(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0%20%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%81%D1%8F%D0%BA.jpg
Матусяк Сергій Володимирович
Заступник міського голови, Виконавчий комітет Вінницької міської ради

В​​ирішує питання комунального майна міста, містобудування і архітектури, земельні питання.


Звернення:
24 січня 2021

​Я мешкаю в багатоквартирному будинку з 2006 року. Знаю, що деякі мешканці будинку свого часу приватизували відповідну їм частину землі біля будинку. Чи можливо на даний час приватизувати частину землі біля будинку чи під будинком? Якщо так, то куди з цим питанням потрібно зараз звертатись і які документи для цього необхідні?


Відповідь:
08 лютого 2021

Розглянувши Ваше електронне звернення від 25.01.2021 р Ю-01-14206 на сайт Вінницької міської ради щодо можливості приватизувати частину землі біля будинку чи під будинком, повідомляю наступне.

Відповідно до Генерального плану м. Вінниці, затвердженого міською радою 23.11.2007р. №1498, зі змінами з актуалізацією за результатами його моніторингу, затвердженими рішенням Вінницької міської ради від 01.02.2013р. №1140 та положень містобудівних регламентів Плану зонування м. Вінниця, затвердженими рішенням Вінницької міської ради від 04.07.2008р. №2012, зі змінами затвердженими рішенням Вінницької міської ради від 28.02.2020р. №2199 та п.1 рішення міської ради від 29.02.2008р. №1804 надання земельних ділянок громадянам в межах міста Вінниці  даний будинок знаходиться в  зоні багатоповерхової забудови.

Відповідно до ч.1 ст. 42 Земельного кодексу України земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками.

Частиною 2 ст. 42 Земельного кодексу України передбачено, що земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Ст. 368 Цивільного кодексу України визначено, що власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.

Відповідно до ст. 369 Цивільного кодексу України співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

Розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників, якщо інше не встановлено законом. 


Вкладення