(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/%D0%9E%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%B9.jpg
Очеретний Андрій Михайлович
Заступник міського голови, Виконавчий комітет Вінницької міської ради

​Забезпечує реалізацію інноваційної політики в місті, залучення інвестицій у виробничу сферу, створення умов для розвитку підприємництва, організацію та координацію роботи по прийому міжнародних та урядових делегацій.


Звернення:
29 березня 2021

​Доброго дня. Прошу Вас допомогти нам зробити ремонт у пiд'iздi будинку та допомогти перевести наш будинок з ТОВ ЖЕО в "Замостье". Ранiше, надсилали в мicьку раду та в Жео лист, заяву та фото.

Відповідь:
14 квітня 2021

Ваше звернення, за дорученням міського голови, щодо ремонту під'їзду житлового будинку №2 по вул.Тімірязєва та переобрання управляючої компанії, розглянуто в межах компетенції.

На виконання Постанови КМУ №301 від 20.04.2016р. «Про затвердження Порядку списання з балансу багатоквартирних будинків», рішенням виконкому Вінницької міської ради вказаний житловий будинок списаний з балансу департаменту житлового господарства. Будинок перебуває у спільній власності власників та вирішення питань підтримання його конструктивних елементів інженерних мереж, тощо, в технічно-справному стані перебуває в компетенції його співвласників.

Виконком Вінницької міської ради та його структурні підрозділи в своїй діяльності керуються виключно вимогами чинної нормативно-правової бази.

Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг, вимоги щодо реалізації прав та виконання обов'язків власників квартир та нежитлових приміщень, як співвласників багатоквартирного будинку регулюються Законами Про житлово-комунальні послуги, Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку та Правилами надання послуг з управління багатоквартирним будинком, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 р. №712. 

Просимо прийняти до уваги, що відповідно до ст.2 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (в подальшому Закон) відносини, що виникають в процесі надання споживачам послуг з управління багатоквартирним будинком, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та поводження з побутовими відходами, а також відносини, що виникають у процесі надання послуг з постачанням та розподілу електричної енергії і природного газу споживачам у житлових, садибних, садових, дачних будинків регулюються даним Законом. 

Статтею 6 Закону визначенні учасники правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг до них віднесені:

  1. споживчі (індивідуальні та колективні);
  2. управитель;
  3. виконавці комунальних послуг.

Виконавчі органи місцевого самоврядування до суб'єктів правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг не віднесенні.

Відповіднo до вимог ст.12 Закону всі житлово-комунальні послуги надаються виключно на підставі договорів між споживачами та виконавцями зазначених послуг.

Для надання послуг з управління будинком співвласниками даного будинку обрано управляючу компанію в особі ТОВ «ЖЕО» з якою заключено договір.

Виконком Вінницької міської ради не є стороною договору.

За повідомленням адміністрації управляючої компанії ТОВ «ЖЕО», станом на 01.04.2021 року співвласниками будинку не відшкодовано витрати за послуги з управління будинком надані в попередній період у сумі 16156 грн.

За інформацією адміністрації товариства, необхідний ремонт під'їзду може бути здійснено після відшкодування вищевказаних витрат.

В разі наявності претензії щодо порушення умов договору щодо якості та кількості послуг, тощо співвласники вправі скористатись умовами договору про відповідальність сторін за його виконання.

В разі якщо співвласники мають намір отримувати послуг з управління будинком у МКП «Управляюча компанія «Замостя»» дане питання необхідно узгодити з адміністрацією управляючої компанії. При цьому узгодити питання щодо переліку робіт та їх вартості (тарифу).

В разі досягнення домовленості співвласникам необхідно порушене питання вирішити на загальних зборах.

Після узгодження питання з адміністрацією МКП «Управляюча компанія «Замостя»» та прийняття позитивного рішення загальними зборами співвласників буде необхідно повідомити у визначений законодавством термін адміністрацію ТОВ «ЖЕО» про розірвання договору. 

Вкладення