспорту.

Право пересадки надає лише зареєстрований електронний квиток Муніципальною карткою вінничанина.

Водночас повідомляємо, що на даний час, АСООП в маршрутних таксі діє в тестовому режимі, тому оплата за проїзд здійснюється виключно Муніципальною карткою вінничанина, в тому числі з електронного гаманця будь-якої Муніципальної картки вінничанина, готівковими коштами та в подальшому створюватимуться додаткові інструменти розрахунку.

Детальніше ознайомитись з роботою АСООП в міському громадському транспорті можна на офіційному веб-сайті комунального підприємства «Вінницякартсервіс» за посиланнями: https://et.vn.ua/card-howto та https://et.vn.ua/faq.

У разі виникнення додаткових питань Ви можете звертатися до КП «Вінницякартсервіс» за телефонами: 0 (800) 33-01-55 та 0 (432) 65-51-55 або безпосередньо в центр обслуговування за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна, 36, а також скористатись сервісом технічної підтримки в чаті месенджера «Telegram» за посиланням: https://t.me/Vinnytsiakartservis.


Вкладення