(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/%D0%A4%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%8E%D0%BA.jpg
Форманюк Микола Вікторович
Заступник міського голови, Виконавчий комітет Вінницької міської ради

В​ирішує питання житлово-комунального господарства та благоустрою, питання  транспорту і зв’язку. Організовує необхідні заходи щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.​​​


Звернення:
09 червня 2021

​Доносимо до вашого відома, що фасад та балкони будинку по проспекту Коцюбинського 30, знаходяться в аварійному стані.  Маємо прохання посприяти у вирішені проблеми, щодо ремонту аварійних балконів та фасаду, котрий чи не кожен місяць піддається руйнуванню та обвалюється на тротуар.  Проспект Коцюбинського - одна з найголовніших артерій міста, яка з'єднує залізничний вокзал та найбільші ринки міста з центром. Як відомо, у 2022-23 роках планується капітальний ремонт проспекту.  А що на рахунок житлової інфраструктури? Чи будуть займатись ремонтом фасадів будинків,  які в прямому сенсі слова можуть вбити або травмувати перехожих. На неодноразові звернення до обслуговуючої організації (МКП УК Замостя),  мешканці отримують лише одні відмови,  а конкретні дії,  щодо унеможливлення обвалення та ремонту балконів та фасаду відсутні (окрім одноразового випадку, коли робітники на крані збивали відшаровану штукатурку). Додатково повідомляємо, що в зазначеному будинку в більшості проживають малозабезпечені люди та пенсіонери,  які не мають можливості за власні кошти здійснити ремонт балконів та фасаду при приквартирних ділянках.  Також,  просимо звернути увагу на таке звернення 7-річної давності на рахунок ЖЕКу №5 (такі ж самі повноваження у "Міського комунального підприємства «Управляюча компанія «Замостя»»"), яке вже давно не проводить ремонти фасадів - https://www.vmr.gov.ua/Lists/CitizenAddressResponses/DispForm.aspx?ID=1873

Відповідь:
22 червня 2021

​Ваше звернення щодо ремонту балконів та фасаду житлового будинку №30 по просп. Коцюбинського, розглянуто в межах компетенції.

На виконання Постанови КМУ №301 від 20.04.2016р. «Про затвердження Порядку списання з балансу багатоквартирних будинків», рішенням виконкому Вінницької міської ради вказаний житловий будинок списаний з балансу департаменту житлового господарства. Будинок перебуває у спільній власності власників та вирішення питань підтримання його конструктивних елементів (зокрема фасаду та балконів) інженерних мереж, тощо, в технічно-справному стані перебуває в компетенції його співвласників.

Виконком Вінницької міської ради та його структурні підрозділи в своїй діяльності керуються виключно вимогами чинної нормативно-правової бази.

Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг, вимоги щодо реалізації прав та виконання обов'язків власників квартир та нежитлових приміщень, як співвласників багатоквартирного будинку регулюються Законами Про житлово-комунальні послуги, Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку та Правилами надання послуг з управління багатоквартирним будинком, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 р. №712. 

Вимогами наведених нормативно-правових актів визначається, що співвласники зобов'язані забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку, забезпечувати технічне обслуговування та, у разі необхідності, проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку.

Заходи по підтриманню конструкцій даного будинку в безаварійному стані мають бути здійсненні на підставі проекту, який виготовлено організацією, що має на то відповідну ліцензію.

В зв'язку з тим, що будинок не належить до комунальної власності Вінницької міської об'єднаної територіальної громади, а є спільною власністю співвласників його приміщень всі роботи мають бути профінансовані за їх рахунок. 

Вкладення