(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/%D0%A4%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%8E%D0%BA.jpg
Форманюк Микола Вікторович
Заступник міського голови, Виконавчий комітет Вінницької міської ради

В​ирішує питання житлово-комунального господарства та благоустрою, питання  транспорту і зв’язку. Організовує необхідні заходи щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.​​​


Звернення:
16 червня 2021

​Шановний Миколо Віктровичу. Допоможіть, будь ласка, "знайти фазу" для роботи ліфта в нашому під'їзді, що по вул. Акад.Янгеля 20. Фаза "загублена" після зливи , що була позавчора. ЇЇ наслідками є: затоплення кв.35, ел.щита на на 9-му поверсі і машинного відділення ліфта. Це вже не перше затоплення через незадовілний стан покрівлі над кв.35 і маш. відділенням.  ЖЕО відписується тим, що в будинку є боржники за ком. послуги, (хоча мешканка кв.35 боргів немає) і зробити ремонт на цьому участку не хоче. З повагою.Відповідь:
22 червня 2021

Департамент житлового господарства повідомляє, що Ваше звернення щодо  протікання покрівлі ліфтового приміщення житлового будинку №20 по вул. А. Янгеля, розглянуто.

Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг, вимоги щодо реалізації прав та виконання обов'язків власників квартир та нежитлових приміщень, як співвласників багатоквартирного будинку регулюються Законами Про житлово-комунальні послуги, Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку та Правилами надання послуг з управління багатоквартирним будинком, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 р. №712. 

Відповідно до вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги» №2189-VIII від 09.11.2017р всі питання з утримання будинку мають вирішуватись на підставі положень договору між співвласниками будинку та управляючою компанією. Співвласники будинку мають право спільно з управляючою компанією визначити перелік необхідних до виконання робіт і вартість послуг з управління будинком, яка дозволить профінансувати всі необхідні роботи.

Договором передбачена відповідальність сторін за якість надання послуг обраним управителем та своєчасну оплату співвласниками будинку. У разі виникнення спірних питань, їх вирішення відповідно до норм чинного законодавства, здійснюється шляхом домовленостей сторін договору, або в судовому порядку.

Відповідно до статей 4, 5 та 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» власники квартир у багатоквартирному будинку є співвласниками спільного майна.

До спільного майна багатоквартирного будинку належать - приміщення загального користування несучі, огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне обладнання та інженерні мережі.

Співвласники багатоквартирного будинку зобов'язані: забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна, забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку.

Рішенням Вінницької міської ради 28.09.2018р. № 1350 «Про затвердження Програми розвитку та утримання житлово-комунального господарства м. Вінниці на 2019-2024рр.», затверджено Порядок проведення капітального ремонту багатоквартирних житлових будинків та об'єктів благоустрою прибудинкових територій м. Вінниці - роботи по капітальному ремонту конструктивних елементів та інженерних мереж вказаного будинку можливо виконати за умови співфінансування 30% вартості робіт співвласниками будинку. 

Вкладення