(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%92%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%B2.jpg
Варламов Михайло Васильович
Директор департаменту, Департамент енергетики, транспорту та зв'язку

Вирішує питання надання мешканцям міста стабільних та якісних послуг електро-, тепло-, газо-, водопостачання, послуг міського пасажирського транспорту та зв’язку.​


Особистий прийом громадян:
2-а та 3-я середа з 16-00 до 17-00​
Кімната особистого прийому №1

Пряма телефонна лінія:  
останній четвер місяця з 09-00 до 10-00
0432 59-50-44
Звернення:
01 грудня 2020

Шановний Михайло Васильович, звертаюсь до Вас з проханням  розібратись з таким питанням.                                                                                                                                                                                  В  постанову  №630 від 21 07 2005 р, був внесений    пункт  28.  КМ № 633 від 18 08 2017р Споживачі, які встановили у квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, квартирні засоби обліку теплової енергії, оплачують послуги з централізованого опалення місць загального користування будинку відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Місце загального користування -  це під*їзд будинку, але хтось у нашій виконавчій владі з питань житлово-комунального господарства  вирішив що  підвальне приміщення, яке є ПІДСОБНИМ, теж відноситься до  місць загального користування,  в якому розташовані труби тепломережі і Вінницька тепломережа керуючись  постановою  № 630 від 27 07 2005 р      ( пункт № 28, внесений 18 08 2017 р)  та наказом  №359 від 31 10 2006 р нараховує на квартиру, в якій  автономне опалення,  витрати тепла  на підвальних трубах, до яких квартира не має ніякого відношення. Тепло в квартиру тепломережею не постачається , але витрати  нараховуються на квартиру з використанням її площі, довжини та діаметру труб, розташованих  в підвалі  45 років тому. Чому і за що я повинна сплачувати за те, чого  не отримую? При тому вони не відповідальні за стан труб та їх утеплення,  це не їх  територія, як вони кажуть,  і за все відповідальні жителі будинку, тоді виникає питання – а за що ви гроші берете?  Я зверталась в тепломережу з цим питанням, але у відповідь отримала розрахунок, в якому площа моєї квартири множиться на довжину труб  у підвалі і вираховуються витраті тепла по моїй  квартирі, в яку воно  не поставляєтся тепломережею. Ніяких договорів на отримання будь яких послуг від тепломережі на моє им*я не існує, і нарахування будь яких платежів протиправне. З цим же питанням я зверталась до депутата А Г Драбовського майже рік тому, але відповіді ні від нього, ні від його помічників досі немає. Всі відповіді тепломережі та звернення до Драбовського можу вам представити при зустрічі на прийомі.  Прошу вас розібратись з цим питанням -  чому  нараховують  платежі за неіснуючі послуги і куди вони  врешті витрачаються.  З повагою Валентина Главчева   1 12 2020 р


Відповідь:
17 грудня 2020

Ваше звернення щодо нарахувань за послугу з централізованого опалення місць загального користування (далі - МЗК) розглянуто департаментом енергетики, транспорту та зв'язку міської ради та повідомляємо наступне.

Відповідно до рішення Вінницької міської ради №1578 від 26.07.2018 року, з 01 серпня 2018 року КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» визнано виконавцем послуг з централізованого опалення та послуг з централізованого постачання гарячої води для усіх категорій споживачів, в тому житловий будинок по вул. Миколи Ващука, 11.

КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» запропоновано (ПУБЛІЧНУ ОФЕРТУ) для ознайомлення та укладання договору: мешканцям квартир, які під'єднані до централізованого опалення «Про надання послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води» на умовах приєднання та мешканцям від'єднаних квартир від централізованого опалення «Про надання населенню послуг з централізованого опалення місць загального користування та відшкодування утрат теплової енергії розподільчими трубопроводами системами опалення будинку» в Вінницькій газеті часопис Вінницької громади від 03 серпня 2018 р.

