(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%92%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%B2.jpg
Варламов Михайло Васильович
Директор департаменту, Департамент енергетики, транспорту та зв'язку

Вирішує питання надання мешканцям міста стабільних та якісних послуг електро-, тепло-, газо-, водопостачання, послуг міського пасажирського транспорту та зв’язку.​

Пряма телефонна лінія:  
останній четвер місяця з 09-00 до 10-00
0432 59-50-44
Звернення:
18 травня 2021

​Шановний,  Михайло Васильович,прошу звернути вашу увагу на підприємство Вінницягаз збут, вже неодноразово мені в квитанції за використання газу приходить невідомо звідки взятий борг, а цього разу окрім боргу прийшла взагалі якась невідома сума, яка до показників лічильника взагалі не відноситься. І всіма можливими методами з'ясувати не можливо, оскільки в порядку живої черги туди просто не пробитись, а по телефону оператор просто не відповідає.Прошу Вас, повпливати на роботу данного підприємства, щоб можна було вирішити звідки вони беруть такі суми.

Відповідь:
08 червня 2021

​Ваші звернення щодо нарахувань за послугу з постачання природного газу за адресою вул. Стрілецька, буд. 15, кв. 11 опрацьовані департаментом енергетики, транспорту та зв'язку міської ради.

В межах компетенції повідомляємо наступне.

Вважаємо необхідним зауважити, що формування обсягів споживання природного газу на підставі переданих споживачами показів лічильників здійснює АТ «Вінницягаз», а діяльність з постачання природного газу побутовим споживачам та, відповідно, розрахунки за спожитий природний газ здійснює ТОВ «Вінницягаз Збут».

Відносини між Оператором газорозподільної системи (АТ «Вінницягаз», далі – Оператор ГРМ) та побутовими споживачами регулюються, зокрема, Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2494, (далі - Кодекс).

Відповідно до положень абзацу першого пункту 4 глави 4 розділу IX Кодексу побутовий споживач, який за умовами договору розподілу природного газу розраховується за лічильником газу, зобов'язаний щомісяця станом на 01 число місяця знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п'яти діб (до 05 числа включно) надавати їх Оператору ГРМ у спосіб, визначений договором розподілу природного газу. У разі неотримання Оператором ГРМ до 06 числа місяця, що настає за розрахунковим, показань лічильника газу та за умови, що лічильник газу не оснащений засобами дистанційної передачі даних, фактичний об'єм розподілу та споживання природного газу по об'єкту споживача за розрахунковий період визначається Оператором ГРМ на рівні планового місячного об'єму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання побутового споживача, з урахуванням вимог цього Кодексу. Якщо за підсумками наступного місяця споживач своєчасно надасть покази лічильника газу, формування об'єму розподілу та споживання природного газу за період зазначеного місяця здійснюється з урахуванням наданих показань. 

Таким чином, у зв'язку із неотриманням АТ «Вінницягаз» показів лічильника, за вказаною Вами адресою обсяги (об'єм) споживання природного газу в травні 2021 року були визначені розрахунковим шляхом. Згідно визначених розрахунковим шляхом обсягів споживання, газопостачальним підприємством (ТОВ «Вінницягаз Збут) були виставлені відповідні нарахування.  
Після передачі Вами у червні фактичних показів лічильника, обсяги споживання природного газу та нарахування за Вашим особовим рахунком будуть скориговані згідно переданих показників. 

З метою недопущення виникнення аналогічних ситуацій у майбутньому радимо Вам повідомляти фактичні показання лічильника газу газорозподільному підприємству з першого по п'яте число місяця, наступного за розрахунковим у зручний спосіб, зокрема:

- за телефонами Контакт-Центру (0432) 509-104, (067) 01-10-104;

- за допомогою короткого СМС-повідомлення на номер 7104 у наступному форматі: номер особового рахунку (10 цифр), пробіл, показання лічильника (5 цифр);

- з використанням мережі Інтернет (через «Особистий кабінет» на сайті 104.ua або на електронну адресу contact@vn.104.ua);

- зафіксувати показання в мобільному додатку 104 Mobile (або 104 Mobile Light для iPhone);

- за допомогою чат боту «7104ua» у месенджері Viber;

- за допомогою голосового меню IVR, яке працює цілодобово за номерами Контакт-Центру у розділі "2".

Передача показань лічильника газу у один із зазначених способів значно полегшує і прискорює обмін даними та забезпечить їх невідкладне врахування фахівцями АТ «Вінницягаз» при визначені спожитого протягом розрахункового періоду об'єму природного газу.

Вкладення