(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D1%96%D0%B9%20%D0%9C%D0%BE%D1%80%D0%B3%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2.jpg
Моргунов Сергій Анатолійович
Міський голова, Вінницька міська рада
-

Звернення:
19 квітня 2021

​Доброго дня, Сергій Анатолійович! Просимо вас допомогти вирішити наше питання. Я з чоловіком- інваліди по зору з дитинства, проживаємо у своїй квартирі. І до 2021 року всі розрахунки за послуги сплачували вчасно. Але у січні 2021 року прийшла платіжка, по якій за одне тільки гаряче водопостачання треба сплатити 4800 грн, а в березні 7200 грн. Ці суми нам, двом інвалідам, сплатити неможливо. У КП ВМР "ВМТЕ" відповіли, що ці суми коректні і нараховані нам за показами внутрішньобудинкового  лічильника.  Таке відчуття, що на нас списують всі борги будинку за гаряче водопостачання. 

Прошу Вашої допомоги у вирішенні нашої проблеми, тому шо сплачувати нараховані ВМТЕ суми є для нас неможливим.

Відповідь:
05 травня 2021
Ваше звернення щодо нарахувань за послугу з централізованого гарячого водопостачання, опрацьовано департаментом енергетики, транспорту та зв'язку міської ради та в межах компетенції повідомляємо наступне.

Відносини між споживачами і виконавцями в сфері надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води регулюються Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типовим договором про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630 (далі- Правила), іншими нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у цій сфері.

Згідно вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», житловий будинок в якому Ви мешкаєте, обладнано комерційним (будинковим) засобом обліку гарячої води, що встановлений на вводі інженерних мереж в будинок.

Відповідно до пункту 11 наведених вище Правил, у разі встановлення будинкових засобів обліку води у багатоквартирному будинку, де окремі квартири обладнані квартирними засобами обліку, споживач, який не має квартирних засобів обліку, оплачує послуги згідно з показаннями будинкових засобів обліку, не враховуючи витрати води виконавця, юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які є власниками бо орендарями приміщень у цьому будинку, та сумарних витрат води за показаннями усіх квартирних засобів обліку. Різниця розподіляється між споживачами, які не мають квартирних засобів обліку, пропорційно кількості мешканців квартири у разі відсутності витоків із загальнобудинкової мережі, що підтверджується актом обстеження, який складається виконавцем у присутності мешканців будинку.

Таким чином,  мешканцям вищезазначеного житлового будинку, що не обладнані квартирними лічильниками гарячої води, нарахування за послугу з централізованого гарячого водопостачання виконано за показниками будинкового засобу обліку та за актами використання гарячої води та актів обстеження, що підтверджують відсутність витоків із загальнобудинкової мережі.

За інформацією КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» та за актом обстеження від 29.03.2021 р., в березні 2021 р. витоки з загальнобудинкової мережі гарячого водопостачання відсутні. За актом використання гарячої води за березень 2021 р. обсяг   спожитої  води в багатоквартирному житловому будинку № 58 по вул. Миколайчука за   березень   2021 р.   становить -  472,156 м3;   сумарні   витрати гарячої   води  з  квартирних  засобів   обліку   (індивідуальних лічильників) - 270,6 м3, кількість користувачів послуг з централізованого гарячого водопостачання, квартири яких не обладнано індивідуальними приладами обліку - 5 осіб; тариф за 1 м3 гарячої води -  90,10 грн./м3.

Таким чином, фактична вартість спожитої гарячої води на 1-го мешканця квартири, що необладнана  приладом   обліку, в житловому будинку   № 58  по        вул.  Миколайчука  в місті Вінниці за березень 2021 р. відповідає розрахунку:

(472,156 м3 – 270,6 м3) : 5 осіб =40,31 м3/ на 1-ну особу;

40,31 × 90,10 грн./м3 = 3631,93 грн. / на 1-ну особу.

Крім того, 01.04.2021р. Ви  облаштували своє помешкання розподільними засобами обліку гарячої води та надалі нарахування проводитимуться згідно переданих показів.

Також слід зазначити, що у разі неможливості розрахуватись за отримані комунальні послуги Ви можете укласти договір реструктуризації заборгованості за надані послуги з виконавцем послуги. Для цього необхідно звернутися з письмовою заявою та документами, безпосередньо до підприємства надавача послуг КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго»,
вул. 600-річчя, 13, м. Вінниця, тел. 55-16-55.

З огляду на вищезазначене, нарахування за надані послуги з централізованого гарячого водопостачання за Вашою адресою проживання теплопостачальним підприємством виконано відповідно до чинного законодавства.

Вкладення