(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%81%D1%8F%D0%BA.jpg
Матусяк Сергій Володимирович
Заступник міського голови, Виконавчий комітет Вінницької міської ради

В​​ирішує питання комунального майна міста, містобудування і архітектури, земельні питання.


Звернення:
26 лютого 2021

​      Доброго дня. Шановний  Сергій Володимирович! Ми мешанці будинку №14 по пров. Цегельному звертаємося до Вас з приводу того, що у дворі нашого будинку іде будівництво житлового масиву «Родинний маєток» вул. Івана Богуна, 27а   (на бувшій території таксомоторного парку.) Будівельниками, на відстані близько двох метрів, від нашого будинку, риють дуже глибокий котлован та молотом розбивають бетонні опори, що триває уже біля двох років. Ми розуміємо, що місто повинно розвиватись, але  враховуючи те, що наш будинок стоїть на насипних грунтах, уже в квартирах тріскають стіни, і  незабаром будинок попливе у виритий котлован.    Просимо Вашої допомоги, та направити комісію для оцінки та правомірності цього будівництва.

         З повагою мешканці буд.14 пров.Цегельний.о


Відповідь:
05 березня 2021

За дорученням заступника міського голови на опрацюванні департаментом архітектурно-будівельного контролю міської ради (далі – Департамент) перебуває Ваше електронне звернення на сайт міської ради (вх. № М-01-37156) щодо питань, пов'язаних з будівництвом житлового масиву «Родинний маєток» по вул. Івана Богуна, 27а в м. Вінниці. За результатами повідомляю наступне.

Функції та повноваження щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю на території м. Вінниці покладено на департамент у відповідності до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства», пункту 9-1 Прикінцевих положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Відповідно до Положення про департамент, затвердженого рішенням Вінницької міської ради від 26.04.2019р. №1735, розділу 3 пункту 3.1.2. департамент здійснює державний архітектурно-будівельний контроль за дотриманням замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями, а також особами, відповідальними за здійснення авторського та/або технічного нагляду, вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, під час виконання підготовчих та будівельних робіт.

Відповідно до вимог статей 6 та 7 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» департамент (виконавчий орган місцевого самоврядування) належить до органів державного архітектурно-будівельного контролю та здійснює державний архітектурно-будівельний контроль щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними (СС1) та середніми (СС2) наслідками.

Згідно єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, даний об'єкт будівництва належить до об'єктів із значними наслідками (СС3).

Щодо об'єктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів із значними наслідками (СС3) державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду (Департамент ДАБІ у Вінницькій області – вул. Театральна, 14, м. Вінниця).

Згідно до вимог ст.19 Конституції України, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, в департаменту відсутні правові підстави для здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю на об'єктах будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів із значними наслідками (СС3).

Вкладення