(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%A8%D0%B8%D1%88.jpg
Шиш Олександр Володимирович
Директор департаменту, Департамент охорони здоров’я

Вирішує питання сфери охорони здоров’я, надання населенню якісної медичної допомоги і медичних послуг через мережу комунальних лікувально-профілактичних підприємств, установ і закладів.

​Особистий прийом громадян:
2-й та 4-й четвер з 14-00 до 15-00​
Кімната особистого прийому №1

Пряма телефонна лінія:  

1-а середа з 12-00 до 13-00
0432 59-50-14
Звернення:
13 листопада 2020

​Чи потрібно здавати забір на ПЛР дослідження на вимогу сімейного лікаря, хто повинен оплачувати, якщо немає симтомів при направленні на лікування в стаціонар. Прошу надати термінову відповідь.  

Відповідь:
19 листопада 2020

На Ваше звернення департамент охорони здоров'я Вінницької міської ради повідомляє наступне.

Надання медичної допомоги жителям Вінницької міської об'єднаної територіальної громади здійснюється відповідно до чинних стандартів, затверджених наказами МОЗ України та регламентуючих документів департаментів охорони здоров'я Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької міської ради.

Згідно постанови КМУ від 22.07.2020р №641 надання планової медичної допомоги закладами охорони здоров'я національного рівня, що надають високоспеціалізовану допомогу, здійснюється за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів. Пацієнти, яким надається медична допомога у зв'язку з проведенням планових заходів з госпіталізації, підлягають тестуванню на COVID-19 відповідно до стандартів Міністерства охорони здоров'я.

Зокрема, Порядок тестування на COVID-19 осіб визначений чинними Стандартами медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)».

В обов'язковому порядку лабораторне обстеження на COVID-19 з використанням методу ПЛР проводиться наступним особам:

пацієнтам, які відповідають визначенню підозрілого, ймовірного випадку захворювання на COVID-19, з ознаками ГРВІ, вірусної пневмонії та/або ТГРС, яким не проводився скринінговий тест на визначення антигену SARS-CoV-2 або при наявності позитивного результату скринінгового тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 (додаток 2);

пацієнтам з позагоспітальною пневмонією;

контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19 (додаток 5 Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)».

особам, у яких при проведенні дослідження методом ІФА або ІХЛА виявлено Ig A, IgМ, IgG та/або сумарні IgМ, IgG.

Нормативними документами Міністерства охорони здоров'я порядок оплати обстежень на коронавірусну хворобу не визначений.

Докладні роз'яснення  Вам були надані завідувачем амбулаторії загальної практики сімейної медицини №2 КНП «ЦПМСД№5 м.Вінниці» Сивенюком  М.В. 

Вкладення