(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D1%96%D0%B9%20%D0%9C%D0%BE%D1%80%D0%B3%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2.jpg
Моргунов Сергій Анатолійович
Міський голова, Вінницька міська рада
-

Звернення:
16 квітня 2021

Припинити підготовчі(будівельні) роботи та скасувати рішення міської ради про будівництво муніципального житла по вул. Бортняка(навпроти гумназії 24) до проведення громадських слухань

Згідно з планом Вінницької міськради по вулиці Анатолія Бортняка на земельній ділянці у 0,3889 га розпочались підготовчі роботи/будівництво муніципального житла у вигляді багатоповерхового будинку.

На думку мешканців сусідніх будинків це стовідсотково призведе до ще більшого транспортного навантаження на вулицю Бортняка, а саме: заторів у пікові години, проблем з паркувальними місцями, яких і так не вистачає, а також до підвищення ризику для дітей, які буду перетинати завантажену і запарковану з усіх боків вулицю.

Також будівництво неминуче призведе і вже призводить до шуму, ускладненню пішоходного и автомобільного руху(вже зараз частіна тротуарів занята територію буд. майданчика ), забрудненню повітря, зниження рівня денного освітлення сусідніх будинків і скоріше за все до перебоїв у електро- і водопосточанні в них.

ПРОПОНУЄТЬСЯ замість будинку на цій території побудувати паркувальну зону, яка допоможе розвантажити вулиці і двори, в яких кожен день багато машин паркуються за порушенням чинних правил ПДР. В іншому випадку, вул. Бортняка і двори її будинків стануть ще більш запаркованими і небезпечними, перш за все для сотен дітей, які живуть на цій вулиці і які йдуть по ній у гімназію №24.

Інший варіант, який також міг би влаштувати мешканців, це будівництво на цій території дитячого садочку або спортивного стадіону.


Відповідь:
06 травня 2021

​Виконавчими органами Вінницької міської ради розглянуто Ваше звернення від 16.04.2021 стосовно будівництва багатоповерхового житлового будинку по вул. А. Бортняка у м. Вінниця. За результатами опрацювання інформуємо про наступне.

Програма «Муніципальне житло Вінницької міської територіальної громади» розроблена 11 років тому для забезпечення вразливих категорій вінничан якісним і доступним за ціною житлом. За цей час збудовано 10 багатоквартирних житлових будинків.

Тисячі сімей нашої громади потребують поліпшення житлових умов і перебувають на квартирному обліку при виконавчому комітеті міської ради. Щороку працівники міської ради опрацьовують десятки тисяч звернень громадян стосовно житлових питань. Звертаються багатодітні родини і особи з інвалідністю; учасники бойових дій в зоні антитерористичної операції/операції об'єднаних сил і вимушені переселенці; працівники бюджетної сфери та інші категорії людей, які не можуть придбати собі житло за ринковою вартістю. Програма «Муніципальне житло Вінницької міської територіальної громади» націлена саме на вказані вище категорії громадян.

Саме для забезпечення добробуту усіх мешканців нашого комфортного міста виконавчими органами міської ради планується здійснити будівництво VII об'єкту Програми «Муніципальне житло Вінницької міської територіальної громади» – «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими не житловими приміщеннями та підземним паркінгом, по вул. Анатолія Бортняка, б/н, в м. Вінниця».

Виконавчими органами міської ради постійно розглядаються варіанти вільних земельних ділянок в місті, які знаходяться недалеко від існуючих інженерних мереж, з метою здешевлення вартості будівництва.

Комісією з питань реалізації Програми «Муніципальне житло Вінницької міської територіальної громади» визначено придатною земельну ділянку в м. Вінниці (вул. А. Бортняка, 8, квартал мікрорайону «Поділля») з цільовим призначенням – «для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку».

Робочою групою виконавчого комітету міської ради були організовані зустрічі з представниками навколишніх будинків, під час яких було з'ясовано всі спірні питання і погоджено шляхи їх вирішення:

- можливість будівництва муніципального будинку вивчалася відповідними спеціалістами проектної організації, з урахуванням вимог державних будівельних норм;

- з метою збільшення кількості паркувальних місць та економії прибудинкової території ухвалено рішення збудувати як наземний так і підземний паркінг в муніципальному будинку;

- з метою зменшення транспортного навантаження на прилеглу до майбутнього будинку дорогу, а також задля додержання будівельних норм інсоляції вирішено збудувати житловий будинок не вище семи поверхів на 105 квартир.

Використання монолітно-каркасної технології будівництва дозволить уникнути пошкодження майна існуючих будинків, зменшить термін будівництва та рівень шуму при виконанні робіт.

Принагідно варто зауважити, що статтею 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено підстави для анулювання органом державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт, перелік яких є виключним.

Видача та анулювання дозволу на виконання будівельних робіт здійснюється виключно органом державного архітектурно-будівельного контролю за наявності підстав, визначених в ст. 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Отже, до повноважень сільської, селищної, міської ради вирішення питань щодо скасування дозволу на виконання будівельних робіт не належить.

Вкладення