(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%92%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%B2.jpg
Варламов Михайло Васильович
Директор департаменту, Департамент енергетики, транспорту та зв'язку

Вирішує питання надання мешканцям міста стабільних та якісних послуг електро-, тепло-, газо-, водопостачання, послуг міського пасажирського транспорту та зв’язку.​


Особистий прийом громадян:
2-а та 3-я середа з 16-00 до 17-00​
Кімната особистого прийому №1

Пряма телефонна лінія:  
останній четвер місяця з 09-00 до 10-00
0432 59-50-44
Звернення:
29 жовтня 2020

Добрый день!

На протяжении нескольких месяцев был периодически в г.Винница. И скажу честно, был неприятно удивлен, когда в троллейбусе не смог заплатить наличными. Я понимаю, удобство безналичного расчета, новые технологии-в жизнь!!!, вектор интеграции в цивилизованый мир с его продвинутыми контентами, и даже банальная, может быть!, экономия на зарплате водителя, убрав из его обязанностей, функции кассира. Но как же пенсионеры, не имеющие всех перечисленных инструментов оплаты,  транзитные пасажиры (Винница ведь большой транзитный город), гости города,  да,  наконец, севший телефон или забытая (утерянная карта) и т.д. ( А ведь впереди зима и пешком идти будет холодно и опасно). В этом нововведении и желании муниципальной власти быть "на уровне" прослеживается фактически дискриминация части населения страны и малоимущей прослойки общества (надеюсь, не нужно обьяснять, что не все имеют мобильные телефоны, а тем более с функцией NFC, банккарты с чипом и т.д.).  Даже в продвинутых европейских странах в общественном транспорте предусмотрены все виды оплаты!!! А менее инновационные города Украины проявляют, фактически, больше заботы о людях и  соблюдении их прав.

Відповідь:
09 листопада 2020

​Департаментом енергетики, транспорту та зв'язку міської ради розглянуто Ваше звернення щодо оплати за проїзд в громадському транспорті Вінницької міської об'єднаної територіальної громади та повідомляємо наступне.

Верховною Радою України 17 січня 2017 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті» №1812-VIII, яким внесено зміни до ряду законів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду.

Відповідно до зазначеного закону Вінницькою міською радою прийнято рішення від 27.06.2018 року №1254 «Про впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському електричному та автомобільному транспорті загального користування у м. Вінниці» та для реалізації даного проекту створено комунальне підприємство «Вінницякартсервіс», власником якого є Вінницька міська об'єднана територіальна громада.

Реалізація даного проекту дозволить покращити якість надання послуг з перевезення пасажирів у громадському транспорті, спростити процедуру оплати проїзду та забезпечити облік компенсаційних виплат за перевезення пільгових категорій громадян.

Відповідно до пункту 4 зазначеного Порядку передбачаються такі види проїзних документів:

  • електронний квиток – проїзний документ встановленої форми, запис у базі даних АСООП інформації щодо типу транспортного засобу, маршруту, номеру пристрою АСООП, дати, часу та вартості наданої транспортної послуги, який після його реєстрації в АСООП дає право пасажиру на одержання транспортних послуг;
  • квиток – проїзний документ у паперовій формі, який може бути придбаний лише у транспортному засобі, і надає пасажиру право на користування транспортною послугою у цьому транспортному засобі з моменту його придбання, але за умови руху в одному напрямку.

Порядком також передбачені можливі форми носіїв електронних квитків:

  • неперсоналізована картка у формі безконтактної смарткартки, яка відповідає стандарту ISO 14443, яка є носієм електронного квитка та яка не містить жодної інформації про пасажира;
  • персоналізована картка (Муніципальна карта вінничанина) у формі безконтактної смарткартки, яка відповідає стандарту ISO 14443, яка містить персональні дані пасажира (в тому числі нанесені на неї у графічному вигляді), і може використовуватися як носій електронного квитка та для інших послуг муніципалітету.

Згідно з частиною 6 статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

З метою недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території Вінницької міської об'єднаної територіальної громади відповідно до протоколу №23 від 08.05.2020р. міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на території Вінницької міської об'єднаної територіальної громади було запроваджено безготівковий розрахунок за проїзд.  

Оформити персоніфіковану Муніципальну картку вінничанина можна у приміщенні КП «Вінницякартсервіс» за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна, 36.

Неперсоніфіковані Муніципальні картки вінничанина можна придбати та поповнити у 42-х кіосках торгової мережі «Преса» поблизу зупинок громадського транспорту, розташованих у різних мікрорайонах міста. З повним переліком таких пунктів можна ознайомитись на сайті et.vn.ua в розділі «Обслуговування карт» на сторінці «Пункти поповнень і продажу карток», закладка «Кіоски «Преса».

Наразі КП «Вінницякартсервіс» ведеться активна робота щодо залучення додаткових агентів для продажу карток та їх поповнення – в торгівельній мережі, в мережі «Домашній маркет», у МАФах на зупинках тощо.

Крім того, Муніципальні картки вінничанина можна поповнити за допомогою терміналів EasyPay та на офіційному сайті КП «Вінницякартсервіс» et.vn.ua.

Крім Муніципальної картки вінничанина, безготівково оплатити проїзд можна через валідатори за допомогою безконтактних банківських карток та аналогів NFC (Google Pay, Apple Pay) на мобільних пристроях, а для абонентів Київстар, Vodafone та Life – надіславши СМС з кодом, що відповідає виду транспортного засобу та номеру маршруту, на номер 877, а також за допомогою QR-коду.

Детальніше ознайомитись з оплатою проїзду у вінницькому транспорті за допомогою SMS-квитка можна за посиланням: http://depo.vn.ua/sms.

Вкладення