(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
http://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/%D0%A4%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%8E%D0%BA.jpg
Форманюк Микола Вікторович
Заступник міського голови, Виконавчий комітет Вінницької міської ради

В​ирішує питання житлово-комунального господарства та благоустрою, питання  транспорту і зв’язку. Організовує необхідні заходи щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.​​​


Звернення:
23 квітня 2021

​Шановний Миколо Вікторовичу, звертаюсь до Вас із проханням зняти зелену стрілку на світлофорі за адресою Гніванське шосе 821 за напрямком від авто базару на с. Пирогова. Водії перестали звертати увагу на пішохідний перехід, оскільки кругозір зменшується із-за лівої полоси, не раз були ситуації, що машина стрімко зупинялась перед дитиною, яка переходила дорогу. По-друге, водії не завжди надають перевагу автомобілям, які рухаються з Гніванського шосе в сторону с. Пирогова за основним зеленим світлом, тим самим спричиняють аварійну ситуацію.  І все одно в пріоритеті залишаються пішохідні переходи, яких там 2, тому що кожен раз, коли діти ідуть гуляти ми переживаємо як вони перейшли дорогу.  

Відповідь:
07 травня 2021

​Ваше  звернення  щодо  внесення змін в організацію дорожнього руху на перехресті Гніваньське шосе – вул. Пирогова, а саме демонтажу зеленої стрілки,  яка  дозволяє рух при включеному червоному сигналі світлофора в напрямку с. Пирогово  розглянуто  департаментом  енергетики,  транспорту   та  зв'язку міської  ради  та повідомляємо  наступне.   

З ростом автомобілізації, гостро постає проблема максимального пропуску транспортних засобів, уникнення невиправданих затримок транспорту, в тому числі громадського, на існуючій вулично-шляховій мережі, без збільшення її геометричних параметрів.

Застосування зеленої стрілки на табличці поряд з червоним сигналом світлофора застосовується у більшості країн світу та є одним з дієвих заходів у боротьбі з транспортними заторами та негативними явищами, як їх наслідок.

Правила проїзду регульованого перехрестя, де застосовані стрілки зеленого кольору на табличці, регламентовано пунктом 16.9 Правил дорожнього руху України, виконання яких обов'язкове водіями і за порушення яких передбачається адміністративна відповідальність.

Вулиця Пирогова в м. Вінниці є однією з найбільш завантажених вулиць міста, з систематично виникаючими транспортними затримками. На перехресті вул. Пирогова – Гніванське шосе   регулювання  здійснюється  світлофорами  по принципу безконфліктного, за умови дотримання учасниками дорожнього руху Правил дорожнього руху України.

Зі сторони центру міста в напрямку с. Пирогово застосована табличка з зеленою стрілкою на рівні червоного сигналу, що дає змогу збільшити пропускну спроможність даного перехрестя, оскільки інтенсивність руху пішоходів є досить помірною, а видимість пішоходів та транспортних засобів достатньою.

З метою додаткового інформування водіїв про зміну сигналу на зазначеному пішохідному переході на дозволяючий, у 2019 році встановлено додатковий світлофор перед даним пішохідним переходом.

Слід зауважити, що порушення чи недотримання водіями вимог Правил дорожнього руху України, в тому числі технічних засобів регулювання дорожнього руху  не є підставою для демонтажу самих технічних засобів. 

Враховуючи вищевикладене, для демонтажу зеленої стрілки,  яка  дозволяє рух при включеному червоному сигналі світлофора в напрямку с. Пирогово немає необхідності.

Вкладення