(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D1%96%D0%B9%20%D0%9C%D0%BE%D1%80%D0%B3%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2.jpg
Моргунов Сергій Анатолійович
Міський голова, Вінницька міська рада
-

Звернення:
19 квітня 2021

​   Шановний Сергію Анатолійовичу! Звертається до Вас Бебих Марія Петрівна, пенсіонерка та ветеран праці, мешканка міста Вінниці. Я отримала Єдиний Рахунок, в якому Вінниця Газзбут виставила мені в березні 2021 року рахунок на суму  2760 грн., стрерджуючи, що це: «...Різниця в об’ємах спожитого газу в стандартних і робочих умовах за Вашим особовим рахунком за період з 1 грудня 2015 року по 30 вересня 2018 року, що не виставлялась у рахунках через рішення органів влади, становить 448,56 куб. м.. Ми з розумінням ставимось до ситуації та сподіваємось, що найближчим часом урядом будуть розроблені механізми врегулювання цієї заборгованості». 

   Чи маю я сплачувати кошти, нараховані підприємством Вінниця Газзбут у розмірі 2760 грн., і чи являється дане  нарахування законним.

Відповідь:
05 травня 2021

Ваше звернення щодо розрахунків за природний газ опрацьовано департаментом енергетики, транспорту та зв'язку міської ради.

В межах компетенції повідомляємо наступне.

Відносини між Оператором газорозподільної системи (далі – Оператор ГРМ, в даному випадку – АТ «Вінницягаз») та побутовими споживачами регулюються, Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2494, зі змінами (далі – Кодекс).

Згідно положень пункту 4 глави 4 розділу IX Кодексу побутовий споживач, який за умовами договору розподілу природного газу розраховується за лічильником газу, зобов'язаний щомісяця станом на 01 число місяця знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п'яти діб (до 05 числа включно) надавати їх Оператору ГРМ (АТ «Вінницягаз»).

У разі неотримання Оператором ГРМ до 06 числа місяця, що настає за розрахунковим, показань лічильника газу та за умови, що лічильник газу не оснащений засобами дистанційної передачі даних, фактичний об'єм розподілу та споживання природного газу по об'єкту споживача за розрахунковий період визначається Оператором ГРМ на рівні планового місячного об'єму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання побутового споживача, з урахуванням вимог цього Кодексу.

Так, за повідомленням АТ «Вінницягаз» у зв'язку із неотриманням показів лічильника обсяги споживання природного газу в березні 2021 року були визначені розрахунковим шляхом. Згідно визначених розрахунковим шляхом обсягів природного газу ТОВ «Вінницягаз Збут» були виставлені нарахування в розмірі 2760, 58 грн.

Після передачі Вами у квітні фактичних показів лічильника, обсяги споживання природного газу за Вашим особовим рахунком було скориговано згідно переданих показників та, відповідно, виставлені нарахування 2180,88 грн. Дані нарахування були оплачені Вами 19.04.2021 в повному обсязі. За повідомленням ТОВ «Вінницягаз Збут», на даний час заборгованість за Вашим особовим рахунком відсутня.

Вкладення