(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/%D0%9E%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%B9.jpg
Очеретний Андрій Михайлович
Заступник міського голови, Виконавчий комітет Вінницької міської ради

​Забезпечує реалізацію інноваційної політики в місті, залучення інвестицій у виробничу сферу, створення умов для розвитку підприємництва, організацію та координацію роботи по прийому міжнародних та урядових делегацій.


Звернення:
19 квітня 2021

Доброго дня, шановний Андрій Михайлович! Буду дуже вдячний за вашу відповідь. Зараз мені потрібна консультація з приводу законності діяльності онлайн казино України. Наразі, в нашій компанії, планують співпрацю з одним із великих гравців цього ринку, плануємо надавати послуги у сфері маркетингу. Чи можуть виникнути питання, до нашої компанії,  з цього приводу? Я так розумію, що останні роки, після легалізації цієї сфери, можна не турбуватися, та співпрацювати з таким бізнесом? Онлайн казино, я маю на увазі, сайти - де у гравців є можливість робити ставки на гроші. Дякую.

Відповідь:
11 травня 2021

Виконавчими органами міської ради розглянуто Ваше звернення від 19.04.2021 року щодо законності діяльності онлайн казино в Україні та надання послуг у сфері  маркетингу.

Повідомляю, що відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до п. 11 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» зазначено, що замовником виготовлення, розміщення, розповсюдження реклами азартних ігор може бути виключно суб'єкт господарювання, який має ліцензію на провадження відповідного виду діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор.

Доводжу до Вашого відома, що згідно з ч.1 ст. 22-1 Закону України «Про рекламу» реклама азартних ігор, реклама знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими провадиться діяльність з організації та проведення азартних ігор, а також інших позначень, під якими проводяться азартні ігри, забороняється:

  • на радіо та телебаченні, у тому числі за допомогою кабельного,

супутникового, IP-телебачення, онлайн-телебачення, мобільного телебачення, цифрового ефірного телебачення та інших засобів передавання сигналу, у період з 6 до 23 години;

- у наукових, науково-популярних, навчальних, громадсько-політичних, довідкових, літературно-художніх виданнях, виданнях для дітей та юнацтва та інших виданнях (крім спеціалізованих видань, присвячених азартним іграм);

-   в усіх друкованих засобах масової інформації (крім спеціалізованих видань, присвячених азартним іграм);

- на зовнішніх та внутрішніх поверхнях транспортних засобів та метрополітену;

- засобами зовнішньої реклами;

- на товарах (у тому числі одязі), призначених переважно для осіб віком до 21-річного віку;

- в місцях проведення розважальних, театрально-концертних, спортивних та інших заходів для осіб, які не досягли 21-річного віку.

Враховуючи вищевикладене, забороняється будь-яка діяльність з рекламування азартних ігор суб'єктів господарювання, які організовують азартні ігри, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими здійснюється діяльність з організації та проведення азартних ігор, без наявності у рекламодавця ліцензії на провадження відповідного виду діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор.

Водночас повідомляю, що у відповідності до п.п. 1 п. 4 Положень про Комісію з регулювання азартних ігор та лотерей затвердженою постановою Кабінету Міністрів України №891 від 23.09.2020 року комісія з регулювання азартних ігор та лотерей відповідно до покладених на неї завдань здійснює формування та ведення ліцензійного реєстру.

Слід зауважити, що відповідно до ч. 1 ст. 59 Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» до рекламодавців, виробників реклами або розповсюджувачів реклами, які порушують вимоги щодо заборони замовлення, виготовлення, розміщення або розповсюдження реклами азартних ігор та/або організаторів азартних ігор, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими провадиться діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор з порушенням вимог законодавства про азартні ігри та законодавства про рекламу, застосовується фінансова санкція у розмірі 300 (трьохсот) мінімальних заробітних плат.

Також, інформую Вас, що фінансові санкції, передбачені цією статтею, застосовуються за рішенням Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей органу у порядку, передбаченому Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор». 

Вкладення