(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%9C%D0%BE%D0%BD%D1%87%D0%B0%D0%BA.jpg
Мончак Юлія Вікторівна
Начальник відділу, Відділ молодіжної політики

​Вирішує питання створення умов для самореалізації молоді та підлітків, активного їх залучення до суспільного життя територіальної громади міста, організації змістовного дозвілля за місцем проживання та у місцях масового відпочинку.​


Особистий прийом громадян:
3-й понеділок з 9-00 до 10-00​
Кімната особистого прийому №1​

Пряма телефонна лінія:  
2-й понеділок з 10-00 до 11-00
0432 59-50-73
Звернення:
20 грудня 2020

Шановна Юлія Вікторівна. 

Прошу надати відповідь з приводу того, як саме Вінницька міська рада реалізовує завдання державної молодіжної політики (згідно Декларації "Про загальні засади молодіжної державної політики в Україні") в місті, а саме:

- вивчення становища молоді, створення необхідних умов для
зміцнення правових та матеріальних гарантій щодо здійснення прав і
свобод молодих громадян, діяльності молодіжних організацій для
повноцінного соціального становлення та розвитку молоді;

- допомога молодим людям у реалізації й самореалізації їх
творчих можливостей та ініціатив, широке залучення юнаків і дівчат
до активної участі у національно-культурному відродженні
українського народу, формуванні його свідомості, розвитку традицій
та національно-етнічних особливостей;

- залучення молоді до активної участі в економічному розвитку
України;

- надання державою кожній молодій людині соціальних послуг по
навчанню, вихованню, духовному і фізичному розвитку, професійній
підготовці;

- координація зусиль всіх організацій та соціальних інститутів,
що працюють з молоддю.

Дякую.


Відповідь:
06 січня 2021

Виконавчі органи Вінницької міської ради розглянули Ваше звернення від 20.12.2020р. щодо реалізації Вінницькою міською радою завдань державної молодіжної політики (згідно Декларації «Про загальні засади молодіжної державної політики в Україні») в місті, про що повідомляємо наступне.

  • Вивчення становища молоді, створення необхідних умов для зміцнення правових та матеріальних гарантій щодо здійснення прав і свобод молодих громадян, діяльності молодіжних організацій для соціального становлення та розвитку молоді.

Молодіжна політика на території Вінницької міської ТГ реалізується відповідно до завдань та заходів Програми «Місто молодих»  на 2021-2023 роки (рішення Вінницької міської ради від 24.12.2020р. №114). Програма розрахована на молодих людей віком від 14 до 35 років, які постійно мешкають на території Вінницької міської ТГ або навчаються у навчальних закладах міста.

З метою взаємодії виконавчих органів міської ради та молоді Вінницької міської ТГ, забезпечення узгодженості у вирішенні питань, пов'язаних із життям молоді та її участі в усіх сферах суспільного життя, консолідації молодіжної ініціативи та проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед молоді діє Вінницька молодіжна рада – консультативно-дорадчий орган при Вінницькому міському голові. До складу молодіжної ради входять перспективні, активні, не байдужі до свого міста молоді люди.

З метою створення комфортного середовища для самореалізації, активного залучення до суспільно-громадського життя молоді, яка постійно мешкає або навчається у населених пунктах, що входять до Вінницької міської ТГ, працюють осередки комунального закладу «Центр  підліткових клубів за місцем проживання». Наразі, на балансі Центру є 19 приміщень у різних мікрорайонах міста, в тому числі в одному з них функціонує інклюзивний Центр, де ведеться робота із дітьми з обмеженими фізичними можливостями. Кожний Центр має свій індивідуальний напрямок.

Також, у 2017 році на базі комунального закладу «Центр підліткових клубів за місцем проживання» відкрито перший у Вінниці Молодіжний центр «Level 80». Центр розрахований приблизно на 40 людей і його відвідування безкоштовне. В сучасному центрі проводяться майстер-класи, покази фільмів, флешмоби, квести, семінари, лекції, ігри. Тут є доступ до мережі Інтернет і куточок книгообміну.

Профільними структурними підрозділами міської ради спільно з Вінницькою молодіжною радою проводиться анкетування та опитування серед  молоді Вінницької міської ТГ.

Згідно дослідження GfK Ukraine – 2019 (опитування мешканців у місті Вінниця) визначальною рисою Вінниці порівняно до інших міст є сприйняття його як міста для молоді. Таке сприйняття відповідає оптимізму молоді щодо можливостей реалізації у місті. Серед опитаних у віці 18-25 років частка тих, що впевнені у можливостях реалізації у місті, становить 52%, що є вище, ніж серед усіх опитаних загалом.

  • Допомога молодим людям у реалізації й самореалізації їх творчих можливостей  та ініціатив, широке залучення юнаків і дівчат до активної участі  у національно-культурному відродженні українського народу, формуванні його свідомості, розвитку традицій та національно-етнічних особливостей.

