(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%92%D0%BE%D0%B9%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0.jpg
Войткова Валентина Романівна
Директор департаменту, Департамент соціальної політики

Вирішує питання сфери соціального захисту населення, надання благодійної грошової допомоги.​


Особистий прийом громадян:
Вівторок з 9-00 до 11-00​
громадська приймальня, вул. Соборна , 50

 
Пряма телефонна лінія:  
1-а середа з 09-00 до 10-00
0432 50-43-50
Звернення:
21 вересня 2020


Ось що мені відповіли з "Укртелекому":

Управління праці та соціального захисту населення місцевих рад заборгувала перед Укртелекомом компенсацію за надання абонентам послуг зв’язку на пільгових умовах.

 

Інформуємо Вас про те, що надання пільг з оплати телекомунікаційних послуг за Вашим особовим рахунком припинено відповідно до вимог Управління Соціального Захисту Населення (УСЗН). Тому в рахунку за серпень абонента плата за телефон нарахована в повному обсязі включно з донарахуванням за період припинення пільги.

З усіх питань щодо надання пільг з оплати послуг за користування телефоном просимо звертатися до Управління Соціального Захисту Населення (УСЗН), оскільки ПАТ «Укртелеком» не визначає право абонента на отримання пільг з оплати телекомунікаційних послуг. У разі надходження від підрозділів соц. забезпечення інформації про застосування пільг по вашому особовому рахунку ПАТ Укртелеком виконає перерахунок абонентської плати за відповідний період.


Відповідь:
06 жовтня 2020

Департаментом соціальної політики Вінницької міської ради в межах компетенції та повноважень опрацьовані Ваші звернення від 17.09., 21.09. та 25.09.2020 року щодо виставлення ПАТ «Укртелеком» починаючи з серпня поточного року абонентам-пільговикам щомісячних рахунків без урахування пільги із застосуванням повної вартості граничних тарифів для фіксованої телефонії та повідомляємо наступне.

Надання пільг на послуги зв'язку, передбачені низкою законів України, та є гарантованими державою.

Згідно вимог ст. 67 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», держава фінансує у повному обсязі здійснення органами місцевого самоврядування наданих законом повноважень органів виконавчої влади.

Витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, відповідно частини 3 статті 142 Конституції України та статті 85 Бюджетного Кодексу України, повинні компенсуватися державою.

До 01.01.2017 року, згідно частини 5 статті 102 Бюджетного кодексу України, відшкодування втрат за надання пільг з послуг зв'язку, здійснювалось за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Проте, Законом України від 20.12.2016 року №1789-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», вилучено субвенцію на надання пільг з послуг зв'язку та інших передбачених законодавством пільг окремим категоріям громадян з переліку субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.

Таким чином, кошти з державного бюджету на відшкодування пільг з послуг зв'язку місцевим бюджетам не надходять, а отже Департамент соціальної політики Вінницької міської ради не має можливості відшкодувати ПАТ «Укртелеком» кошти за надані громадянам пільги.

Разом із цим, згідно із пунктом 3 статті 63 Закону України «Про телекомунікації», телекомунікаційні послуги споживачам, які мають установлені законодавством України пільги з їх оплати, надаються операторами, провайдерами телекомунікацій відповідно до законодавства України.

Пунктом 63 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2012 року №295, визначено, що установлені законами пільги з оплати послуг надаються споживачеві відповідно до законодавства за місцем його проживання з дня пред'явлення ним документа, що підтверджує право на пільги.

За даними Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, Ви перебуваєте на обліку в Управлінні соціального захисту населення (Лівобережне) Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради, як ветеран військової служби, користуєтесь пільгами на житлово-комунальні послуги в розмірі 50% в межах встановлених норм споживання згідно діючого законодавства та з абонентської плати за користування телефоном.

Враховуючи зазначене повідомляємо, що пільги з оплати послуг зв'язку для Вас визначені Законом України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», гарантовані державою, а отже одержувачам такої пільги не може бути відмовлено у їх наданні, незалежно від обсягів коштів, передбачених у державному та місцевих бюджетах  на відшкодування таких пільг.

Прийняття ПАТ «Укртелеком» одноосібно рішення про позбавлення громадян пільг з оплати послуг зв'язку суперечить Конституції та Законам України.

За таких обставин, дії ПАТ «Укртелеком» щодо припинення надання Вам пільг є незаконними.

Принагідно зазначаємо, що Управління соціального захисту населення (Лівобережне) Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради, не зверталося до ПАТ «Укртелеком» із вимогою припинення надання пільг з оплати телекомунікаційних послуг за Вашим особовим рахунком.

Вкладення