(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%92%D0%BE%D0%B9%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0.jpg
Войткова Валентина Романівна
Директор департаменту, Департамент соціальної політики

Вирішує питання сфери соціального захисту населення, надання благодійної грошової допомоги.​


Особистий прийом громадян:
Вівторок з 9-00 до 11-00​
громадська приймальня, вул. Соборна , 50

 
Пряма телефонна лінія:  
1-а середа з 09-00 до 10-00
0432 50-43-50
Звернення:
23 грудня 2020

​Шановна Валентина Романівна!

1.Чи повинен пенсіонер, інвалід- одержувач субсидій в пандемію ходити по колу інстанцій, доказувати, дзвонити, принижуватись? Всі футболять, перекладаючи вину одне на одного. 

2.Мені з листопада була надана субсидія (монетизація безготівкова) №550406 на суму 1330,25грн. в яку включено крім інших послуг утримання будинку та розподіл природного газу. При перегляді в особистому кабінеті Ощадбанку ці послуги чомусь не були проплачені, хоча на рахунку залишився залишок 607,19 грн. Чому так, хто винен?

3.Уважно перепровірте мій випадок та зробіть все можливе для того, щоб я з листопада 2020р. отримував субсидію  в тому обсязі, що надана мені державою, а не бігав по кабінетах в карантин і доказував те, що й так зрозуміло.

                      Завчасно дякую                З повагою  

Відповідь:
04 січня 2021

Департамент соціальної політики на Ваше звернення повідомляє наступне.

02.11.2020 року, Ви подали до управління соціального захисту населення (Правобережне)  заяву та декларацію для призначення житлової субсидії. Після отримання інформації про доходи від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду України Вам проведено розрахунок субсидії з  жовтня 2020 року. Житлова субсидія на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

З 01 жовтня 2020 року субсидія Вам не призначена по розрахунку, так як розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм споживання з розрахунку на дві особи (1660,22 грн.) не перевищує обсягу визначеного обов'язкового платежу (2484,42 грн.).

При перерахунку субсидії з 01 листопада 2020 року на повний опалювальний місяць Вам призначено субсидію в розмірі 1330,25 грн. у грошовій безготівковій формі.

Відповідно до п. 112, п.113 постанови Кабінету Міністрів України від  21 жовтня 1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» зі змінами, - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення формують щомісяця до 25 числа та  передають Мінсоцполітики захищеними каналами зв'язку реєстри нарахованих субсидій, які Мінсоцполітики після перевірки подає АТ «Ощадбанк».

Департаментом соціальної політики інформація про суму нарахованої Вам субсидії за листопад 2020 року була вчасно передана до Мінсоцполітики, яке в свою чергу надало реєстр нарахованих субсидій на  АТ «Ощадбанк».

Надавачі комунальних послуг, які уклали з АТ «Ощадбанк» договори, подають щомісяця до 13 числа (включно) АТ «Ощадбанк» реєстри одержувачів житлової субсидії разом з даними про облікові записи одержувачів житлової субсидії, нараховані суми за спожиті послуги у попередньому місяці та загальні суми до сплати, що включають заборгованість (переплату) за попередні періоди окремо за кожним видом послуги.

АТ «Ощадбанк» на підставі отриманих реєстрів нарахованих сум платежів здійснює щомісяця до 18 числа перерахування коштів загальними сумами з рахунка для виплати житлової субсидії на рахунки управителів, об'єднань, виконавців комунальних послуг з наданням реєстрів нарахованих сум платежів, із зазначенням інформації про перерахування коштів.

АТ «Ощадбанк» протягом доби після здійснення перерахування коштів виконавцям комунальних послуг інформує одержувача субсидії шляхом надсилання смс-повідомлення про стан розрахунків за послуги.

В пункті 106 вищевказаної постанови зазначено, що за отриманням інформації з будь-яких питань, пов'язаних з призначенням житлової субсидії, одержувачі субсидії звертаються до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

За отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) одержувачі житлової субсидії звертаються до управителів, об'єднань, виконавців комунальних послуг.

За отриманням інформації про операції, здійснені за обліковим записом одержувача житлової субсидії щодо перерахування коштів управителям, об'єднанням, виконавцям комунальних послуг, одержувачі субсидії звертаються до АТ "Ощадбанк". Інформація надається в порядку, визначеному АТ "Ощадбанк".

Щодо порушеного Вами питання про списання коштів по розподілу природного газу, то за даними АТ «Вінницягаз» за листопад 2020 року Ви самостійно розрахувались за дану послугу 25.11.2020 року, тому дана організація подала на АТ «Ощадбанк» інформацію про те, що у Вас нарахування в розмірі «0» грн, відповідно і списання коштів не було.

В телефонній розмові з працівником ТОВ «Вінниця Комфорт Сервіс», яка обслуговує Ваше ОСББ було з'ясовано, що ОСББ «Миколаївська 22», яке є надавачем послуги з управління багатоквартирним будинком уклало договір з АТ «Ощадбанк», однак не було створено персональний кабінет на сайті АТ «Ощадбанк», тому дані про нарахування за вищезазначену послугу за листопад 2020 року не були подані до АТ «Ощадбанк» по всіх мешканцях Вашого ОСББ, які користуються житловою субсидією.

Додатково повідомляємо, що невикористані кошти, які залишаються у Вас на рахунку АТ «Ощадбанк» будуть враховані в рахунок оплати на наступний місяць. Якщо ж за підсумками опалювального сезону у Вас є невикористані кошти субсидії, то ці кошти будуть перераховані з рахунка для виплати житлових субсидій на Ваш особовий рахунок. Ви їх зможете отримати готівкою.

В телефонній розмові 24.12.2020 року головним спеціалістом відділу контролю департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Вам надано вичерпне роз'яснення з порушених у зверненні питань. 

Вкладення