(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/%D0%A4%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%8E%D0%BA.jpg
Форманюк Микола Вікторович
Заступник міського голови, Виконавчий комітет Вінницької міської ради

В​ирішує питання житлово-комунального господарства та благоустрою, питання  транспорту і зв’язку. Організовує необхідні заходи щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.​​​


Звернення:
26 травня 2021

​1. Знову, на жаль, розпочався сезон варварського скошування трави. Близько до землі, без прибирання трави, яка потім гниє,  замість газонів утворюється жовта стерня. Може пора переймати досвід Львова або, страшно сказати, цивілізованих європейських міст? Там площі засівають декоративним різнотрав'ям, яке не потребує догляду весь період вегетації. Те що робиться зараз - злочин перед мешканцями, вклад у забруднення атмосфери мотокосарками, позбавлення кисню, що вироблявся фотосинтезом і погіршення ситуації з глобальним потеплінням. За це недолуга міська влада повинна б відповісти якщо не згідно з екологічним законодавством, то хоча б по законам совісті (тут стає смішно).

2. Чому до цих пір не вирішені організаційні питання уповноважених від багатоквартирних будинків? Управляючі компанії називають їх старшими по будинку, хоч такого терміну немає, приносять на підпис акти виконаних робіт, перевірити які немає можливості, ухиляються від вирішення поточних проблем. В результаті уповноважені вислуховують обгрунтовані претензії від мешканців, але не мають ніякої можливості вплинути на ситуацію. Можливо, потрібно або ліквідувати непрацюючий механізм представництва, або внести зміни в законодавство.

Відповідь:
03 червня 2021
​Департамент житлового господарства повідомляє, що Ваше звернення щодо покосу трави та правових відносин з управляючою компанією щодо послуг з управління житловим будинком № 77 по просп. Космонавтів розглянуто.

Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг, вимоги щодо реалізації прав та виконання обов'язків власників квартир та нежитлових приміщень, як співвласників багатоквартирного будинку регулюються Законами Про житлово-комунальні послуги, Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку та Правилами надання послуг з управління багатоквартирним будинком, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 р. №712. 

Відповідно до ст.2 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (в подальшому Закон) відносини, що виникають в процесі надання споживачам послуг з управління багатоквартирним будинком регулюються даним Законом. 

Статтею 6 Закону визначенні учасники правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг до них віднесені:

1. споживчі (індивідуальні та колективні);

2. управитель;

3. виконавці комунальних послуг.

Виконавчі органи місцевого самоврядування (у даному випадку виконком Вінницької міської ради та його структурні підрозділи ) до даного переліку не віднесені.

В зв'язку з викладеним вище вирішення всіх питань, які пов'язані з управлінням будинку до яких належать послуги з утримання будинку та прибудинкової території перебувають у компетенції управляючої компанії.

При невиконанні умов договору кожен співвласник в праві звернутись до управляючої компанії з наявними у нього претензіями, а вразі їх незадоволення з відповідною позивною заявою до суду, як то передбачено вимогами Цивільного кодексу України.

Вкладення