(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%92%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%B2.jpg
Варламов Михайло Васильович
Директор департаменту, Департамент енергетики, транспорту та зв'язку

Вирішує питання надання мешканцям міста стабільних та якісних послуг електро-, тепло-, газо-, водопостачання, послуг міського пасажирського транспорту та зв’язку.​


Особистий прийом громадян:
2-а та 3-я середа з 16-00 до 17-00​
Кімната особистого прийому №1

Пряма телефонна лінія:  
останній четвер місяця з 09-00 до 10-00
0432 59-50-44
Звернення:
16 грудня 2020

​Доброго дня,  Михайло Васильович, прошу вас допомоги і втручання в ситуацію,  яка склалася в нашому будинку по вул. Ващука,  13. В кінці листопада в  нас " Тепломережа " зняла лічильник на тепло на ремонт не попепредивши нас про те,  що тарифи будуть космічні . Протягом трьох тижнів ремонту я намагалася взнати стан і термін повернення , залишала свої контакти мастерам,  але так і ніхто не вийшов на зворотній звязок. Поставили 11 грудня  лічильник ,  актів  на  зняття і повернення ніхто не дає . Тепер прийшли платіжки за листопад і весь будинок в шоці 30 грн за м2 при тому,  що переод був не холодний і по минулих роках ми платили по 18 грн за м2 опалювальної площі. "Тепломережа" на контакт не йде,  відгавкуються ніхто нічого не хоче пояснити по якому це в нас тарифу був розрахунок,  що 1 кімнатна квартира 1000 грн тільки опалення .Це не наша провинна,  що вони ремонтували 3 тижні лічильник,   а платити в два рази більше,  бо не було лічильника якось не по  - людськи враховуючи , що 60 % мешканців пенсіонери . Як можна врегулювати дане питання і знайти золоту середину...

Відповідь:
29 грудня 2020

Ваше звернення щодо великих нарахувань за послугу з централізованого опалення в житловому багатоквартирному будинку № 13 по вул. Ващука, опрацьовано департаментом енергетики, транспорту та зв'язку міської ради та в межах компетенції повідомляємо наступне.

Відносини між споживачами і виконавцями в сфері надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води регулюються Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типовим договором про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630 (далі - Правила) та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у цій сфері.

Визначення вартості послуги з централізованого опалення за вказаною адресою проводиться за показниками приладу обліку теплової енергії (тепловий лічильник), що встановлений на його вводі, пропорційно до опалювальної площі квартир (пункт 12 Правил) відповідно до встановлених тарифів на послугу з централізованого опалення.

За інформацією КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго», в жовтні 2020 року працівниками підприємства було виявлено, що тепловий лічильник несправний і нарахування за жовтень 2020 року проведено згідно із середньомісячними показаннями засобу обліку за попередній опалювальний період (п. 15 Правил).

З метою удосконалення порядку нарахування (визначення) плати за послуги з централізованого опалення у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії, Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 1037 від 30.10.2015 року «Про запровадження перерахунку вартості послуги з централізованого опалення залежно від температури зовнішнього повітря», якою внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630.

Оскільки в багатоквартирному житловому будинок № 13 по вул. Ващука засіб обліку теплової енергії вийшов з ладу, нарахування плати за послугу з централізованого опалення за листопад 2020 року було проведено з урахуванням вимог зазначеної вище Постанови.

Даним нормативним актом передбачено, що при застосуванні двоставкового тарифу на послугу з централізованого опалення, розмір щомісячної плати для населення (фізичних осіб), у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії за розрахунковий період протягом опалювального сезону визначається виконавцем як сума плати, розрахована виходячи з умовно - постійної частини тарифу (щомісяця протягом року) та умовно-змінної частини тарифу (щомісяця протягом опалювального сезону).

Враховуючи вищезазначене, нарахування за надані послуги з централізованого опалення за Вашою адресою проживання виконано у відповідності до вимог чинного законодавства.

Вкладення