(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D1%96%D0%B9%20%D0%9C%D0%BE%D1%80%D0%B3%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2.jpg
Моргунов Сергій Анатолійович
Міський голова, Вінницька міська рада
-

Звернення:
16 квітня 2021

​Я інвалід 1а групи мій батько пенсіонер.ми отримуємо від держави по 1769 грн.Мати по догляду 320 грн.Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації,повідомили нам про те,що ми маєм повернути 52975,74грн. В 2018 році,коли мій батько вийшов на пенсію,йому подарували мотоцикл.Відразу ж він його зареєстрував у   Єдиному державному реєстрі транспортних засобів,і інформація увесь цей час була відкритою.Через нашу необізнаність і помилковість,ми неповідомили у Вінницьку РДА про наявність у нас мотоцикла.Тобто попередніх  2 роки,нам ще надавали субсидію.А повідомили про повернення тільки у січні 2021 року.У нас немає коштів в сумі 52975,74грн,і як би ми не хотіли,ми фізично не зможемо назбирати таку суму.За рахунок моєї пенсії(з якої я навть усіх ліків не можу придбати) і батькової пенсії,це просто не можливо.Допоможіть будь-ласка у вирішені цієї проблеми.Дякую за розуміння!

Відповідь:
30 квітня 2021

 За дорученням міського голови виконавчими органами Вінницької міської ради розглянуто Ваше звернення, за результатами розгляду повідомляємо наступне.         

Ви зареєстровані за адресою  с. Стадниця, вул. Миру, б. 34 перебували на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Вінницької РДА з жовтня 2010 року та користувалися житловою субсидією, яка призначена на уповноваженого власника домогосподарства Даценко Генадія Гордійовича, 1958р.н.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 року № 707-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Вінницької області» передбачено створення Стадницького старостинського округу, який приєднано з 01.01.2021 року до Вінницької міської територіальної громади.

Враховуючи зазначене, особову справу гр. Даценко Г. Г. щодо призначення житлової субсидії управлінням праці та соціального захисту населення Вінницької РДА з січня 2021 року було передано для взяття на облік до управління соціального захисту населення (Лівобережне) департаменту соціальної політики Вінницької міської ради.

Спеціалістами управління під час передачі особової справи, здійснювалася перевірка правильності автоматичного призначення житлової субсидії з жовтня 2020 року.

При перевірці документів виявлено, що  Даценко Генадій Гордійович 03.10.2018 року зареєстрував транспортний засіб  марки SPARK  модель  SP110C-2  2017 року випуску.

З дати випуску зазначеного транспортного засобу не минуло ще п'яти років, про його наявність членами домогосподарства до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення не повідомлялось.

Порядок призначення житлової субсидії регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»  (далі Положення) пунктом 14 якої передбачено: «Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:

           будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї особи із складу домогосподарства має у власності транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п'яти років (крім мопеда і причепа). Наявність (відсутність) у власності зазначених осіб транспортних засобів зазначається у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.»

Враховуючи зазначене, управлінням соціального захисту населення (Лівобережне) департаменту соціальної політики Вінницької міської ради було  прийнято рішення щодо повернення особової справи для з'ясування всіх обставин до управління праці та соціального захисту населення Вінницької РДА.

22.04.2021 року в телефонній розмові з працівником управління праці та соціального захисту населення Вінницької РДА Трохименко М. з'ясовано, що Ваш батько Геннадій Гордійович повідомлений про виникнення надміру виплачених коштів житлової субсидії та розпочав їх повернення.

Для подальшого з'ясування всіх обставин щодо повернення надміру виплачених коштів, рекомендуємо звертатись безпосередньо до працівників  структурного підрозділу з питань соціального захисту населення Вінницької РДА, яке знаходиться за адресою:  м. Вінниця, вул. Грибоєдова,  10а, контактний телефон (0432) 61-39-59, 61-39-30.

23.04.2021 року, в телефонній розмові начальником відділу допомог управління соціального захисту населення (Лівобережне) було надано вичерпні роз'яснення Вашій сестрі Романенко Ю.Г., щодо виникнення даної ситуації та запропоновано звернутись до управління з заявою та декларацією про доходи для призначення субсидії з січня 2021 року.

26.04.2021 року від Вашого домогосподарства надійшла заява та декларація про доходи для призначення субсидії з січня 2021 року. Заява з відповідними документами буде винесена на розгляд міської комісії з питань призначення та надання населенню житлових субсидій, соціальних допомог, пільг та розгляду інших соціальних питань по причині невчасного звернення. Про результати опрацювання Вас буде повідомлено додатково.

Вкладення