(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/ivanovii.jpg
Іванов Ігор Іванович
Начальник відділу, Відділ по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

​Вирішує питання підвищення рівня самоорганізації населення багатоквартирних житлових будинків та забезпечення розвитку ОСББ, підвищення рівня обізнаності населення щодо створення та засад діяльності ОСББ, формування місцевих програм щодо створення та розвитку ОСББ, забезпечення сприяння ініціативним групам власників квартир та нежитлових приміщень у вирішенні питань, пов'язаних із створенням ОСББ, забезпечення взаємодії Вінницької міської ради з  ОСББ, ініціативними групами по створенню ОСББ, участь у роботі установчих зборів по створенню ОСББ шляхом забезпечення належного представника від Вінницької міської ради, підготовка проектів розпорядчих актів міської ради, її виконавчих органів і міського голови, в т.ч. нормативного характеру.

Пряма телефонна лінія:
2-й четвер з 09-00 до 10-00
2-а п'ятниця з 09-00 до 10-00
0432  59-51-81

 

Звернення:
15 лютого 2021

​Бажаємо здоровя Ігор Іванович. Прошу Вас надати допомогу та правову оцінку  діям ПП "БОКУД" по відношенню до мешканців будинку 27 по вулиці Олега Антонова, а саме. Мешканці будинку 27 по вул. О. Антонова у встановленними чинним законодавством правилами створили ОСББ та 17 листопада 2020 року письмово повідомили про створення ОСББ та припинення з 1.12.2020р управління в наданні послуг ПП Бокуд . Згідно рішення Загальних зборів мешканців будинку ОСББ з 1 грудня 2020 року розпочало виконувати функції управління будинком та прибудинковою територією.  Незважаючи на те, що управління будинком і територією в грудні 2020 надавав ОСББ, ПП "БОКУД" виставив рахунки мешканцям будинку за 15 днів грудня 2020 року, і не просто виставив рахунок, а самовільно збільшивши тариф згідно укладеного кошторису по договору 3.84 грн  кв.м (фактично сплачували протягом 2020 року по 4.42 грн. за м.кв) до 15.84 грн. за м.кв. (мені особисто 1151.7 грн за грудень). ПП "БОКУД" не надавав жодноі послуги в грудні 2020 року. На звернення управління ОСББ  про надання обгрунтованого нарахування коштів на рахунки мешканців будинку, відповів що протягом 2019-2020 року було надано послуги більше понад 144106 грн від затвердженого кошторису на виконання робіт по будинку (956091 грн замість 81198 грн). Мешканці неодноразово зверталися в органи соціального захисту за допомогою, але розяснень або допомоги поки ще не отримали. Одночасно мешканці будинку сплатили рахунки за наданні послуги з управління будинку ОСББ за грудень2020 та січень 2021року. Ми вважаємо, що нарахування коштів ПП Бокуд зробленно з порушеннями статі 4 та 10 Закону Украіни про надання житлово-комунальних послуг з метою дестабілізації і  так  в край напруженої обстановки (у будинку проживають більша частина військових, учасників бойових дій та інвалідів війни). Відповідно чинного законодавства після закінчення опалювального сезону пільговіків позбавлять виплат по пільгам у готівковій формі. З повагою, мешканці будинку 27 по вул. Олега Антонова

Відповідь:
04 березня 2021

Відділом по розвитку об'єднань співвласників багатоквартирних будинків міської ради розглянуто Ваше звернення щодо нарахувань, здійснених ПП «Бокуд» за послуги з управління багатоквартирним будинком № 27 по вулиці Олега Антонова у місті Вінниця, про що повідомляю наступне.

Органи місцевого самоврядування здійснюють свої повноваження щодо суб'єктів господарювання виключно в межах, визначених чинним законодавством України, що встановлено ст. 23 Господарського кодексу України.

Відповідно до приписів статей 6, 23 Господарського кодексу України органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам забороняється втручатись у господарську діяльність суб'єктів господарювання, зокрема – об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» передбачено, що у разі зміни форми управління багатоквартирним будинком або обрання іншого управителя виконавець послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій має здійснити  остаточне нарахування плати за послуги  відповідно до фактичних нарахувань та обсягів наданих послуг.

За інформацією департаменту житлового господарства Вінницької міської ради: надання послуги з управління будинком № 27 по вул. Олега Антонова забезпечувалося ПП «Бокуд» згідно договору від 01.03.2019 р., який було розірвано 16.12.2020 р. на підставі рішення співвласників Вашого будинку у зв'язку зі створенням ОСББ.

Відтак – у грудні 2020 р. ПП «Бокуд» проведено нарахування за послуги з управління будинком по особовим рахункам співвласників вказаного будинку.

З метою отримання більш докладної інформації щодо порушеного у зверненні питання радимо Вам звернутись до ПП «Бокуд» за адресою: вул. Олега Антонова, 44; або за телефонами: (0432) 50–83–25, 50–83–27.

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» в частині  положень, які регламентують вирішення питань щодо управління багатоквартирним будинком, всі питання з утримання будинку, зокрема і розрахунки за послугу з управління багатоквартирним будинком, мають вирішуватись згідно умов укладеного Договору між співвласниками та управляючою компанією.

Умовами укладеного Договору передбачено, що спори та розбіжності, які  виникають під час надання послуги з управління багатоквартирним будинком, вирішуються шляхом переговорів між сторонами Договору, а в разі не згоди  вирішуються в судовому порядку.

Будь-яка інша інформація щодо виконання умов Договору про надання послуги з управління Вашим багатоквартирним будинком та проведення розрахунків в департаменті житлового господарства відсутня, оскільки вищезазначений структурний підрозділ Вінницької міської ради не є стороною договірних відносин.

Порядок зміни та розірвання господарських договорів визначається ст.188 Господарського кодексу України:

1. Зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.

2. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.

3. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

4. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

5. Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

ОСББ має право (відповідно до законодавства та статуту об'єднання) захищати права, представляти інтереси співвласників у судах, органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності (ст. 16 ЗУ «Про ОСББ»).

Враховуючи вищевикладене, заінтересована особа, а саме – голова правління  ОСББ «Антонова–27» Бабенко В.В. – має право звернутись до суду за захистом прав співвласників багатоквартирного будинку № 27 по вулиці Олега Антонова у місті Вінниця.


Вкладення