(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%81%D1%8F%D0%BA.jpg
Матусяк Сергій Володимирович
Заступник міського голови, Виконавчий комітет Вінницької міської ради

В​​ирішує питання комунального майна міста, містобудування і архітектури, земельні питання.


Звернення:
21 лютого 2021

​Доброго дня, мешкаємо за адресою: вул. Стрілецька,97.
Всі мешканці нашого будинку, а саме крайнього під"їзду, скаржаться на бездіяльність ЖЕО, що обслуговує наш багатоквартирний дім. Вже 2 роки, як проржавіла і має свищі ліньовка, що розташована в стояку будинку. В наслідок чого руйнується несуча стіна і осипається штукатурка.
Ми не одноразово телефонували в ЖЕО, але на разі питання не вирішено. Головний інженер ЖЕО приходив с пропозицією: почати демонтувати стіни зі сторони квартир, щоб мати доступ до линьовки. Оскільки мешканці даних квартир проти, то чи не є більш розумним рішення почати демонтувати зі сторони під"їзду?
Просимо вашого втручання в дану справу, поки бездіяльність нашого ЖЕО не довела наш будинок до стану аварійного.


Відповідь:
06 квітня 2021

Департамент житлового господарства повідомляє, що Ваше звернення щодо ремонту трубопроводу зливової каналізації в житловому будинку №97 по вул. Стрілецька, в межах компетенції розглянуто.

На підставі Порядку списання з балансу багатоквартирних будинків, який затверджений Постановою КМУ від 20.04.2016р.  №301 житлові будинки, що перебували в комунальній власності об'єднаної територіальної громади міста Вінниці та на балансі департаменту житлового господарства та житлово–комунальних підприємств списані з балансу. Житловий будинок №11 по вул. Івана Бевза перебуває  у спільній власності власників приміщень, що розташовані в даному будинку та відповідно до вимог чинної нормативно - правової бази повинний утримуватись співвласниками за власний рахунок.

Між управляючою компанією ТОВ «ЖЕО» та співвласниками житлового будинку №97 по вул. Стрілецька укладено договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком. Департамент житлового господарства не є стороною даного договору

10.06.2018 року вступив в дію Закон «Про житлово-комунальні послуги» №2189-VIII від 09.11.2017р. (в подальшому Закон), в частині положень, які регламентують вирішення питань щодо управління багатоквартирним будинком. Відповідно до вимог Закону всі питання з утримання будинку мають вирішуватись на підставі положень договору між співвласниками та управляючою компанією. На підставі договору мешканці мають право спільно з управляючою компанією визначити перелік необхідних до виконання робіт та вартість послуг з управління будинком, яка дозволить профінансувати всі необхідні роботи.

За повідомленням адміністрації управляючої компанії ТОВ «ЖЕО», фахівцями товариства було проведено обстеження зливової каналізації в 4-му під'їзді житлового будинку по вул. Стрілецька, 97. За результатами обстеження було встановлено, що вертикальний трубопровід вказаної системи потребує заміни. До переліку робіт зазначених в кошторисі витрат на утримання будинку та прибудинкової території, який є невід'ємним додатком до зазначеного договору, роботи по заміні трубопроводу зливової каналізації не було включено.

Для вирішення питання заміни трубопроводу зливової каналізації житлового будинку №97 по вул. Стрілецька співвласникам будинку необхідно внести відповідні зміни до договору на управління та надати доступ до інженерних мереж в приміщеннях квартир, крізь які проходить даний трубопровід.

В разі незгоди з пропозицією ТОВ «ЖЕО» та наполяганні наданні доступу до трубопроводу зливової каналізації із сторони сходової клітини співвласники мають отримати заключення про вплив на несучу спроможність стіни під час влаштування штроби для доступу зазначеної мережі у проектній організації, яка має відповідну ліцензію.

Вкладення