(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%9D%D1%96%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE.jpg
Ніценко Володимир Миколайович
Директор департаменту, Департамент комунального господарства та благоустрою

Вирішує питання ремонту​ і утримання доріг та тротуарів міста, окрім прибудинкових територій​ та міжквартальних проїздів; ремонту і утримання іншіх елементів благоустрою та озеленення на територіях загального користування (вулицях, парках, скверах, бульварах, площах, пляжах, тощо); утримання та ремонту мереж зовнішнього освітлення та колодязів питної води по місту, в т.ч. на прибудинкових територіях; поводження з побутовими відходами; ліквідації стихійних сміттєзвалищ; здійснення заходів з відведення атмосферних опадів від об'єктів загального користування.


Пряма телефонна лінія:  
4-а середа з 11-00 до 12-00
0432 59-52-62
Звернення:
15 січня 2021

​Доброго дня! Прошу звернути увагу, щодо якостI води на Старому мIстI. Вже бIЛеше тижня вода мае виражений запах риби. Чому комунальна служба не дотримуеться санIтарних норм? Чому я змушена платити за неочищену воду?

Відповідь:
28 січня 2021

Ваше звернення з приводу неналежної якості води в системі централізованого водопостачання мікрорайону Старе місто розглянуто департаментом енергетики, транспорту та зв'язку міської ради.

По суті звернення повідомляю, що питання  неприємного  запаху води  стає особливого гостро в зимовий період, коли річка П. Буг покривається кригою. В цю пору року причиною присутності запаху є те, що через відсутність доступу повітря, в річці проходить випад рослинності на дно з подальшим його розпадом та виділенням характерного для цього запаху.  Цей процес є природним, але коли водойма відкрита, частина запаху вільно виходить з річки та й розпад відбувається значно повільніше. Разом з тим, необхідно відмітити, що питна вода, яка  подається в мережу міста була і залишається стабільно якісною по мікробіологічних, фізико-хімічних та санітарно-токсикологічних показниках, що підтверджується лабораторними дослідженнями різних акредитованих лабораторій. Збудників паразитозів не виявлено. На разі, органолептичний показник – запах, знаходиться   на  верхній межі допустимої норми, тобто якість питної води по санітарно-хімічних показниках  відповідає санітарним вимогам, за винятком запаху.

Водоканал прикладає всі зусилля, щоб зробити воду безпечною для населення по фізико-хімічних  та мікробіологічних показниках. Що стосується запаху, то запах можна приглушити перебивши його запахом хлору. Але враховуючи факт того, що  ніяких побічних дій   на здоров'я людини  наявність  у воді кольору та  запаху не дає, на відміну від хлору, підприємством було прийняло рішення  не збільшувати дозу хлорування води, яка подається в централізовану систему водопостачання міста.

КП «Вінницяоблводоканал» проводить постійний моніторинг якості питної води в системі централізованого водопостачання м. Вінниці та вживає всі необхідні заходи по її очищенню до нормативних показників питної води. Проводяться регулярні відбори та лабораторні дослідження. Якість питної води, за показниками епідемічної безпеки та контрольними санітарно-хімічними показниками безпечності, відповідає вимогам ДСанПІН 2.2.4.-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Разом з тим, в місті Вінниці  проблема якісного водопостачання з кожним роком стає відчутнішою. Однією із основних проблем є погіршення з року в рік стану джерела водопостачання міста — р. Південний Буг, який з І класу поверхневих джерел водопостачання перейшов до ІІІ-го. Сьогодні, стан забруднення річки залишається критичним, про що свідчать  лабораторні дослідження води в районі водозабору.

Щоб зробити воду безпечною для населення по фізико-хімічних  та мікробіологічних показниках, водоканал щорічно виконує очищення дна акваторії р. Південний Буг в районі водозабору та випуску промивних вод.

Крім того, за кошти міського бюджету розпочато роботи по очистці річки Південний Буг на ділянці від об'їзного мосту до 29-ї школи. Проектом передбачено очищення русла річки від мулових наносів за допомогою землесосних снарядів. Роботи спрямовані на відновлення сприятливого гідрологічного режиму та поліпшення санітарного стану річки. В 2020 році, виконано близько третини запланованих робіт на вищезазначеній ділянці.  В 2021 році роботи будуть продовжені.


Вкладення