(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%92%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%B2.jpg
Варламов Михайло Васильович
Директор департаменту, Департамент енергетики, транспорту та зв'язку

Вирішує питання надання мешканцям міста стабільних та якісних послуг електро-, тепло-, газо-, водопостачання, послуг міського пасажирського транспорту та зв’язку.​

Пряма телефонна лінія:  
останній четвер місяця з 09-00 до 10-00
0432 59-50-44
Звернення:
07 квітня 2021

​Доброго дня. Під час проведення ремонтних робіт у своїй квартирі ми змушені були зняти лічильник на гарячу воду в період з 13 січня 2021 і підключили 10 лютого 2021р ( в звязку з хворобою майстра ). Нам нарахували борг 44 куб гарячої води за цей період (сума до сплати  приблизно 3700 грн  ). Приписано 7 чоловік : 4 дорослих і 3 неповнолітніх дітей, проживає 5 ( 3 дорослих - 2 пенсіонері і дочка- інвалід) і 2 неповнолітніх дітей. Отримуємо субсидію на 5-х. 

Запитання: Чи правильно нарахований борг? Чи можна деталі нарахування. 
P.S. до цього періоду боргу за користування ГАРЯЧОЮ ВОДОЮ не було.


Відповідь:
21 квітня 2021

Ваше звернення щодо нарахувань за послугу з централізованого гарячого водопостачання опрацьовано департаментом енергетики, транспорту та зв'язку міської ради та в межах компетенції повідомляємо наступне.

Відносини між споживачами і виконавцями в сфері надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води регулюються Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типовим договором про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630 (далі- Правила), іншими нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у цій сфері.

Згідно вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», житловий будинок за вказаною у Вашому зверненні адресою обладнано комерційним (будинковим) засобом обліку гарячої води, що встановлений на вводі інженерних мереж в будинок.

Встановлення плати за послугу з централізованого постачання гарячої води по особовому рахунку квартири за Вашою адресою проживання, проводиться за  обсягом спожитої гарячої води відповідно до показань розподільчих засобів обліку, квартирних лічильників.

За інформацією КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго», 13.01.2021 р. лічильники було розпломбовано для проведення ремонтних робіт та нарахування проведено згідно пункту 11 вказаних вище Правил, а саме споживачі, які не мають квартирних засобів обліку оплачують послуги згідно з показниками будинкового засобу обліку. Також зазначаємо, що на повірку розподільні засоби обліку у Вашій квартирі розпломбовувались в 2018 р., дата наступної повірки в  2022 р.

За актом використання гарячої води за січень 2021 р. обсяг   спожитої  води в багатоквартирному житловому будинку за Вашою адресою проживання  за   січень   2021 р.   становить -  264 м3;   сумарні   витрати гарячої   води  з  квартирних  засобів   обліку   (індивідуальних лічильників) -  187,42 м3,  кількість користувачів послуг з централізованого гарячого водопостачання, квартири яких не обладнано індивідуальними приладами обліку - 7 осіб; тариф за  1 м3 гарячої води -  83,27 грн/м3.

Таким чином, фактична вартість спожитої гарячої води на 1-го мешканця квартири, що необладнана  приладом   обліку, у Вашому житловому будинку  за січень 2021 р. відповідає розрахунку:

(264 м3 – 187,42 м3) : 7 осіб =10,94 м3/ на 1-ну особу;

10,94 : 31 =0,3529 м3/ на 1день;

0,3529 × 18 = 6,3522 м3/ на 1-ну особу, де 18-це кількість днів в січні
2021 р., коли розподільні лічильники у Вашій квартирі було знято з обліку.

6,3522×83,27 = 528,95 грн. / на 1-ну особу.

10.02.2020 р. лічильник гарячої води було опломбовано представниками КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго», тому надалі  нарахування проводяться згідно його показів.

З огляду на вищезазначене, нарахування за надані послуги з централізованого гарячого водопостачання за Вашою адресою проживання теплопостачальним підприємством виконано відповідно до чинного законодавства.


Вкладення