Відповідно до напрямків Програми «Місто молодих» на 2021-2023 роки («Громадянськість та патріотизм (здійснення заходів, спрямованих на утвердження патріотизму, громадянської свідомості й активної громадянської позиції молоді; розвиток молодіжного руху, студентського та учнівського самоврядування» та «Підтримка творчих ініціатив та сприяння розвитку змістовного дозвілля молоді») відділом молодіжної політики міської ради спільно з виконавчими органами міської ради, органами студентського та учнівського самоврядування, Вінницькою молодіжною радою та за участі сучасних танцювальних колективів міста організовується та проводиться низка тематичних заходів спрямованих на національно-патріотичне виховання молоді та формування любові до своєї країни, її національних цінностей та традицій; підтримку здорового способу життя та організацію змістовного дозвілля молоді; культурно-масові, освітньо-просвітницькі та оздоровчо-спортивні заходи, благодійні концерти, фестивалі, флешмоби («Всі ми діти твої  –  Україно!», «Чемпіонат з гри у боулінг», «Прапор України – Прапор Миру», «Осінній вернісаж», «Козацькі забави», тощо.) Реалізовано літню молодіжну школу «Разом до успіху!».

  • Залучення молоді до активної участі в економічному розвитку України.

У Вінницькій міській раді діє Програма «Проходження практики у виконавчому комітеті  Вінницької  міської ради та комунальних  підприємствах   м. Вінниці», основною метою якої є виявлення талановитої молоді для можливого працевлаштування в органах місцевого самоврядування, комунальних підприємствах міста, або зарахування до кадрового резерву.

В рамках реалізації даної Програми студенти ВНЗ міста мають змогу бути долученими до спеціалізованих тренінгів, круглих столів, приймати участь в постійно діючих комісіях, брати активну участь в написанні та реалізації програм розвитку міста. Крім того, протягом періоду стажування учасники Програми готують власний міні-проект з удосконалення роботи певного напрямку, або власної інноваційної пропозиції щодо розвитку профільної галузі.

Також, проводиться День молодіжного місцевого самоврядування. Молодь міста має змогу побувати один день міським головою, заступниками міського голови та керівниками структурних підрозділів міськради та поспілкуватися на важливі для громади теми.

Влітку 2020 року активна молодь Вінницької міської ТГ та члени Вінницької молодіжної ради взяли участь у організації літньої школи «Разом до успіху!», в якій зустрілися із Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим та мали змогу поділитися напрацюваннями та пропозиціями щодо «Концепції інтегрованого розвитку м.Вінниці на 2030».

  • Надання державою кожній молодій людині соціальних послуг по навчанню, вихованню, духовному і фізичному розвитку, професійній підготовці.

З метою допомоги молоді Вінницької міської ТГ в питаннях працевлаштування профільні структурні підрозділи міської ради співпрацюють з Вінницьким  міським  центром зайнятості.

Відповідно до напрямків Програми «Місто молодих» на 2021-2023 роки, («Зайнятість молоді (сприяння вибору майбутньої професії, отримання практичних навичок стажування» та «Здоровий та безпечний спосіб життя») профільними структурними підрозділами міської ради проводяться інформаційні загальноміські заходи, наради, круглі столи, форуми, тренінги, семінари, акції, обговорення з питань працевлаштування, побудови власної кар'єри,  вибору майбутньої професії, отримання теоретичних знань та практичних навичок стажування, підвищення цифрової грамотності молоді («Найкраща професія» серед студентів  навчальних закладів  фахової передвищої та вищої освіти, «Найкраща професія» серед учнів професійно-технічних навчальних закладів, проект «Ярмарка вакансій», тощо).

З метою запобігання негативних соціальних явищ в молодіжному середовищі проводяться серії профілактичних заходів: семінари, дебати, квести, дискусії, круглі столи («Вплив тютюнопаління на організм», «Молодь каже алкоголю – Ні!», «Ризик вживання наркотичних речовин», «Ваші знання про СНІД», «Здоров'я – запорука успіху»); спортивно-оздоровчі заходи «Шаховий турнір серед молоді», «Чемпіонат-марафон з віджимання серед чоловіків», «Конкурс-марафон серед дівчат на витривалість», «Велоперегони серед молоді», «Чемпіонат з пейнтболу», «Чемпіонат з гри у боулінг», тощо).

  • Координація зусиль всіх організацій та соціальних інститутів, що працюють з молоддю.  

Профільні структурні підрозділи міської ради співпрацюють з молодіжними громадськими об'єднаннями, такими як: ГО «Центр розвитку Пангея Ультіма», ГО «Вінницький міський комітет молодіжних організацій», ГО «Вінницька міська студія танців «Арт-Ф'южн»», ГО «Федерація Зендокай Карате-до міста Вінниці», ГО «Молодіжна біржа праці», ГО «Освіта Інвест», Міська молодіжна організація «Станиця Вінниця Пласту-Національної скаутської організації України», ГО «AIESEC Vinnytsia», ГО «Студентське Братство Вінниччини», ГО «Корпорація креативу», ГО «Ukrainian Association», ГО «Гармонія» тощо (проведення спільних відкритих заходів: майстер-класів, презентацій діяльності, зустрічей, форумів, конференцій, онлайн-конференцій, фестивалів тощо)

З 2012 року започатковано Конкурс соціально-культурних проектів (рішення міської ради від 27.12.2011р. № 566, зі змінами), в якому беруть участь громадські організації,  творчі та громадські спілки, із статусом юридичної особи, які працюють з молоддю міста.

Також, з 2016 року впроваджено інструмент прямої демократії, світову практику  бюджету участі - конкурс «Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ (рішення міської ради від 25.12.2015 року №13, зі змінами), в якому молодь міста активно приймає участь.

 

Вкладення