(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D1%96%D0%B9%20%D0%9C%D0%BE%D1%80%D0%B3%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2.jpg
Моргунов Сергій Анатолійович
Міський голова, Вінницька міська рада
-

Звернення:
15 квітня 2021

Шановний Сергій Анатолійович. 14.03.2021, почалось будівництво по вул. Анатолія Бортняка згідно рішення міської ради №2517 від 26.11.2020 р.. Це житло мало бути муніципальним але згідно рішення № 702 від 18.03.2021 р. воно перестало бути таким. Тепер це просто "Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями у м. Вінниця, вул. Анатолія Бортняка, б/н". Ніяких громадських слухань з цього приводу не проводилось. А між тим, громади цього мікрорайону КАТЕГОРИЧНО проти цього будівництва. Про що до міської ради неодноразово були направлені звернення.
Ситуація яка склалася по вулиці Анатолія Бортняка є дуже складною. Автомобільний трафік на цій ділянці вже перезавантажено. Нещодавно ситуація ще більш ускладнилася відкриттям школи №24. Школу побудували, а під’їзних шляхів ні. Вранці, коли діти йдуть до школи, та ввечері коли йдуть зі школи, по Бортняка неможливо проїхати не порушуючи при цьому правила ПДД. Паркомісьць катастрофічно не вистачає вже! Це при тому, що новобудови по бортняка і зодчих ще навіть не заселені. Це все створює величезну небезпеку для життя і здоров'я громадян які проживають по цій вулиці, та особливо дітей які відвідують цю школу. 
Окрім цього, "Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями у м. Вінниця, вул. Анатолія Бортняка, б/н", створить додаткове навантаження на електромережу, яка і так не витримує навантаження яке вже є. Постійні перепади напруги, з перманентним вимиканням світла, безперечно шкодить будь який побутовій техніці, та створює загрозу коротких замикань та пожежної небезпеки. На сьогодні, ситуація кричуща. Якщо раптом ввечері чи вночі, потрібно буде проїхати пожежній машині, то багато де на поділлі і зокрема на Бортняка вона не зможе цього зробити. Це пряма небезпека життю і здоров’ю громадян, проживаючих на цій території. 
Окрім цього, тиск для подачі води в будинках по вулиці бортняка та зодчих, вже є низьким. Доводиться встановлювати додаткові насосні станції, щоб забезпечувати будинки водою. "Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями у м. Вінниця, вул. Анатолія Бортняка, б/н" ще збільшить навантаження на систему водопостачання яка і так вже, є перенавантаженою.
Незважаючи на вищенаведене, та неодноразове звернення громадян, до міської влади з проханням допомогти, і якимось чином вирішити ситуацію, міська рада навпаки надає дозвіл на будівництво, ще одного багатоквартирного будинку, ще й з комерційною нерухомістю на першому поверсі. Це не тільки не покращує стан речей, а навпаки погіршує його кратно. 
Враховуючи вищесказане, прошу вас та міську раду, скасувати всі рішення міської ради якими надається дозвіл на будівництво "Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями у м. Вінниця, вул. Анатолія Бортняка, б/н". Розглянути можливість та провести громадські слухання щодо розбудови на цій ділянці скверу, місця для дозвілля, дитячи майданчики тощо. 


Відповідь:
06 травня 2021

Виконавчими органами Вінницької міської ради розглянуто Ваше звернення від 15.04.2021 стосовно будівництва багатоповерхового житлового будинку по вул. А. Бортняка у м. Вінниця. За результатами опрацювання інформуємо про наступне.

Програма «Муніципальне житло Вінницької міської територіальної громади» розроблена 11 років тому для забезпечення вразливих категорій вінничан якісним і доступним за ціною житлом. За цей час збудовано 10 багатоквартирних житлових будинків.

Тисячі сімей нашої громади потребують поліпшення житлових умов і перебувають на квартирному обліку при виконавчому комітеті міської ради. Щороку працівники міської ради опрацьовують десятки тисяч звернень громадян стосовно житлових питань. Звертаються багатодітні родини і особи з інвалідністю; учасники бойових дій в зоні антитерористичної операції/операції об'єднаних сил і вимушені переселенці; працівники бюджетної сфери та інші категорії людей, які не можуть придбати собі житло за ринковою вартістю. Програма «Муніципальне житло Вінницької міської територіальної громади» націлена саме на вказані вище категорії громадян.

Саме для забезпечення добробуту усіх мешканців нашого комфортного міста виконавчими органами міської ради планується здійснити будівництво VII об'єкту Програми «Муніципальне житло Вінницької міської територіальної громади» – «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими не житловими приміщеннями та підземним паркінгом, по вул. Анатолія Бортняка, б/н, в м. Вінниця».

Виконавчими органами міської ради постійно розглядаються варіанти вільних земельних ділянок в місті, які знаходяться недалеко від існуючих інженерних мереж, з метою здешевлення вартості будівництва.

Комісією з питань реалізації Програми «Муніципальне житло Вінницької міської територіальної громади» визначено придатною земельну ділянку в м. Вінниці (вул. А. Бортняка, 8, квартал мікрорайону «Поділля») з цільовим призначенням – «для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку».

Робочою групою виконавчого комітету міської ради були організовані зустрічі з представниками навколишніх будинків, під час яких було з'ясовано всі спірні питання і погоджено шляхи їх вирішення:

- можливість будівництва муніципального будинку вивчалася відповідними спеціалістами проектної організації, з урахуванням вимог державних будівельних норм;

- з метою збільшення кількості паркувальних місць та економії прибудинкової території ухвалено рішення збудувати як наземний так і підземний паркінг в муніципальному будинку;

- з метою зменшення транспортного навантаження на прилеглу до майбутнього будинку дорогу, а також задля додержання будівельних норм інсоляції вирішено збудувати житловий будинок не вище семи поверхів на 105 квартир.

Використання монолітно-каркасної технології будівництва дозволить уникнути пошкодження майна існуючих будинків, зменшить термін будівництва та рівень шуму при виконанні робіт.

Стосовно проведення громадських слухань варто зауважити, що ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що громадському обговоренню підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій. Розміщення об'єктів будівництва відповідно до приписів норм Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» не передбачає громадського обговорення.

Принагідно варто зауважити, що статтею 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено підстави для анулювання органом державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт, перелік яких є виключним.

Видача та анулювання дозволу на виконання будівельних робіт здійснюється виключно органом державного архітектурно-будівельного контролю за наявності підстав, визначених в ст. 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Отже, до повноважень сільської, селищної, міської ради вирішення питань щодо скасування дозволу на виконання будівельних робіт не належить.

Вкладення