(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%A4%D1%83%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD.jpg
Фурман Роман Сергійович
Директор департаменту, Департамент житлового господарства

Вирішує питання експлуатації та ремонту житла, виконання робіт і надання послуг за замовленням населення, санітарної очистки та прибирання будинків, прибудинкової території, міжквартальних проїздів, пішохідних проходів, зон загальноміського користування, які межують з житловим фондом, озеленення та створення місць відпочинку громадян, та інших послуг у житловому господарстві, питання щодо поліпшення житлових умов громадян.​


Пряма телефонна лінія:  
1-а п'ятниця з 09-00 до 10-00
0432 59-50-45 / 59-51-33
Звернення:
30 січня 2021

Доброго дня.

Від імені мешканців нашого будинку хочемо попросити роз'яснення.

Наш будинок на вул. Космонавтів, 79 у вересні 2020 року створив ОСББ ( зареєстроване 02.09.2020 р.). 20 вересня 2020 року у нашому ОСББ було проведено загальні збори співвласників ( протокол №2 від 04.10.2020 р.). Загальними зборами було прийнято рішення  (питання №4 порядку денного зборів) про підписання між нашим ОСББ та Вінницькою міською радою «Меморандуму про співпрацю та взаєморозуміння», а також рішення про звернення до Департаменту житлового господарства з клопотанням про проведення першого безкоштовного капремонту ліфтів нашого будинку. На наступних загальних зборах, що проводились 01.11.2020 року, голова правління нашого ОСББ надала інформацію, що рішення загальних зборів виконане, протокол попередніх загальних зборів передано до міської ради, і ми чекаємо підписання Меморандуму про співпрацю та включення нас у чергу на проведення капремонту ліфтів.

Але на чергових загальних зборах 26.12.2020 року голова правління ОСББ, з незрозумілих причин, заявила, що питання вибору першого капремонту виноситься на повторне голосування. Незважаючи на заперечення значної частини присутніх на цих зборах співвласників, вона заявила що буде проводити повторне голосування.  23 січня 2020 р. на дошці об'яв  було вивішено протокол загальних зборів де було вказано про набрання достатньої кількості голосів за зміну виду першого капремонту і тепер це буде ремонт покрівлі. Виставлений протокол носить ознаки фальсифікації, оскільки саме  проведення загальних зборів, проведення письмового опитування співвласників та оформлення протоколу виконане з великою кількістю порушень Статуту ОСББ та вимог Законів України (найбільш значущі з яких це: велика кількість порушень процедур при організації і проведенні зборів та письмового опитування; письмове опитування проводилось не призначеною зборами опитувальною комісією, а самою головою правління і її заступником; формулювання питань в опитувальних листах і у підсумковому протоколі суттєво різнились; опитування проводилось не у відведені Статутом ОСББ 15 днів, а близько місяця; на зборах було  тільки 23 співвласники із 295 загальної кількості, до всіх інших інформацію доводила голова правління особисто і однобоко при зборі підписів, що заборонено Статутом; інформація  про співвласників в листках опитувань та їх вибір «за» чи «проти» було надруковано, хоча за вимогами законодавства все має заповнюватись співвласниками власноручно; перевірити правильність підрахунку голосів при голосуванні не є можливим, оскільки співвласники не мають можливості ознайомитись із листами опитувань та підрахунками; і таке інше).

Крім того співвласники не мають можливості ознайомитись ні з якою документацією стосовно діяльності нашого ОСББ. Голова правління ОСББ, в порушення вимог законодавства, не надає ніяких документів для ознайомлення.

У зв'язку з вищевикладеним, співвласники нашого ОСББ просять надати роз'яснення з таких питань:

  1. Чи було підписано Меморандум ніж нашим ОСББ та Вінницькою міською радою, і якщо так то яка дата підписання.
  2. Чи було зареєстровано протокол наших загальних зборів із вибором виду першого безкоштовного капремонту, і  на який вид капремонту нас поставили в чергу і коли планується виконання даного капремонту.
  3. Яка документація по будинку передана, відповідно до діючого законодавства, нашому ОСББ при виході з управління управляючою компанією МКП «УК «ГОСПОДАР ЛЮКС»». Чи задовільняє перелік переданої документації вимогам законодавства. І якщо ні, то якими мають бути наші дії для одержання належного пакета документації.

 

 

Ініціативна група співвласників

ОСББ «Космонавтів, 79» - 10 чол.


Відповідь:
10 лютого 2021

Ваш лист щодо питань проведення першого  капітального ремонту житлового будинку № 79 по проспекту Космонавтів, після створення ОСББ, викладене на сайті міської ради, опрацьовано департаментом житлового господарства.

Повідомляємо, що 02.12.2020р. головою ОСББ "Космонавтів 79" Швецовою О.А. підписано Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння в сфері надання послуг з управління багатоквартирними будинками на території населених пунктів, що входять до складу Вінницької міської об'єднаної територіальної громади.

В січні поточного року  ОСББ "Космонавтів 79"  подано заяву на проведення першого капітального ремонту  житлового будинку та протокол загальних зборів про обрання конструктивного елементу для проведення першого капітального ремонту, а саме покрівлі.

На даний час департаментом житлового господарства замовлено проектно-кошторисну документацію на проведення капітального ремонту покрівлі.

В зв'язку з  обмеженістю дохідної частини міського бюджету та великим обсягом робіт по місту, питання проведення  капітального ремонту покрівлі за вказаною адресою буде пропонуватись до включення  в перелік об'єктів ОСББ, які потребують виконання капітального ремонту за рахунок коштів міського бюджету в 2022 році.

При цьому повідомляємо, що відповідно до Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» загальні збори співвласників будинку, уповноважені приймати рішення щодо користування,  розпорядження та ремонту спільного майна будинку, у тому числі, вибору конструктивного елементу для проведення першого капітального ремонту.

Що стосується питання передачі документації по будинку, то відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» у разі створення ОСББ балансоутримувач багатоквартирного будинку має передати технічну документацію у тримісячний строк співвласникам такого будинку відповідно до акту прийому –передачі, примірник якого передається голові об'єднання. Отже, ознайомитись з переліком переданих документів Ви можете звернувшись до голови ОСББ Швецової О.А.


Вкладення