(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%92%D0%BE%D0%B9%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0.jpg
Войткова Валентина Романівна
Директор департаменту, Департамент соціальної політики

Вирішує питання сфери соціального захисту населення, надання благодійної грошової допомоги.​

 
Пряма телефонна лінія:  
1-а середа з 09-00 до 10-00
0432 50-43-50
Звернення:
05 квітня 2021

​Доброго дня Вам шановна Валентина Романівна. Я звертався до Вас 9 лютого 2021 року щодо незрозумілих нарахувань та дій ПП БОКУД по відношенню до мешканців будинку О. Антонова 27 та після отриманя відповіді звернувся до центру з надання правової допомоги щодо порядку вирішення спірних питань.  Але прошу Вас надати мені розяснення щодо порядку отримання мною пільг (учасник бойових дій) в грошовій готівковій формі після закінчення опалювального сезону при наявності безпідставної заборгованості перед ПП Бокуд, підстави для переводу пільг на грошову  безготівкову форму (посилання на єдиний рахунок за надані житлово-комунальні та іні послуги від pay.vn.ua), погашення моєї забаргованості перед ПП БОКУД за рахунок моїх пільг у безготівковій формі доки будуть вірішуватися спірні питаня між мною та ПП БОКУД.  При звернені до управління соціальної допомоги чітких розяснень не отримав (малоймовірно переведуть,  можливо вирахують, напевно вирішує це автоматизована система тощо). З повагою Олег Поплавський


Відповідь:
09 квітня 2021

Департамент соціальної політики Вінницької міської ради уважно розглянув Ваше звернення щодо нарахування пільг на житлово-комунальні послуги. За результатами розгляду повідомляємо наступне.

Ви перебуваєте на обліку в управлінні соціального захисту населення (Лівобережне) департаменту соціальної політики Вінницької міської ради в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги з  01.02.2012 р.,  як «учасник бойових дій».

Згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», користуєтеся 75-відсотковою пільгою на житлово - комунальні послуги в межах соціальних норм споживання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №409 від 06.08.2014 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».

15.01.2020 р. Ви подали до управління заяву щодо отримання пільг в грошовій готівковій формі.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019р. №373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі», пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов'язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об'єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Управителі, об'єднання, виконавці комунальних послуг надають до 1 жовтня та 1 травня структурним підрозділам з питань соціального захисту

населення інформацію про суму простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), строк позовної давності якої не минув, щодо пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі.

У разі отримання від управителів, об'єднань, виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), строк позовної давності якої не минув, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюється у грошовій безготівковій формі.

Звертаємо Вашу увагу, що за отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) пільговики звертаються до управителів, об'єднань, виконавців комунальних послуг.

Враховуючи те, що з 01.01.2021 р. у Вашому будинку створено ОСББ «Антонова-27», нарахування пільг на послугу управління будинку, що надавало ПП «Бокуд» припинено 31.12.2020 р.

По закінченню опалювального періоду,  інформація  ПП «Бокуд» про розмір Вашої заборгованості з управління будинку до бази ЄДАРП не  завантажуватиметься, оскільки дана послуга закрита в зв'язку зі зміною організації надавача-послуг. Тобто, станом на 01.05.2021 р. інформацію про розмір заборгованості надаватиме ОСББ «Антонова-27».

Щодо погашення Вашої заборгованості з послуги управління будинком ПП «Бокуд», в разі отримання пільг в безготівковій формі, повідомляємо наступне.

Нарахована сума пільги в безготівковій формі перераховується в АТ «Ощадбанк» (на персональний обліковий запис одержувача пільги) для подальшого взаєморозрахунку між банком та надавачами послуг  на підставі їхніх даних про нараховані платежі.

У Вашому персональному обліковому записі одержувача пільг в АТ «Ощадбанк» зазначаються наступні постачальники:

  • АТ «Вінницягаз»
  • ТОВ «Енера Вінниця»
  • КП «Водоканал»
  • КУП «Ековін»
  • КП «Вінницяміськтеплоенерго»
  • ОСББ «Антонова-27»
  • АТ «Вінницягаззбут».

Оскільки, в переліку постачальників послуг відсутня організація «ПП Бокуд», можливість перерахування пільг АТ «Ощадбанком» на дану організацію відсутня.

В телефонній розмові 06.04.2021 р., начальником відділу персоніфікованого обліку З. Устименко, Вам надано вичерпне роз'яснення щодо питання піднятого у зверненні.

Вкладення