(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%9D%D1%96%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE.jpg
Ніценко Володимир Миколайович
Директор департаменту, Департамент комунального господарства та благоустрою

Вирішує питання ремонту​ і утримання доріг та тротуарів міста, окрім прибудинкових територій​ та міжквартальних проїздів; ремонту і утримання іншіх елементів благоустрою та озеленення на територіях загального користування (вулицях, парках, скверах, бульварах, площах, пляжах, тощо); утримання та ремонту мереж зовнішнього освітлення та колодязів питної води по місту, в т.ч. на прибудинкових територіях; поводження з побутовими відходами; ліквідації стихійних сміттєзвалищ; здійснення заходів з відведення атмосферних опадів від об'єктів загального користування.


Особистий прийом громадян:
1-а п’ятниця з 14-00 до 15-00
3-я п’ятниця з 11-00 до 12-00
Кімната особистого прийому №1​


Пряма телефонна лінія:  
4-а середа з 11-00 до 12-00
0432 59-52-62
Звернення:
15 грудня 2020

​Шановний Володимир Миколайович!                                                                                                       допоможіть будь ласка, в мене така ситуація: сусід знизу квартира 24 постійно курить у себе на кухні і в туалеті весь цей дим йде мені в кухню і туалет через вентеліціонную шахту, я зверталася в міліцію, але стало ще гірше таке враження що вони там тільки й курять. так мало цього сусід поруч почав курити в тамбурі мені весь дим йде в квартиру і вдень і вночі, на прохання не реагують, тільки сміються. у мене з'явилися сильні головні болі, я задіхаюсь, зараз мороз а у мене вікно не закривається сплю в одязі і вже захворіла застудилась. допоможіть

Відповідь:
30 грудня 2020

За дорученням міського голови Ваше звернення від 16.12.2020 року щодо куріння тютюнових виробів у житловому будинку розглянуто департаментом правової політики та якості Вінницької міської ради.

Повідомляю, що відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частини 2 ст. 319 Цивільного кодексу України власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. Пункт 2 частини 2 статті 319 Цивільного кодексу визначає, що при здійсненні своїх прав та виконанні обов'язків власник зобов'язаний додержуватись моральних засад суспільства.

У пункті 6 частині 2 статті 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» зазначається, що у під'їздах житлових будинків забороняється куріння тютюнових виборів, електронних сигарет та кальянів.

Відповідно до ч. 1 ст. 175-1 КУпАП куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради тягне за собою попередження або накладання штрафу.

Уповноваженим посадовим особам органів внутрішніх справ надано право складати та розглядати протоколи про адміністративні правопорушення за статтею 175-1 КУпАП за винятком порушень, вчинених у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної міської ради.

Згідно статті 1 Закону України «Про Національну поліцію», центральним органом виконавчої влади, на який покладається обов'язок служити суспільству шляхом належного забезпечення охорони прав людини і його свобод, який протидіє злочинності, підтримує публічну безпеку і порядок є національна поліція України.

У ст. 2 Закону України «Про Національну поліцію» визначається, що завданням поліції є надання поліцейських послуг у сферах:

1. забезпечення публічної безпеки і порядку;

2. охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави;

3. протидії злочинності;

4. надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.

Поліція відповідно до покладених на неї завдань, здійснює превентивну та профілактичну діяльність, спрямовану на запобігання вчиненню правопорушень, здійснює своєчасне реагування на заяви та повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події, що визначено у ст.23 Закону України «Про Національну поліцію».

Враховуючи вищевикладене, у разі, якщо Ви стали свідком порушення,  відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 175-1 КУпАП, Ви маєте право звернутись до органів Національної поліції із відповідною заявою або зателефонувавши за номером 102.

Вкладення