Відповідно до вимог пункту 28 Постанови Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005р. "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" - споживачі, які встановили у квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, квартирні засоби обліку теплової енергії, оплачують послуги з централізованого опалення місць загального користування (далі - МЗК) будинку відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Оскільки житловий багатоквартирний будинок по вул. Миколи Ващука, 11 повністю не від'єднано від мереж централізованого опалення, теплопостачальною організацією КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» проводиться нарахування плати на опалення МЗК квартирам, які встановили в своїх помешканнях автономні системи опалення.

Відповідно до Наказу №359 від 31.10.2006 Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Методики розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків, та визначення плати за їх опалення» (далі - Наказ №359) загальна кількість теплової енергії на опалення МЗК визначається за формулою:

Qмзк = QмзкК + Qвтр.

де: QмзкК - кількість теплової енергії на опалення окремого к-того приміщення місць загального користування, Гкал. У разі відсутності проектних даних для будинків масових типових серій виконується розрахунок за усередненим питомим теплоспоживанням на 1 м2 кожного типу приміщень МЗК.

У цьому разі кількість теплової енергії, спожитої на опалення (імзк визначається за формулою:

QмзкК = qрік • Fмзк;

Qвтp. — втрати теплової енергії розподільчими трубопроводами опалення будинку прокладеними в підвалі або на горищі.

За Правилами користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України  від 08.10.1992 р. №572, ст. 382 Цивільного кодексу України, ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» та  рішенням  Конституційного суду України від 02.03.2004 р. № 4 – рп/2004, власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками усіх допоміжних приміщень (приміщень загального використання) будинку та його технічного обладнання і зобов'язанні брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку та прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку. Відключення від мереж централізованого опалення (далі - ЦО) і гарячого водопостачання (далі – ГВП) не є підставою для звільнення мешканців від такої участі.

Одночасно повідомляємо, що за послуги з централізованого опалення місць загального користування власники індивідуальних систем опалення повинні сплачувати як згідно умов укладених договорів, так і за фактично отриману теплову енергію. Зобов'язання у споживачів виникло на підставі актів цивільного законодавства.

Також слід зазначити, що якщо сходові клітини не опалюються, нарахування проводиться тільки за втрати теплової енергії розподільчими трубопроводами опалення будинку прокладеними в підвалі або на горищі. Адже формула розрахунку оплати за МЗК складається з двох частин. І якщо послуги з опалення МЗК не надаються, то залишається друга частина формули, згідно якої нарахування за втрати теплової енергії розподільчими трубопроводами опалення будинку, прокладеними в підвалі або на горищі, є обов'язковими.

Крім того, за рахунок тепловиділень від ізольованих розподільчих трубопроводів, які розташовані в місцях загального користування будинку створюються сприятливі умови для нормального функціонування мереж водопостачання, водовідведення та інших комунікацій.

Утримання розподільчих трубопроводів системи опалення житлового будинку входить до загальних витрат по будинку. Відшкодування зазначених витрат зобов'язані брати участь всі співвласники житлового будинку, в тому числі і власники квартир в яких встановлено індивідуальні (автономні) системи опалення.

Працівниками КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» було проведено обстеження МЗК, а саме, визначення геометричних розмірів розподільчих трубопроводів у підвальних приміщеннях внутрішньобудинкової системи опалення та наявності опалювальних приладів на сходових клітинах. Розрахунки приведено у відповідність.

Опалювальні прилади на сходовій клітині в 1-му під'їзді житлового будинку по вул. Миколи Ващука, 11 відсутні, тому нарахування проводиться тільки по другій складовій, за втрати теплової енергії розподільчими трубопроводами системи опалення будинку прокладеними в підвалі та/або на горищі.

На сьогоднішній день нарахування за втрати теплової енергії на місця загального користування проводяться лише в опалювальний період за втрати теплової енергії розподільчими трубопроводами системи централізованого опалення будинку прокладеними в підвалі відповідно до законодавства у сфері теплопостачання.

Враховуючи вищезазначене, нарахування теплопостачальним підприємством за послугу з централізованого опалення місць загального користування виконується у відповідності до вище вказаних норм та вимог чинного законодавства.

Вкладення